Seks tantryczny – na czym polega?

Seks tantryczny – na czym polega? W tej filozofii tantryczny seks i orgazm są najwyższym punktem świadomości duchowej. Zaś kiedy Shiva (energia męska) i Shakti (energia kobieca) są połączone w jeden związek seksualny, uważa się, że osiągnięto maksymalne oświecenie (i przyjemność). Seks tantryczny jest ukierunkowany na proces, a nie na wynik. Głównym celem jest odrzucenie wszystkich myśli o szybkim orgazmie, a zamiast tego skupienie się na uczynieniu preludium przyjemnym i użytecznym. W tym celu eksperci zalecają różne metody: medytację, kontrolę oddychania i masaż bez nacisku na strefy erogenne. Wszystkie te zabiegi mają na celu zmaksymalizowanie finalnych doznań.

Orgazm jest dobry dla naszego ciała. Jakie są zalety orgazmu? Oto 7 jego pozytywnych skutków dla zdrowia i urody >>>

Zasady seksu tantycznego

Zasady seksu tantrycznego najpełniej opisała w zachodniej literaturze Ashley Thirlby, autorka książki: „Tantra – klucz do siły seksualnej”. W Tantrze wszystkie zdolności – fizyczne, psychiczne, emocjonalne – są wzajemnie stymulowane. Następnie uczymy się je kontrolować, a całość pozwala nam uzyskać jak najwięcej przyjemności.

Zanim zaczniesz praktykować seks tantryczny, znajdź odpowiednie miejsce. Idealnie, jeśli będzie to twoja sypialnia: tutaj możesz się maksymalnie zrelaksować. Wyłącz światło i jednocześnie odłącz się od całego świata poza pokojem: tylko ty istniejesz tu i teraz. Jeśli chcesz, użyj miękkich poduszek, bezwonnych świec (ostry aromat może odwrócić uwagę). Postaw obok siebie szklankę wody. Przygotuj się: mentalnie, emocjonalnie, fizycznie. Spróbuj pozbyć się wszystkiego, co sprawia, że jesteś zawstydzona lub ograniczona. Podczas uprawiania seksu tantrycznego, otwórz się na eksperymenty, aby znaleźć nowe formy przyjemnej interakcji z partnerem. Możecie wziąć kąpiel razem, ale starajcie się powstrzymać wówczas od wszelkich kontaktów seksualnych.

Na samym początku praktyki tantrycznej lepiej jest pozostać w ubraniu – lekkim i wygodnym. Ponieważ tantra jest powolnym nagromadzeniem energii seksualnej. Na tym etapie powinieneś nauczyć się koncentrować na pobudzeniu poprzez wewnętrzne doznania i dotyk, zamiast stymulować strefy erogenne. „Z czasem nauczysz się przenosić to intensywne skupienie na wszystkie dziedziny życia, a nie tylko we własnej sypialni, samotnie lub ze swoim partnerem”, zauważa Ashley Thirlby.

Hejeczki, szybcy i wściekli i inne (anty) typy mężczyzn, których spotkasz na Tinderze, choć wcale byś nie chciała [z doświadczenia użytkowniczek aplikacji] >>>

Seks tantryczny ma na celu zbliżenie się dwojga ludzi. Aby się do siebie zbliżyć, spróbujcie wykonać następujące ćwiczenia:

Zobacz także:

1. Spróbuj „oddychać sercem” partnera, aby się ze sobą zestroić. Stańcie naprzeciw siebie i spójrzcie sobie w oczy, kładąc lewą rękę na sercu partnera. Następnie połóżcie drugą rękę na swoim sercu i spróbujcie oddychać tym samym rytmie przez co najmniej dwie minuty.

2. Nawiąż kontakt wzrokowy z partnerem. Na początku możesz czuć się niekomfortowo, a nawet niezręcznie, ale z czasem stanie się to łatwiejsze. Nie ma na to limitu czasu. Połączenie zostanie nawiązane, gdy tylko poczujesz się komfortowo. To jest cel. Utrzymuj kontakt wzrokowy przez cały czas swojej praktyki.

3. Usiądź z partnerem twarzą w twarz (działa to lepiej, jeśli siedzisz na kolanach). Przytul partnera i trzymajcie swoje ciała. Kontakt dotykowy przyczynia się do zwiększenia poczucia intymności.

