Podcast Sekspertki: zdrowie intymne i wizyta w gabinecie ginekologicznym

Często zadajecie w komentarzach lub doktorowi Google pytanie o to, jak wygląda właściwie wizyta u ginekolożki czy ginekologa, do kogo się udać, jak się przygotować, w jakim wieku warto odbyć pierwszą wizytę u ginekologa/ginekolożki? Dlatego rozmawiamy z doktor Hanną Błaszczyk, która opowiada o kulisach pracy ginekolożki, a przede wszystkim odpowiada na palące pytania, opisuje krok po kroku, jak wygląda badanie ginekologiczne, podpowiada, co robić, kiedy na wizycie czujemy, że coś idzie nie tak. Rozmawiamy również  o tym, jak powinna wyglądać profilaktyka zdrowia intymnego – co badać, w jakich odstępach czasu. Kiedy wybrać się na cytologię, usg. Poruszamy też temat szczepionki przeciwko HPV. Posłuchajcie koniecznie! 

Podcastu s01e04 o o tym, jak wygląda wizyta w gabinecie ginekologicznym, jak się do niej przygotować, jak dbać o swoje zdrowie intymne możecie posłuchać poniżej, jak również na Spotify

Dr Hanna Błaszczyk, ginekolożka i położniczka

Doktor Hanna Błaszczyk związana jest z Infemini Medi Home, gdzie można skorzystać z usług ginekologicznych, ale też umówić się na konsultację seksuologiczną. 

Nasza rozmówczyni, która jest lekarką pełną pasji, uważa, że zdrowa kobiecość to również zdrowe i pełne empatii podejście lekarzy do pacjentek, dzięki któremu kobiety mogą czuć się swobodnie i czerpać radość ze swojej kobiecości. Głównymi obszarami jej zainteresowań są ultrasonografia ginekologiczna i położnicza, patologia ciąży i endokrynologia ginekologiczna. Zajmuje się ona prowadzeniem ciąż fizjologicznych, diagnostyką i leczeniem schorzeń ginekologicznych oraz poradnictwem antykoncepcyjnym.