Jak znaleźć księcia z bajki? Wiele osób się nad tym zastanawia. I choć tytuł amerykańskiego programu stacji Logo trąci kliszą, to trzeba przyznać, że tego typu formaty oparte na poszukiwaniu przede wszystkim miłości, życiowych partnerek i partnerów obecnie w telewizji świetnie się sprawdzają i cieszą dużą popularnością. Wciąż ekscytuje nas oglądnie cudzego życia, a zwłaszcza miłosnych perypetii.

„Finding Prince Charming” – o czym jest program 

W 2016 roku portal Queer.pl z entuzjazmem donosił o powstaniu Finding Prince Charming i ubolewał, że nie ma polskiej wersji. Bo skoro był polski Kawalera do wzięcia, gdzie 25 dziewczyn walczyło o względy jednego faceta, to dlaczego nie ma być i wersji dla osób LGBT? To coś świeżego i potrzebnego w polskiej rzeczywistości.

Przypomnijmy, że Finding Prince Charming opiera się na tym, że 13 mężczyzn zabiega względy jednego kawalera czy też dokładnie mówiąc: księcia. Bohaterowie programu zamknięci są z nim w jednym domu. Książe odbywa zarówno spotkania grupowe, jak i indywidualne randki z potencjalnymi chłopakami. Finalnie musi wybrać musi zdecydować się na jedną osobę, z którą będzie próbował stworzyć związek po zakończeniu programu. 

fot. materiały prasowe

„Kawaler do wzięcia” dla osób LGBT – co wiemy o nowym polskim reality show 

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że polska wersja „Prince Charming” to tylko kwestia czasu. Osoby z produkcji ujawniły, że trwają castingi, a „a rekrutacja odbywała się przede wszystkim na Instagramie”. Również o nasze uszy obiło się, że nasi znajomi dostawali propozycje udziału w programie. Pod uwagę brane były oczywiście wyoutowane osoby. Mówiło się też, że zdjęcia do polskiej wersji Prince Charming mają ruszyć już w maju. A także, że emisja ma być wyłącznie na TVN-owskim Playerze.

„Prince Charming” Polska – Zwiastun i data premiery

W plotkach było więcej niż ziarenko prawdy, bo TVN podał właśnie datę premiery show. I do sieci wypuścił zwiastun. „Prince Charming” w polskim wydaniu obejrzymy szybciej niż się spodziewacie. Pierwszy odcinek ukaże się we wtorek, 12 października 2021roku – zgodnie z zapowiedzią na Playerze. 

Czego się spodziewać? Obejrzyjcie zwiastun. Dodamy tylko, że w pierwszej edycji polskiego „Prince Charming” miłości szukać będzie 34-letni Jacek Jelonek, który wymarzonego partnera będzie szukał wśród 13 kandydatów. Wszyscy zamieszkają w przestronnej willi w słonecznej Hiszpanii. Trudno więc o lepsze warunki do randkowania. 

Zobacz także:

„Kawaler do wzięcia” – kto poprowadzi show? 

Prowadzącym amerykańskiej wersji jest amerykański piosenkarz Lance Bass, najlepiej chyba znany z bycia członkiem zespołu NSYNC. Jest też wyoutowanym gejem, który działa na rzecz społeczności LGBT. W Polsce według nieoficjalnych doniesień w roli gospodyni show miała pojawić się Martyna Kondratowicz, która była uczestniczką pierwszej edycji Hotelu Paradise. Niedawno jednak w programie Dzień dobry TVN ogłoszono oficjalnie, komu powierzono tę rolę. 

Prowadzącą polską wersję Finding Prince Charming została influencerka Aggie, czyli właściwie Agnieszka Lal. Jako osiemnastolatka wyjechała z Polski do Australii. Dziś mieszka w Los Angeles, gdzie jest najbardziej rozpoznawalna.

Kim jest Aggie – prowadząca randkowe show „Finding Prince Charming”

Aggie obserwowana jest na Instagramie przez 802 tys. osób i znana głównie ze swojej działalności w social mediach. Jest autorką książki #Instatravel, jak i właścicielką marki z kostiumami kąpielowymi. Co istotne, jako nastolatka zaliczyła przygodę z telewizją w kultowym programie Rower Błażeja (TVP1). 

To jest tak naprawdę ogromny zaszczyt, na pewno też ogromne wyzwanie - powiedziała o swoim udziale w programie Aggi na antenie DDTVN. - Jestem tylko prowadzącą, więc liczę na to, że będę tylko tłem dla pięknej historii miłości. Będzie 13 uczestników, którzy szukają prawdziwej miłości, mamy naszego głównego kawalera i liczę na to, że to oni będą gwiazdami programu, a ja będę im tylko pomagać znaleźć tę miłość – dodała.

Będziecie oglądać?