Od kilku lat tatuaże na palcach cieszą się wyjątkową popularnością. Często mają dla nas wyjątkowe znaczenie – stają się symbolem przyjaźni albo przypominają o kimś bliskim. Pomagają również wyrazić siebie w niekoniecznie konwencjonalny sposób. Ale powiedzmy sobie szczerze: coraz więcej osób decyduje się na tatuaże na palcach (i innych częściach ciała) „tylko" dlatego, że fajnie wyglądają. Wy także marzycie o mini tatuażu na palcu? Świetnie się składa! Zanim jednak spotkacie się z tatuatorem czy tatuatorką, powinniście wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jakich? Chociażby to, czy tatuaż na palcu boli. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o tatuażach na palcach!

Tatuaż na palcu – czy boli?

Czy tatuaż na palcu boli? Osoby, które mają już kilka dziarek, częstą przyznają, że tatuaż na palcu był najbardziej bolesny ze wszystkich. Natomiast inne deklarują, że to nic w porównaniu z tatuażami na plecach. Każdy z nas ma inny próg bólu, dlatego nie ma jednej odpowiedzi na pytanie „czy tatuaż na palcu boli”. Warto jednak dodać, że wykonanie tatuażu między palcami albo na kciuku zajmuje zaledwie kilka minut. Jeśli nawet odczujecie ból, nie będzie on zbyt długo trwał.

Tatuaże na palcach – wady i zalety. Czy tatuaż na palcu się zmywa?

Absolutną zaletą tatuaży na palcach jest fakt, że wykonanie ich zajmuje dosłownie kilka minut – wspominałyśmy o tym już wcześniej. Do tego (powiedzmy sobie szczerze) wyglądają naprawdę cool. Mówiąc o wadach i zaletach tatuaży na palcach, warto również wspomnieć, że zakrycie ich jest niemalże graniczy z cudem (w tym wypadku każdy z nas musi sam stwierdzić, czy to dobrze, czy wręcz przeciwnie).

W sieci pojawia się mnóstwo pytań (i drugie tyle odpowiedzi) związanych z trwałością mini dziarek. Czy tatuaże na kciukach lub między palcami zmywają się? Podobnie jak w przypadku bólu związanego z tatuowaniem, to bardzo indywidualna kwestia. Wiele zależy bowiem od tego, czy tatuator odpowiednio wbije igłę pod skórę. Niezwykle ważna jest również pielęgnacja świeżo wykonanego tatuażu na palcu. Jeżeli odpowiednio zadbacie o swoją dziarkę, nie będziecie musieli poprawiać jej w przyszłości.

Tatuaż na palcu – ile kosztuje?

Ceny tatuaży na palcu są różne. Wahają się miedzy 150 a 400 zł. Wszystko zależy od rozmiaru tatuażu, na jaki się zdecydujemy, renomy studia tatuażu, jak również popularności tatuatora, który ma nam wykonać dziarkę. Na wyższe ceny muszą przygotować się także mieszkańcy większych miast, np. Warszawy, Krakowa czy Wrocławia.

Pamiętajcie jednak, że tatuaż to poważna sprawa. Zabieg nie trwa długo, ale należy do grupy inwazyjnych. W związku z tym warto dobrze zastanowić się nad wyborem studia tatuażu, poznać opinie na temat danego miejsca, a także (być może) zapłacić nieco więcej.

Tatuaże na palcach gwiazd

Do grona fanów tatuaży na palcach należą światowej sławy gwiazdy. Dziarkami na tej części dłoni mogą pochwalić się m.in. Rihanna, Cara Delevingne oraz Miley Cyrus. Jeśli wy również myślicie o tatuażu w tym miejscu, warto się nimi zainspirować. Zdjęcia, na których widać tatuaże na palcach gwiazd, możecie zobaczyć w naszej galerii.

Zobacz także:

Tatuaże na palcach - inspiracje z Instagramu

Na Instagramie znajdziecie blisko 400 tysięcy postów oznaczonych hashtagiem #fingertattoo. Jest z czego wybierać! Do grona najpopularniejszych wzorków należą mini serduszka i rośliny. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również astrologiczne tatuaże na palcach (m.in. gwiazdki, księżyce, znaki zodiaku czy planety). Rośnie także popularność mini dziarek w kształcie pierścionków. Z kolei za absolutną klasykę można uznać literki (np. inicjały bliskich nam osób) oraz cyfry, na czele z symbolicznymi datami.

Jeśli nie macie jeszcze sprecyzowanej wizji i potrzebujecie inspiracji, koniecznie zaglądnijcie do naszej galerii – znajdziecie ją na górze strony. Czekają tam na was najpiękniejsze tatuaże na palcach, jakie udało nam się znaleźć na Instagramie. I chociaż jesteśmy przekonane, że przygotowane przez nas inspiracje was zachwycą, przypominamy, że wybierając wzór, który ma zostać z nami na zawsze (przynajmniej w pierwotnym założeniu), nie powinniśmy kierować się jedynie obecnie panującymi trendami.

Pierwszy tatuaż: co trzeba wiedzieć przed wizytą u tatuatora? Pytamy eksperta! >>>