4. Bardzo powoli przesuwaj opuszkami palców po ciele partnera, aby pobudzić nerwy i poprawić odczucia, utrzymując z partnerem kontakt wzrokowy. Możesz wykonać zmysłowy masaż ─ dłońmi, piórami, miękkimi chusteczkami i innymi przedmiotami, które są przyjemne w dotyku. Obowiązuje tu tylko jedna zasada – pieść swojego partnera bez dotykania jego stref erogennych. Masaż tantryczny nie jest stymulacją seksualną, więc nie próbuj doprowadzać siebie i bliskiej osoby do orgazmu.

5. Ostatnim krokiem może być seks. Ale to absolutnie nie jest obowiązkowa część programu, ponieważ możesz po prostu leżeć w pobliżu, całować i przytulać się w błogim stanie przyjemnej seksualnej i zmysłowej błogości. Seks sam w sobie nie jest przedmiotem seksu tantrycznego – to tylko jeden z możliwych scenariuszy.

Przekonasz się, że efekt przekroczy wszelkie twoje oczekiwania, a może nawet całkowicie zmieni twoje myślenie o seksie. Celem jest wielokrotne docieranie do krawędzi orgazmu: kiedy ciało wydaje się gotowe do orgazmu, musisz zwolnić rytm, a następnie kontynuować ruch, aby stworzyć kilka fal orgazmu zamiast jednej.

Seks tantryczny – najlepsze pozycje

Seks tantryczny – najlepsze pozycje są tu trudne do określenia. W przeciwieństwie do zwykłego współżycia seksualnego celem tantry jest nie tyle fizyczne, ile duchowe połączenie z partnerem.

Uważa się, że seks tantryczny pozwala obojgu partnerom osiągnąć orgazm jednocześnie. Według tej doktryny, w procesie poznawania innej osoby na poziomie energii, natychmiast zaczynają działać trzy kanały: kobieta (ida), mężczyzna (pingala) i androgyniczny (sushumna). Ta ostatnia jest główną ścieżką mistycznej energii seksualnej kundalini. Zanim partnerzy będą mogli się w pełni otworzyć, zwykle przechodzą długą edukację i szkolenie.

Jeśli chodzi o optymalną pozycję seksualną, to w tym zakresie nie ma szczegółowych zasad i zaleceń. Seks tantryczny powinien być praktykowany z łatwością i pod kątem naszych indywidualnych potrzeb. Wielu kochanków lubi leżeć na boku, twarzą do siebie. W tej pozycji możesz pieścić twarz i klatkę piersiową partnera rękami, patrzeć w oczy, obserwować i znaleźć w nich swoje własne odbicie. Popularne jest też siedzenie twarzą w twarz, w ramionach partnera. Seks tantryczny jest czymś pomiędzy zwykłą miłością, jogą i medytacją. Tantra łączy w sobie cały zestaw indyjskich ezoterycznych tradycji i praktyk. Mają zrzucić z ciebie ograniczenia wstydu i uwolnić odpowiednie energie witalne.

Różne warianty uprawiania seksu tantrycznego

Różne warianty uprawiania seksu tantrycznego zostały opracowane w starożytności. Wybór pozycji zależy wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji. Musimy po prostu znaleźć pozycje, w której czujemy się komfortowo. Najczęściej spotykane pozycje to:

  1. Twarzą w twarz. Jest to podstawowa pozycja, która łączy w sobie wszystkie cechy praktyki. Niektórzy eksperci uważają, że wszystkie inne pozycje to tylko wariacje. Siadamy naprzeciwko partnera, koncentrujemy się na sobie, na emocjach, okazujemy uczucia ukochanej, nie spieszymy się i cieszymy się z całego procesu. Doświadczeni praktykujący powiedzą nawet, że orgazm nie jest tu tak ważny, jak poczucie jedności z partnerem.
  2. Mostek. Partner powinien położyć się na plecach, podnieść biodra i zarzucić ręce za głowę. W tej pozycji będzie oczywiście trudno kontrolować siebie i nie podejmować aktywnych działań. Dlatego z góry ustal, że nawet jeśli jesteś z dołu, to ty jesteś odpowiedzialny za rzadką aktywność ruchową. Ta pozycja będzie wymagała dobrej kondycji fizycznej zarówno z bioder, jak i ramion i pleców.
  3.  Łuk. Przeplatanie się ciał w tej pozycji naprawdę przypomina połączenie łuku i strzały, które są niczym bez siebie, ale razem zyskują szczególną siłę. Tak więc w seksie tantrycznym kochankowie zjednoczeni podwajają własne energie. W tej pozycji mężczyzna może opóźnić wytrysk, a tym samym wydłużyć czas na uprawianie miłości.
  4. Wiszący most. Oprzyj się plecami o ścianę i pozwól mężczyźnie trzymać cię za pośladki. W rzeczywistości pozycja, choć trudna, szczególnie dla mężczyzny, nie jest nieosiągalna. Mężczyzna nie musi wykonywać aktywnych ruchów. Jego zadaniem jest utrzymywanie kobiety tak długo, jak to możliwe.

Seks tantryczny, a masaż tantryczny – co łączy te dwie rzeczy?

Seks tantryczny, a masaż tantryczny – co łączy te dwie rzeczy? Prawie wszystkie sesje seksu tantrycznego zaczynają się od masażu. To najłatwiejszy i najprzyjemniejszy sposób na ucieczkę od codziennych problemów i całkowite skupienie uwagi na partnerze. Podczas masażu twój dotyk powinien być delikatny i spokojny. Najwygodniej będzie, jeśli usiądziesz po stronie partnera. Jedną rękę należy położyć na kości krzyżowej (koncentruje się tam niewydana energia seksualna „kundalini”), drugą między łopatkami. W tym momencie powinieneś sobie wyobrazić, że twoje ręce dosłownie wnikają pod skórę kochanka. Zdobądź też olej do masażu. Nakłada się go na plecy miękkimi ruchami, a następnie wolno go wciera.

Komu polecany jest seks tantryczny?

Komu polecany jest seks tantryczny? Zdecydowanie powinny spróbować go te osoby, które nie potrafią w życiu codziennym, jak i stosunku seksualnym odnaleźć harmonii. W wyniku opanowania techniki seksu tantrycznego twoje ciało odnajdzie harmonię z duchem, dzięki czemu poznasz siebie i swojego partnera jako całość. Zaczniecie czuć i widzieć, że na świecie wszystko jest ze sobą powiązane. Aby zobaczyć tę harmonię, musisz ją najpierw odkryć w sobie. Seks tantryczny jest też wskazany dla tych osób, które szukają nowych doznań seksualnych lub nie są zadowolone z dotychczasowego pożycia. Jeśli ty i twój partner opanujecie technikę seksu tantrycznego, poznacie nieznane wcześniej aspekty seksualnej przyjemności, które pozwolą spojrzeć na swoje życie seksualne w nowy sposób, odsłaniając te aspekty, o których istnieniu nawet nie wiedzieliście.

Orgazm, a seks tantryczny

Orgazm, a seks tantryczny. Z reguły pojęcie „orgazmu” jest bezpośrednio związane ze stosunkiem seksualnym. Jednak dla kogoś, kto przynajmniej raz doświadczył praktyk tantrycznych, podejście do fizjologicznego orgazmu bardzo się zmienia. Dla tantrysty oczywiste jest, że seks jest rodzajem rozładowania napięcia. Jest to środek uspokajający, który relaksuje, podobnie jak po spożyciu lampki wina i uwalnia nadmiar energii, która gromadzi się w okolicy narządów płciowych. Jeśli się nad tym zastanowić, to seks jest całkowicie bezcelową działalnością. Gromadzimy energię, którą natychmiast wyrzucamy.

W przypadku orgazmu tantrycznego tradycyjny wytrysk nie występuje. Kobieta ma poczucie orgazmu bez klasycznego szczytowania. Orgazm tantryczny to głęboki orgazm całego ciała. Przy takim orgazmie każdy narząd naprawdę drży, jakby przepływał przez niego prąd. W tym samym czasie fale przyjemności wznoszą się od dołu do góry i wzmacniają. Orgazm tantryczny to wielokrotny orgazm, który może trwać od 5 minut lub dłużej. Fale orgazmu przepływają między sobą, wzmacniając i pogłębiając odczucia.