Jak znaleźć księcia z bajki? Wiele osób się nad tym zastanawia. I choć tytuł amerykańskiego programu stacji Logo trąci kliszą, to trzeba przyznać, że tego typu formaty oparte na poszukiwaniu przede wszystkim miłości, życiowych partnerek i partnerów obecnie w telewizji świetnie się sprawdzają i cieszą dużą popularnością. Wciąż ekscytuje nas oglądnie cudzego życia, a zwłaszcza miłosnych perypetii.

„Finding Prince Charming” - o czym jest program 

W 2016 roku portal Queer.pl z entuzjazmem donosił o powstaniu Finding Prince Charming i ubolewał, że nie ma polskiej wersji. Bo skoro był polski Kawalera do wzięcia, gdzie 25 dziewczyn walczyło o względy jednego faceta, to dlaczego nie ma być i wersji dla osób LGBT? To coś świeżego i potrzebnego w polskiej rzeczywistości.

Przypomnijmy, że Finding Prince Charming opiera się na tym, że 13 mężczyzn zabiega względy jednego kawalera czy też dokładnie mówiąc: księcia. Bohaterowie programu zamknięci są z nim w jednym domu. Książe odbywa zarówno spotkania grupowe, jak i indywidualne randki z potencjalnymi chłopakami. Finalnie musi wybrać musi zdecydować się na jedną osobę, z którą będzie próbował stworzyć związek po zakończeniu programu. 

fot. materiały prasowe

„Kawaler do wzięcia” dla osób LGBT - co wiemy o nowym polskim reality show 

Pudelek donosi, że osoby związane z produkcją nowego reality show przyznają, że „casting na uczestników show trwa od około dwóch miesięcy, a rekrutacja odbywała się przede wszystkim na Instagramie”. Również o nasze uszy obiło się, że nasi znajomi dostawali propozycje udziału w programie. Pod uwagę brane były oczywiście wyoutowane osoby. 

Zdjęcia do polskiej wersji Finding Prince Charming mają ruszyć już w maju i odbywać się w Meksyku. Emisja ma być wyłącznie na TVN-owskim Playerze.

„Kawaler do wzięcia” - kto poprowadzi show? 

Prowadzącym amerykańskiej wersji jest amerykański piosenkarz Lance Bass, najlepiej chyba znany z bycia członkiem zespołu NSYNC. Jest też wyoutowanym gejem, który działa na rzecz społeczności LGBT. W Polsce według nieoficjalnych doniesień w roli gospodyni show miała pojawić się Martyna Kondratowicz, która była uczestniczką pierwszej edycji Hotelu Paradise. Dziś jednak w programie Dzień dobry TVN ogłoszono oficjalnie, komu powierzono tę rolę. 

Prowadzącą polską wersję Finding Prince Charming została influencerka Aggie, czyli właściwie Agnieszka Lal. Jako osiemnastolatka wyjechała z Polski do Australii. Dziś mieszka w Los Angeles, gdzie jest najbardziej rozpoznawalna.

Kim jest Aggie - prowadząca randkowe show „Finding Prince Charming”

Aggie obserwowana jest na Instagramie przez 802 tys. osób i znana głównie ze swojej działalności w social mediach. Jest autorką książki #Instatravel, jak i właścicielką marki z kostiumami kąpielowymi. Co istotne, jako nastolatka zaliczyła przygodę z telewizją w kultowym programie Rower Błażeja (TVP1). 

To jest tak naprawdę ogromny zaszczyt, na pewno też ogromne wyzwanie - powiedziała o swoim udziale w programie Aggi na antenie DDTVN. - Jestem tylko prowadzącą, więc liczę na to, że będę tylko tłem dla pięknej historii miłości. Będzie 13 uczestników, którzy szukają prawdziwej miłości, mamy naszego głównego kawalera i liczę na to, że to oni będą gwiazdami programu, a ja będę im tylko pomagać znaleźć tę miłość – dodała.

Zdjęcia Aggie znajdziecie w galerii na górze strony.