Czy Ryby i Byk do siebie pasują?

Czy woda i ziemia są w stanie stworzyć szczęśliwą i trwałą relację? Aby jak najdokładniej odpowiedzieć na to pytanie, zacznijmy od krótkiej charakterystyki każdego ze znaków:

 1. Byk to znak żywiołu ziemi, jego planetą-patronem jest Wenus. Osoby urodzone w tym gwiazdozbiorze mocno stąpają po ziemi. Bardzo cenią sobie poczucie bezpieczeństwa, często związane przede wszystkim z kwestiami finansowymi. Byki nie przepadają za zmianami, lubią tradycje i rutynę. Szukają wszelkiego rodzaju przyjemności i rozkoszy, mają skłonność do prowadzenia hedonistycznego trybu życia.
 2. Ryby to znak żywiołu wody, jego planetą patronującą jest Neptun. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem to marzyciele i artyści zodiaku. Ryby mają niezwykle głębokie połączenie ze swoją sferą emocjonalną, widzą świat własnymi oczami. Mają luźne podejście życia, są niezwykle otwarte i towarzyskie.

Teoretycznie, najlepsze dopasowania astrologiczne tworzą żywioły o podobnej energii. Będą to połączenia takie jak:

 • ogień i powietrze (np. baran i wodnik, lew i wodnik),
 • ogień i ogień (np. baran i strzelec, strzelec i lew),
 • woda i woda (np. rak i ryby, ryby i skorpion),
 • powietrze i powietrze (np. wodnik i waga, waga i bliźnięta),
 • ziemia i ziemia (np. byk i koziorożec, panna i byk),
 • woda i ziemia (np. ryby i byk, skorpion i byk).

Jak widzimy, partnerzy urodzeni w znakach Byka i Ryb powinni mieć szansę na zbudowanie szczęśliwej relacji, która sprosta wszelkim przeciwnościom losu. Nie możemy jednak zapomnieć, że znak słoneczny, czyli ten, który rozumiemy jako nasz “znak zodiaku”, to tylko niewielka część naszego horoskopu urodzeniowego. Żeby dokładniej zgłębić dopasowanie astrologiczne kochanków, musimy szczegółowo porównać kompatybilność ich kosmogramów. Pamiętajmy też, że każdy związek wymaga pracy i zaangażowania obojga partnerów. Miłość trzeba nieustannie pielęgnować, bez względu na astrologiczne dopasowanie kochanków.

Ryby i Byk - dopasowanie

Zanim przejdziemy do horoskopu partnerskiego zerknijmy, jak każdy ze znaków podchodzi do tematu związków i relacji. Jakim partnerem jest Byk? Czego w miłości szukają Ryby?

Jakim partnerem jest Byk?

Zodiakalne Byki w życiu doceniają najbardziej harmonię, pragną czerpać przyjemność z czego tylko się da. Marzą o wielkiej miłości połączonej z poczuciem bezpieczeństwa, wyobrażają sobie siebie w ramionach partnera, czy na ślubnym kobiercu. Mają silną potrzebę fizycznej bliskości, w związku szukają osoby, która będzie lojalnym przyjacielem, i aktywnym kochankiem.

Wrodzona nieśmiałość Byka może sprawić, że trudno będzie mu zrobić pierwszy krok, nawet, kiedy ktoś mu się spodoba. Osoby urodzone w tym znaku mogą być z natury zamknięte w sobie. Jednak kiedy obiekt zainteresowania przejmie pałeczkę, i zainicjuje randkę czy spotkanie, Byk odpręży się, i będzie w stanie czerpać przyjemność z budowania nowej relacji.

Byki są niezwykle wiernymi partnerami. Nigdy nie zdradzają lojalności swojej drugiej połówki, i oczekują od niej tego samego. Osoby urodzone w tym znaku chcą zbudować związek na fundamentach wzajemnego wsparcia i zaufania. Jeśli poczują więź emocjonalną z drugą osobą, są w stanie wiele poświęcić dla relacji.

