sanah uwielbia zaskakiwać swoich fanów i fanki. Kilka miesięcy po premierze „Uczty” i wiosennej trasie ogłosiła kolejną. Bankiet u sanah Tour, bo właśnie pod takim hasłem się odbędzie, będzie czymś absolutnie wyjątkowym. Zuzanna Jurczak wystąpi w największych miastach w Polsce (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu) w towarzystwie orkiestry i chóru. Wiele wskazuje również na to, że zaprosi na scenę kolegów i koleżanki z branży. Ich nazwiska nie zostały jeszcze ujawnione. Natomiast to nie koniec niespodzianek. W październiku sanah wydała (aż) 10 nowych utworów. Co więcej, do każdego z nich stworzyła klimatyczny teledysk. Sprawdźcie, co tym razem przygotowała dla swoich słuchaczek i słuchaczy.

sanah znów zaskakuje. Wydała 10 nowych utworów i 10 teledysków

10 piosenek i 10 towarzyszących im klipów – to brzmi naprawdę imponująco. Choć to materiał na album, sanah zdecydowała się na wydanie ich osobno. A teraz czas na największe zaskoczenie: część z was słyszała już te utwory. Jest to bowiem poezja śpiewana – wiersze, których teksty młoda gwiazda śpiewała podczas swojej ostatniej trasy. Wśród nich aranżacje dzieł Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy (przetłumaczonego na język polski) tekstu Edgara Allana Poe. Niestety na razie nie wiadomo, czy materiał kiedykolwiek zostanie wydany także w formie fizycznej. 

Desery podano. Polska poezja for evermore. Prezent ode mnie. Dziękuję – napisała sanah na Instagramie, gdy wspomniane utwory ujrzały światło dzienne. 

Fanki oraz fani nie kryją zachwytu. Pod opublikowanym tuż po północy zdjęciem na oficjalnym profilu sanah na Instagramie (możecie zobaczyć je również poniżej) pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Zuzia, jest środek nocy, a ja już wiem, że dzisiaj nie będziemy spać – napisała jedna z jej obserwatorek.

Poezja śpiewana od sanah

To prawdziwa uczta dla zmysłów, która z całą pewnością umili wam długie – jesienne i zimowe wieczory. Autorka takich hitów jak „Szampan", „Ale jazz" czy „Ostatnia nadzieja" po raz kolejny zachwyca, a jej głos hipnotyzuje. Jesteście ciekawi nowego materiału od sanah? Całość znajdziecie poniżej. Smacznego!

sanah „Rozwijając Rilkego" (J. Cygan)

sanah „Hymn" (J. Słowacki)

sanah „Do * w sztambuch" (A. Mickiewicz)

Zobacz także:

sanah „Nic dwa razy" (W. Szymborska)

sanah „Warszawa" (J. Tuwim)

sanah „Bajka" (K. K. Baczyński)

sanah „Eldorado" (E. A. Poe)

sanah „Kamień" (A. Asnyk)

sanah „(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (A. Asnyk)

sanah „(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (A. Asnyk)