Tatuaże na palcach potrafią wyrazić więcej niż tysiąc słów. Często mają dla nas wyjątkowe znaczenie – stają się symbolem przyjaźni albo przypominają o kimś bliskim. Pomagają również wyrazić siebie w niekoniecznie konwencjonalny sposób. Ale powiedzmy sobie szczerze: coraz więcej osób decyduje się na tatuaże na palcach (i innych częściach ciała) bo fajnie wyglądają. Niezależnie od tego, co wami kieruje, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Chociażby to, czy tatuaż na palcu boli. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o tatuażach na palcach!

Czy tatuaż na palcu boli?

Osoby, które mają już kilka dziarek, częstą przyznają, że tatuaż na palcu był najbardziej bolesny ze wszystkich. Natomiast inne deklarują, że to nic w porównaniu z tatuażami na plecach. Każdy z nas ma inny próg bólu, dlatego nie ma jednej odpowiedzi na pytanie „czy tatuaż na palcu boli”. Warto jednak dodać, że wykonanie tatuażu między palcami albo na kciuku zajmuje zaledwie kilka minut. Jeśli nawet odczujecie ból, nie będzie on zbyt długo trwał.

Tatuaże na palcach – wady i zalety. Czy tatuaż na palcu się zmywa?

Absolutną zaletą tatuaży na palcach jest fakt, że wykonanie ich zajmuje dosłownie kilka minut – wspominałyśmy o tym już wcześniej. Do tego (powiedzmy sobie szczerze) wyglądają naprawdę cool. Pamiętajcie jednak, że każdy medal ma dwie strony. W sieci pojawia się mnóstwo pytań (i drugie tyle odpowiedzi) związanych z trwałością mini dziarek. Czy tatuaże na kciukach lub między palcami zmywają się? To bardzo indywidualna kwestia. Wiele zależy bowiem od tego, czy tatuator odpowiednio wbije igłę pod skórę. Niezwykle ważna jest również pielęgnacja świeżo wykonanego tatuażu na palcu. Jeżeli odpowiednio zadbacie o swoją dziarkę, nie będziecie musieli poprawiać jej w przyszłości.

Tatuaże na palcach - inspiracje z Instagramu

Na Instagramie znajdziecie ponad 366 tysięcy postów oznaczonych hashtagiem #fingertattoo. Jest z czego wybierać! Do grona najpopularniejszych wzorków należą mini serduszka i rośliny. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również astrologiczne tatuaże na palcach (m.in. gwiazdki, księżyce, znaki zodiaku czy planety). Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanej wizji i potrzebujecie inspiracji, koniecznie zaglądnijcie do naszej galerii – znajdziecie ją na górze strony. Czekają tam na was najpiękniejsze tatuaże na palcach, jakie udało nam się znaleźć na Instagramie. Na pewno znajdziecie wzór, który będzie do was pasować!

Pierwszy tatuaż: co trzeba wiedzieć przed wizytą u tatuatora? Pytamy eksperta! >>>