Prezent na rocznicę ślubu – tak czy nie?

Wystarczy wejść na jedną z grup dyskusyjnych, by przekonać się, że temat obdarowywania drugiej połówki z okazji rocznicy ślubu jest kwestią dyskusyjną . Co do celebrowania tego ważnego święta raczej nikt nie ma wątpliwości, natomiast upominek nie jest już tak oczywisty w tej sytuacji. Nie ma reguły i złotego rozwiązania, bowiem jest to sprawa indywidualna, uzależniona od wielu czynników. Niemniej, jeśli zdecydujemy się na kupienie swojemu partnerowi bądź partnerce prezentu na rocznicę ślubu, warto wcześniej to z nią lub z nim omówić. Dlaczego? Przede wszystkim aby uniknąć rozczarowania, które może pojawić się wówczas, gdy jedna osoba dostanie prezent, a druga będzie musiała obejść się smakiem.

Jeśli już oboje umówicie się, że podarunek jest strzałem w dziesiątkę, możecie również ustalić budżet. Oczywiście jeśli kwestię kwoty, jaką przeznaczycie na upominek, wolicie zostawić w formie tajemnicy, także będzie to świetne rozwiązanie.

Coraz popularniejszą opcją jest też rezygnacja z prezentów na rocznicę ślubu na rzecz wspólnej wycieczki, jakiejś romantycznej i uroczystej kolacji w restauracji lub innego, godnego zapamiętania przeżycia.

Prezent na rocznicę dla męża: gadżet nawiązujący do jego pasji

Przy wyborze prezentu dla męża – bez względu na okazję – należy wziąć pod uwagę jego indywidualne preferencje. Może przedmiot związany z jego pasją? Coś praktycznego, co będzie mu służyć przez lata, albo coś szalonego, co zamieni się w świetnie wspomnienie na lata? Myśląc stereotypowo: mężczyźnie może np. przypaść do gustu prezent motoryzacyjny, galanteria skórzana (m.in pasek, torba na laptopa) czy też męska biżuteria (zegarek, sygnet, bransoletka bądź łańcuszek). Strzałem w dziesiątkę będzie również elektronika – słuchawki, głośnik bezprzewodowy czy też inny nowy gadżet. Jeśli twój mąż lubi grać w gry komputerowe, to może warto podarować mu grę, np. taką, którą będzie można pograć wspólnie, spędzając w ten sposób świetny czas? 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także vouchery, np. na skok spadochronem, lot paralotnią, romantyczną kolację w ciemności, itp.. Oczywiście, jeśli twój wybranek ma inne, mniej popularne zainteresowania, z pewnością będziesz wiedział/-a, wśród jakich prezentów poszukiwać tego wyjątkowego.

Osobą kategorię stanowią prezenty sentymentalne, które będą przywoływać wspomnienia o wspólnie spędzonych chwilach. Tutaj tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia – może być np. kubek czy poduszka z naszym zdjęciem, biżuteria z grawerem czy też wspólny wypad we dwoje, np. do kina, na romantyczną kolację czy też do SPA.

Prezent na rocznicę ślubu dla żony

Wybór prezentu na rocznicę ślubu dla żony również powinien być podyktowany jej indywidualnymi preferencjami, pasjami czy gustem. I znów: myśląc stereotypowo, panowie mogą pójść w tzw. bezpieczne i tradycyjne upominki w postaci czekoladek, kwiatów i biżuterii. Świetnie sprawdzi się także voucher np. na masaż w ulubionym stylu czy zabiegi pielęgnacyjne. Możecie również podarować ukochanej kartę podarunkową  do jej ulubionego sklepu z odzieżą lub kosmetykami. Można rozważyć także komplet bielizny – jeśli nie znacie rozmiaru, wystarczy zajrzeć do jej szuflady i się upewnić.

Zobacz także:

Są to oczywiście bardzo klasyczne rozwiązania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaszaleć! Twoja ukochana kocha niespodzianki i nietuzinkowe pomysły? Ciekawym pomysłem może być np. wykupienie w internecie abonamentu rocznego na świeże kwiaty lub dostawę jej ulubionego wina. W ten sposób możecie świętować cały rok! 

Elegancki prezent na rocznicę ślubu

Rocznica ślubu wielu osobom nieodłącznie kojarzy się z wytwornością i romantycznym klimatem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się też elegancki prezent dla drugiej połówki. Dobrym pomysłem może być zestaw herbaciany, złożony z dwóch porcelanowych filiżanek i herbaty liściastej. Alternatywą będzie zestaw kawowy. Jeśli nasz partner jest koneserem wysokoprocentowych trunków, to z całą pewnością doceni kilkunastoletnią whisky czy też wino z wybornej winiarni (np. produkowanego w roku waszego ślubu).

Do kategorii eleganckich prezentów z całą pewnością możemy zaliczyć również biżuterię – jeśli chcemy nadać jej indywidualnego charakteru, to dobrym pomysłem będzie grawer np. z naszymi inicjałami czy też znaczącą dla nas datą.

Jeśli szukamy czegoś niskobudżetowego, to świetnie sprawdzą się np. personalizowane czekoladki, długopis, krawat, poszetka, notatnik czy też zestaw do golenia brody.

Praktyczny prezent na rocznicę ślubu

Rocznica ślubu może być świetną okazją do tego, by podarować swojej drugiej połówce praktyczny upominek, który będzie jej służył przez długie lata. Być może nasz mąż lub żona marzyli o ekspresie do kawy, nowym telewizorze czy też nowych słuchawkach – rocznica ślubu jest dobrym pretekstem do realizacji tego pragnienia. Na tym jednak lista pomysłów na praktyczne prezenty się nie kończy.

Jedyne co nas tutaj ogranicza, to nasza wyobraźnia, preferencje drugiej połówki i oczywiście budżet. Niektórzy mogą stwierdzić, że są to strasznie oklepane pomysły, ale wiele osób wręcz uwielbia dostawać przydatne rzeczy, z których może później korzystać każdego dnia.

Oryginalny prezent na rocznicę ślubu?

Rocznica ślubu z całą pewnością stwarza okazję do tego, by popisać się kreatywnością. Warto pamiętać, że nie musimy dysponować budżetem, by podarować swojej drugiej połówce upominek, który na długo zostanie w pamięci. Świetnym, a zarazem oryginalnym prezentem na rocznicę ślubu jest zorganizowanie randki niespodzianki, która stylem będzie nawiązywać do pierwszych spotkań. Może być to np. piknik we dwoje czy tez wypad do kina, do którego pierwszy raz razem się wybraliście. Możecie też przygotować danie, które robiło na nim lub na niej wrażenie, gdy zaczynaliście ze sobą randkować. Możecie też zrobić sobie spacer, na którym będziecie odwiedzać „wasze” miejsca – pierwszego pocałunku, randki, kolacji czy pierwszej deklaracji miłości.

Nietuzinkowym prezentem jest również upominek, który tematycznie będzie nawiązywał do waszej rocznicy ślubu. Wobec tego na papierową rocznicę ślubu (pierwszą) możemy drugiej połówce podarować album ze zdjęciami lub fotoksiążkę, na bawełnianą (drugą) – skarpety, pościel czy też kwiaty (kwiaty bawełniane cieszą się ostatnio sporą popularnością), natomiast na kwiatową (czwartą) – kwiaty, drzewko czy nawet roślinę w doniczce? Możliwości są nieskończone.