Oki zawodowo

Oki zaczął publikować swoje pierwsze kawałki w wieku zaledwie piętnastu lat. Szerszą rozpoznawalność w środowisku hip-hopowym zyskał jednak dopiero w 2018 roku za sprawą krążka pt. „Oki & Nearr”. W tym samym roku wydał singla o nazwie „Whoop?”, za który otrzymał złotą płytę. Kariera młodego artysty znacznie nabrała tempa rok później, gdy znalazł się wśród uczestników 7. edycji akcji Młode Wilki, organizowanej przez hip-hopowy serwis Popkiller.pl. Wielu nowych fanów przysporzyły mu takie kawałki jak „Koła” i „Justin Bieber”. Bardzo owocny okazał się też dla niego pandemiczny, 2020 rok. Oki wydał wówczas „77747mixtape”, na którym gościnnie pojawili się m.in. Żabson, Gverilla i Dziarma.

Skory do podejmowania współprac z innymi wykonawcami Oki w 2021 roku stworzył razem ze swoimi dwoma kolegami z branży, raperami Otschodzi i Young Igi, projekt o nazwie OIO. Szybko okazało się, że pomysł na połączenie artystycznych sił był strzałem w dziesiątkę. Album zatytułowany po prostu „OIO” stał się bestsellerem, a pochodzące z niego single, takie jak „Worki w tłum”, „Przypadkiem” i „Amerykańskie teledyski”, megahitami z dziesiątkami milionów odtworzeń w serwisach streamingowych.

Oki, Young Igi i Otschodzi w programie Kuby Wojewódzkiego / fot. TVN/Wojciech Kurczewski

Na ten moment dyskografię rapera zamyka album zatytułowany „Produkt47”, który uzyskał już status podwójnej platynowej płyty. Z przyznaniem tego certyfikatu wiąże się zresztą ciekawa historia. Skromny Oki założył się bowiem ze swoim przyjacielem, Krzysztofem, że w przypadku gdy jego nowa płyta pokryje się platyną w miesiąc od premiery, to odda koledze swój pierwszy zegarek marki Rolex. Zakład przegrał. Przekazanie roleksa odbyło się na oczach fanów podczas jednego z koncertów rapera.

Album nie tylko świetnie się sprzedał, ale przyniósł Okiemu kolejne przeboje, w tym robiące furorę na koncertach „Pieniądze, dziewczyny, zwrotki”, „Jakie to uczucie?” i „Doja Cat”.

Oki prywatnie

Oskar Kamiński, bo tak naprawdę nazywa się Oki, przyszedł na świat w 1998 roku w Lubinie. Nie jest tajemnicą, że raper od dłuższego czasu jest w stałym związku. Od początku 2019 roku partnerką artysty jest Sara Woś, znana również w sieci jako Choigorue. Pochodząca z okolic Jeleniej Góry dziewczyna Okiego w przeszłości była modelką. Obecnie prowadzi swój własny kanał na platformie YouTube, na którym publikuje m.in. wideorecenzje książek. Sara jest również szefową lokalnego portalu informacyjno-ogłoszeniowego 24wroclaw.pl.