Zobacz także:

Jakim partnerem są Ryby?

Dla zodiakalnych Ryb miłość jest najważniejszą wartością w życiu. Są niezwykle romantyczne, marzą o bratniej duszy, z którą uda im się stworzyć domowe ognisko, czy razem się zestarzeć. Mają też tendencję do idealizowania swojej wizji związku, przez co mogą być niezwykle wybredne i natrafić na problem ze znalezieniem partnera, która spełni wszystkie ich wymagania.

Na szczęście Ryby nigdy nie poddają się w sprawach miłosnych, i mimo ewentualnych niepowodzeń, nie spoczną, dopóki nie znajdą perfekcyjnego kochanka. Dzięki swojej otwartości nie mają większego problemu z poznawaniem dużej ilości osób. W stałej relacji są lojalne i wspierające, dążą do wytworzenia dużej intymności i głębokiej więzi emocjonalnej ze swoją drugą połówką.

Ryby i Byk - horoskop partnerski

Według astrologii, Ryby i Byk to bardzo dobre dopasowanie, a partnerzy urodzeni w tych znakach mają spore szanse na stworzenie szczęśliwej i harmonijnej relacji. Zarówno zodiak żywiołu ziemi, jak i wody, w miłości szukają stabilności, komfortu oraz bezpieczeństwa. Ich związek będzie zbudowany na fundamentach wzajemnego wsparcia i zaufania. Kompatybilna energia obu tych znaków sprawi, że bardzo szybko wytworzą między sobą głęboką więź emocjonalną, która pomoże im walczyć z wszelkimi przeciwnościami losu, razem.

Niestety, nie wszystkie cechy charakteru kochanków będą idealnie się dopełniać. Ziemny, pragmatyczny Byk może nie rozumieć wzniosłych i marzycielskich zachowań Ryby, która ma tendencję do bujania w obłokach. Jego wodna partnerka widzi świat przez pryzmat emocji i idei, za to on woli skupić się na przyziemnych sprawach, związanych z życiem codziennym i ich wspólną przyszłością.

Ryby i Byk jako para

Związek tworzony przez Byka i Ryby będzie miał romantyczną, wręcz bajkową otoczkę. Wodny znak wniesie do niego dużą ilość wrażliwości i kreatywności, skupi się na emocjonalno-duchowym rozwoju relacji. Ziemny znak weźmie na siebie pragmatyczne elementy budowania ogniska domowego, w relacji zadba o wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Charaktery osób urodzonych w tych znakach niezwykle dobrze się uzupełniają, dzięki czemu będą w stanie wspólnie realizować nawet najbardziej ambitne cele.

No co dzień, relacja Byka i Ryb będzie wypełniona bliskością, fizycznością, i wszelkiego rodzaju przyjemnościami. Osoby urodzone w tych znakach mają lekko hedonistyczne podejście do życia, dlatego razem będą szukać wszelkich sposobów na dostarczenie sobie jak największej ilości radości i rozkoszy. Mimo tego, że kochankowie są domatorami, nie zrezygnują z życia towarzyskiego. Dom będzie ich bezpieczną przystanią, w której chętnie ugoszczą wszystkich bliskich, znajomych i rodzinę.

Kłopoty, które mogą dotknąć relację, wynikają przede wszystkim z różnic w niektórych aspektach osobowości kochanków. Mimo tego, że mają podobne podejście do życia, nie wszystkie cechy charakteru będą ze sobą zgodne. Dużą rolę może odegrać tutaj stosunek osób urodzonych w obu tych znakach do finansów. Zodiakalne Ryby traktują pieniądze jako narzędzie do uzyskiwania zachcianek i przyjemności. Nie mają problemu z wydawaniem gotówki lekką ręką, często nie myślą o finansach w sposób długoterminowy. Byk potrzebuje w życiu poczucia bezpieczeństwa, również materialnego. To najprawdopodobniej on przejmie kontrolę nad budżetem w relacji. Luźne podejście jego wodnego kochanka może przyprawiać go o ból głowy, szczególnie, kiedy ich wspólne oszczędności zaczną topnieć, a Ryba nie będzie widziała w tym żadnego problemu.

Ryby i Byk w łóżku

Zodiakalne Byki i Ryby uwielbiają seks. Znaki, rządzone przez zmysłową Wenus i marzycielskiego Neptuna, nie wyobrażają sobie życia bez fizycznej bliskości. Kochają dawać i otrzymywać cielesną rozkosz, a ich zbliżenia są pełne intymności, namiętności, i emocji.

Zarówno Byk, jak i Ryba, potrzebuje głębokiej więzi emocjonalnej, aby osiągnąć seksualne spełnienie. Na szczęście, między partnerami o tych znakach istnieje naturalna nić porozumienia. Każdy z nich będzie dbał o stworzenie bezpiecznej atmosfery w sypialni, tak, aby jego kochanek czuł się komfortowo, i nie miał problemu z odkrywaniem swoich pragnień i marzeń. Po każdym namiętnym zbliżeniu, spędzą długie godziny w swoich objęciach, czyli miejscu, w którym najbardziej czują się jak w domu.

Ryby i Byk w związku - słabe i mocne strony

Z astrologicznego punktu widzenia, osoby urodzone w znakach Ryb i Byka mają duże szanse na zbudowanie udanej relacji. W każdym związku zdarzają się jednak gorsze momenty czy niesnaski. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony tego zodiakalnego połączenia?

Mocne strony związku Ryb i Byka to między innymi:

 1. Dogranie w sferze seksualnej. Osoby urodzone w znakach Byka i Ryb kochają fizyczne przyjemności, życie erotyczne będzie bardzo ważnym elementem ich relacji. W łóżku dogadają się jak mało kto, a ich zbliżenia będą pełne uczuć, intymności, namiętności, i poczucia bezpieczeństwa.
 2. Chęć zbudowania ogniska domowego. Osoby urodzone w obu tych znakach mają podobną wizję związków i relacji. Marzą o znalezieniu bratniej duszy, u boku której się zestarzeją. Będą dla siebie niezwykle wierni, uczciwi i lojalni, aktywnie zaangażują się w budowanie wspólnego życia.
 3. Miłość do przyjemności. Byki i Ryby uwielbiają doświadczać uroków życia. Spacery, gotowanie, masaże, wypady do spa, Netflix&chill, gry planszowe, czytanie sobie na głos… Będą eksplorować razem wszystko, co radosne, przyjemne, i rozkoszne, a każda z aktywności będzie jeszcze bardziej ich do siebie zbliżać.

Słabe strony związku Ryb i Byka to przede wszystkim:

 1. Przesadnie marzycielska natura Ryb. Osoby urodzone w wodnym znaku mają tendencję do chodzenia z głową w chmurach. Ich wzniosłe idee, często nie mające dużo wspólnego z rzeczywistością, mogą przerażać przyziemnego i realistycznego Byka. Najczęściej to on będzie musiał wziąć na siebie wszelkie praktyczne aspekty związku, co może być dla niego przytłaczające.
 2. Przesadnie pragmatyczna natura Byka. Analogicznie, marzycielskie Ryby mogą mieć problem ze zrozumieniem, twardo stąpającego po ziemi, Byka. Jego pragmatyczne i realistyczne podejście do świata może sprawić, że zamkną się w sobie, i nie będą chciały dłużej dzielić się swoimi nietuzinkowymi pomysłami.
 3. Finanse. Ryby podchodzą do wydawania pieniędzy lekką ręką, Byk ma potrzebę oszczędzania i zabezpieczenia na przyszłość. Niestety, to niekompatybilne podejście do finansów może doprowadzać do zgrzytów i kłótni między partnerami.