Po pierwsze: bez paniki. Sny erotyczne zdarzają się nam wszystkim! To nic złego. Jesteśmy istotami seksualnymi a seks to część naszego życia, więc ma także odbicie w naszych marzeniach sennych. Po drugie: nasze ciała, a w zasadzie mózgi, są tak genialne, że możemy nawet przeżyć orgazm w czasie snu! Generalnie jednak, niezależnie od statusu związku, tego, czy aktualnie seks uprawiamy, czy nie, sny o nim mogą się pojawiać. Okazuje się jednak, że od czasu wybuchu pandemii koronawirusa coraz więcej osób śni o seksie. Co jest tego przyczyną?

Sny o seksie częstsze w pandemii

Okazuje się, że podczas pandemii nasze sny w ogóle są bardziej wyraziste, namacalne, powiązane z naszym życiem. Niepokoje związane z nową codziennością mogły według specjalistek i specjalistów przełożyć się mimo wszystko na zwiększenie u części osób libido, aby podnieść szanse na przetrwanie gatunku w trudnych czasach. I choć w ciągu dnia można to jakoś zignorować, to w nocy się ujawnia. Inna sprawa, że przebywanie więcej w domu może być okazją do (częstszego) sięgania po erotykę czy porno. Zresztą wystarczą takie seriale jak Bridgertonowie, gdzie co i rusz jest jakaś erotyczna scena. Jeszcze inna sprawa, że wiele osób seksu nie uprawiało czy nadal nie uprawia, bo żyje w pojedynkę i umawianie się w pandemicznych warunkach uznaje za ryzykowne. Inni z kolei, ci w związkach, choć też mogą mieć ochotę na seks, to mają dość partnerki czy partnera, z którym są non stop w tym samym mieszkaniu. Dlatego wolą masturbację lub rezygnację z seksu w ogóle. Więc z jednej strony potrzeby są, z drugiej z różnych przyczyn ich nie realizujemy. No chyba że właśnie we śnie. 

O czym są nasze erotyczne sny?

Na zlecenie brytyjskiego serwisu From Mars przeprowadzono ostatnio badania snów o seksie. Dzięki temu wiemy, o czym w erotycznym kontekście ostatnio śnimy. Przede wszystkim o orgazmie! Takie sny ma 70% kobiet i 75% mężczyzn. Wysoko jest także seks w publicznych miejscach czy zdrada... I znowu: bez obaw, to tylko sen, nie oznacza to, że coś w waszym związku jest nie tak, choć oczywiście nigdy nie zaszkodzi tematowi się przyjrzeć i popracować nad poprawą relacji. W naszych snach w seksualnym wydaniu mogą pojawić się naprawdę różne osoby, obecny partner/partnerka występują jednak najczęściej jak donosi From Mars. Choć naturalnie zdarzają się w tych naszych snach również eks, celebrytki i celebryci, przyjaciele, współpracownicy czy nawet członkowie czy członkinie rodziny. Tak, to może być dziwne. Na szczęście to tylko sen! I nikt o nim się nie dowie, dopóki oczywiście nie zechcemy się tym podzielić. 

Znaczenie snów o seksie

Warto też zaznaczyć, że pojawienie się snów erotycznych wcale nie musi oznaczać tylko i wyłącznie, że chodzi o seks. Zwłaszcza jeśli pojawiają się w tych snach osoby konkretne, ludzie, z którymi mamy emocjonalne związki, pozytywne lub nie. To zwykle oznacza, że są to sprawy, które zajmują nas mocno na co dzień i warto przyjrzeć się tym relacjom, skoro pojawiają się one nawet w snach, i to erotycznych! Oczywiście w sennikach znajdziemy też szczegółowe wyjaśnienia, co oznacza konkretny seksualny sen. I zazwyczaj właśnie mało to będzie ostatecznie erotyczne. Dajmy na to sen o seksie z szefem czy szefową. Najczęściej interpretuje się go tak, że jesteśmy gotowe czy gotowi na awans, zmianę pracy, na coś nowego. Inna sprawa, że jeśli podoba nam się szef czy szefowa, to właśnie we śnie czy w fantazjach seksualnych możemy jak najbardziej beztrosko taki seks uprawiać.