Zakochanie się w odpowiedniej osobie to jedno z najtrudniejszych do zdefiniowania zagadnień. Od lat eksperymentujemy z różnymi typami związków, chociaż nie wszystkie się udają. Jednak każdy z nich jest dla nas jakąś lekcją. Właśnie na ich podstawie – wcześniejszych doświadczeń – określasz, czego oczekujesz od partnera lub partnerki, a czego nie chcesz.

Jeśli więc jesteś na etapie, na którym myślisz o sformalizowaniu swojego związku albo szukasz czegoś poważnego, to warto wiedzieć, czy osoba, z którą jesteś (lub będziesz związana) jest odpowiednia. Przedstawiamy kilka oznak, które świadczą, że znalazłaś tego jedynego/tę jedyną.

Oznaki, że jesteś zakochana w odpowiedniej osobie

Na początku warto pamiętać o tym, że miłość, która przedstawiana nam jest w bajkach i filmach może znacznie różnić się od tego, jak wygląda prawdziwy, stabilny związek. W realnym życiu możemy co prawda doświadczyć tych wszystkich romantycznych momentów z filmów, jednak zdarzają się też te trudne chwile, które będzie trzeba wspólnie (!) przezwyciężyć.

Oto znaki, które mówią, że jesteś zakochana we właściwej osobie.

Oznaki, że jesteś zakochana w odpowiedniej osobie – możesz swobodnie wyrażać siebie i nie bać się tego

Właściwa osoba nie będzie cię ograniczać. Będzie starała się wychwycić twoje emocje czy uczucia. W rezultacie nie będziesz musiała szukać różnych sposobów na to, jak wyjaśnić co masz na myśli. Będziesz mogła po prostu nazywać rzeczy po imieniu. Odpowiednia osoba dla ciebie będzie empatyczna, nie będzie osądzać, a szanować twoje emocje. I z pewnością nie będzie ich bagatelizować.

Oznaki, że jesteś zakochana w odpowiedniej osobie – nigdy ci nie zaszkodzi

Bycie w związku wiąże się w pewnym sensie z jakąś bezbronnością. W końcu oddajesz swoje serce komuś innemu i wpuszczasz go do swojego życia. Zakochanie się w odpowiedniej osobie równa się z posiadaniem obok siebie kogoś, kto nawet jeśli miałby szansę cię skrzywdzić, bo zna twoje najsłabsze punkty, nigdy nie zada ci bólu. Będzie szanował wasz związek i nigdy celowo nie zrobi czegoś, co mogłoby ci zaszkodzić.

Oznaki, że jesteś zakochana w odpowiedniej osobie – wasza relacja jest sprawiedliwa

Związek powinien opierać się na zaangażowaniu, a nie na poświęceniu. Jeśli jedno z was zawsze musi zmieniać swoje plany, dostosowywać się czy rezygnować z marzeń, oznacza to, że relacja jest jednostronna i potrzeby drugiej osoby nie są zaspokajane. W zdrowym związku oboje/obie będziecie razem pracować nad sobą i waszą relacją, pokonywać przeszkody i wykazywać zaangażowanie – dwie osoby. Jest to ogromna zielona flaga. Wtedy każdy z was będzie się rozwijać i spełniać swoje marzenia.

Zobacz także:

Oznaki, że jesteś zakochana w odpowiedniej osobie – kocha cię, ale daje ci też wolność i nie zawłaszcza

Pamiętaj, nikt cię nie posiada. Jeśli ktoś chciałby cię mieć na własność, może zniszczyć cały związek i zrujnować wszystkie dobre wspomnienia. Miłość może być prawdziwa, ale nie musi trwać wiecznie. Jeśli ktoś z was lepiej by się czuł, gdybyście mieli się rozstać, trzeba być gotowym na to, aby pozwolić mu odejść. Twój partner/ka powinni sprawić, że czujesz się wspaniale, tak, ale to tylko bonus do poczucia własnej wartości, które już masz.

Jeśli twój chłopak/dziewczyna zdaje sobie sprawę z tego, że chociaż cię kocha, byłby w stanie pozwolić ci odejść, to masz szczęście. To osoba dojrzała emocjonalnie.

Oznaki, że jesteś zakochana w odpowiedniej osobie – pomaga ci zapomnieć o problemach świata zewnętrznego

Praca, rodzina, przyjaźnie często stawiają nas w sytuacjach stresowych. Jeśli zakochana jesteś we właściwej osobie, to sprawi ona, że zawsze będziesz czuła się jak w domu, pomoże zapomnieć ci o wszystkich problemach. Będziesz mogła z nim/nią porozmawiać, jak z najlepszym przyjacielem, a on/ona pomoże ci znaleźć rozwiązanie lub oczyścić umysł.

Jeśli czujesz, że twój ukochany lub ukochana spełniają te warunki – gratulacje! Najprawdopodobniej masz przy sobie odpowiednia osobę. Jednak pamiętaj, że na miłość pracuje się każdego dnia. Nigdy nie możesz być pewna, że ten ktoś jest już na zawsze. Ciesz się swoją miłością, ale dbaj o nią cały czas!

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx