"RuPaul's Drag Race" to aktualnie jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych typu reality na świecie. Od momentu, gdy show z udziałem  charyzmatycznych i wszechstronnie utalentowanych drag queens trafił na platformę Netflix, ilość jego fanów zwiększyła się do tego stopnia, że określa się go już mianem popkulturowego fenomenu XXI wieku. O sile oddziaływania programu niech świadczy fakt, że najbardziej charyzmatyczne uczestniczki "Drag Race" zyskują za oceanem status pełnoprawnych gwiazd, a niektóre z nich na stałe współpracują z topowymi projektantami mody, występują w sesjach zdjęciowych do międzynarodowych wydań magazynu "Vogue", a nawet zapraszane są na tak prestiżowe imprezy, jak nowojorska Met Gala.

Zobacz: Met Gala 2019 - gwiazdy RuPaul's Drag Race na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA]

Okazją do zobaczenia z bliska sławnych drag queens dla fanów z Europy była zakończona właśnie w Londynie dwudniowa konwencja RuPaul's Drag Con UK 2020. Pomimo organizacyjnych niedociągnięć (wiele osób zmuszonych było stać nawet po parę godzin w kolejce na chłodzie, aby wejść do hali, gdzie odbywało się wydarzenie), pierwsza edycja brytyjskiego Drag Con z pewnością zapadnie miło w pamięci tysiącom miłośnikom sztuki drag.

W dniach 18-19 stycznia na różowym dywanie w Olympia London można było podziwiać nie tylko drag queens znane z telewizyjnego programu, ale także wiele równie utalentowanych, lecz mniej popularnych artystów i performerów. Co ciekawe, nie zabrakło mocnego polskiego akcentu. Mowa tutaj o Shady Lady, która zachwyciła wielu uczestników konwentu i internautów swoimi imponującymi stylizacjami.

Shady Lady na RuPaul's Drag Con UK 2020

Polska drag queen przygotowała na londyński RuPaul's Drag Con aż dwie szałowe kreacje. Pierwsza z nich to wariacja na temat czerwonej kokardy, stworzona przez młodego polskiego projektanta Krystiana Szymczaka. Drugi kostium, inspirowany słowiańskimi motywami ludowymi, to dzieło kostiumografa, którego możecie znaleźć na Instagramie pod nazwą bluenarkissos. Z kolei autorką spektakularnego nakrycia głowy, inspirowanego tradycyjnym kokosznikiem, jest polska artystka działająca pod pseudonimem Nyphiris.

- Shady Lady wyglądająca niesamowicie podczas obydwu dni Drag Con - napisała jedna z zagranicznych uczestniczek konwentu pod zdjęciami z na Instagramie.

Entuzjastycznych komentarzy na temat tego, jak polska drag queen prezentowała się na Drag Con w Londynie można znaleźć w mediach społecznościowych dziesiątki. 28-letni Sebastian Mucha z Warszawy, który stoi za postacią Shady Lady, zdradził nam, że w trakcie dwóch dni konwentu mnóstwo ludzi zachwyconych jego stylizacjami prosiło go o wspólne zdjęcia. Kreacje Shady Lady nie umknęły też uwadze jej sławnych koleżanek z branży. 

Ludzie świetnie przyjęli oba stroje. Zaczepiły mnie Morgan McMichaels, Mayhem Miller i Charlie Hides - zdradza.

Co ciekawe, niektórzy uznali nawet, że Shady Lady prezentowała tak wysoki poziom dragu, że wręcz przyćmiła niektóre queens, które pojawiły się tam w roli gwiazd.

- W zasadzie te wszystkie "gwiazdy" nie wyglądały nawet w połowie tak dobrze jak nasza Shady! - napisała na facebookowej grupie na temat programu "RuPaul's Drag Race" Ania, jedna z Polek obecnych na londyńskim wydarzeniu.

Zdjęcia Shady Lady z RuPaul's Drag Con UK 2020 znajdziecie w GALERII >>

Sprawdź też: Sławna drag queen przebrała się za 31 (!) postaci z Harry'ego Pottera [GALERIA]