Niezmiernie cieszy trend, że moda coraz częściej staje się swego rodzaju medium – nośnikiem najważniejszych informacji dotyczących problemów współczesnego świata. Tym razem projektanci 4F, w nowej kolekcji dla tegorocznych olimpijczyków, zdecydowali się zaakcentować najważniejsze obecnie kwestie. W rolach głównych? Wspaniały design, funkcjonalność, ale także troska o środowisko i ocieplenie klimatu. Wyjątkowo piękna sesja zdjęciowa wśród lodowców na Islandii jest zatem nie tylko estetycznym ujęciem tematu, ale również (albo przede wszystkim) ważnym przesłaniem - skierowaniem naszego wzroku w stronę problemów klimatycznych.

Materiały prasowe

4F: Futurystyczna wizja świata

W obliczu ewidentnych zmian klimatu i konieczności zwiększenia uwagi na kwestię dotyczącą świadomości na temat naszego negatywnego wpływu na planetę, marka 4F decydowała się w tym roku przygotować wyjątkowe projekty z konkretnym przesłaniem. Futurystyczne modele w kolekcji dla polskich olimpijczyków dostosowane są do zmieniających się - ekstremalnych niekiedy - warunków pogodowych. Do ich produkcji wykorzystano materiały z recyklingu.

Nadruk „all over” jest nie tylko nawiązaniem do mapy i trasy kierującej nas do celu, ale także mapy rosnących zagrożeń dla naszej planety. A te zostały opracowane przez naukowców na podstawie, dziejących się na naszych oczach, niepokojących zmian klimatycznych.

Materiały prasowe

4F: Spójna kolorystyka i płynąca z niej harmonia

Czysta biel, „arctic blue” i morski granat – to wszystko w połączeniu z narodowym odcieniem intensywnej czerwieni. Jest chłodno i stylowo. Przejmująco, zachwycająco i wyraziście. Paleta kolorystyczna w kolekcji 4F na zimowe Igrzyska ma ograniczoną ilość barw. Te idealnie ze sobą współgrają, tworząc spójną całość. Oryginalne faktury materiałów i matowe akcenty sprawiają, że ubrania te zdecydowanie się wyróżniają.

Materiały prasowe

Zobacz także:

4F: Modułowość - odpowiedź na wymagania sportowców

Kolekcja narodziła się także z myślą o wygodzie sportowców – tak, aby w każdych warunkach mogli oni czuć się komfortowo. Są zatem otuleni „barierą izolującą” w postaci ubrań, które pełnią dla nich istotną funkcję warstwy ochronnej. Co istotne - każdy projekt powstawał pod okiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Modele zostały stworzone tak, aby można było swobodnie zakładać je warstwowow zależności od warunków pogodowych. Dzięki specjalnej aplikacji sportowiec, po zeskanowaniu kodu QR (który znajduje się na produktach), będzie mógł dobrać odpowiedni zestaw do panujących w tym czasie warunków atmosferycznych.

Podobnie jak w poprzedniej kolekcji Olimpijskiej, tak i tym razem mamy do czynienia z modułowością – odpinane rękawy, nogawki, kaptury. Wszystko to umożliwia personalizację projektów i dostosowanie ich do indywidualnych preferencji sportowca. Wygląda więc na to, że tegoroczna kolekcja jest jeszcze bardziej funkcjonalna. 

Materiały prasowe

4F: Inspiracje do stworzenia kolekcji

Natura – to ona jest największą inspiracją przy tworzeniu kolekcji olimpijskiej 4F. Jest także nieodłącznym elementem naszego życia. W projektach nowej kolekcji 4F wizja futurystyczna i organiczna płynnie się ze sobą przenikają. Nie znajdziecie tu wyrazistych kontrastów. Zamiast tego dostrzeżecie harmonię, połączenie dwóch światów: człowieka i natury, które - jeśli tylko tego zechcemy - będą swobodnie ze sobą współegzystować. Pełna symbioza.

Materiały prasowe

Projektanci 4F postanowili bardzo subtelnie wpleść w swoje projekty zaawansowane technologie, będące dla wymagających sportowców niewątpliwym wsparciem. Postawili oni na świetnej jakości materiał o wysokiej membranie wodoodpornej oraz bardzo dobrej oddychalności, zachowując przy tym jego niską wagę. Co ciekawe, technologie nie są w tym przypadku uwypuklone. Na pierwszym planie królują akcenty związane z naturą. Nowoczesne dodatki przy regulacjach kapturów, pasków oraz zamków w kolorach beżu, z efektem „ziarna" jeszcze bardziej pokazują nam, że mamy do czynienia z kolekcją, dla której inspiracją był piękny, surowy otaczający nas świat. Świat, na którego czyha dziś tak wiele zagrożeń. 

Materiały prasowe

Ciężko nam przewidzieć wyniki tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, ale jedno jest pewne - w tych ubraniach sportowcy z całą pewnością będą czuli się pewnie, swobodnie i komfortowo. Marka 4F po raz kolejny spisała się na złoty medal.

Podoba wam się design i przesłanie tych projektów? Mamy dla was świetną wiadomość - marka 4F od wielu już lat tworzy repliki strojów kadry olimpijskiej. Bądźcie czujni - już niebawem znajdziecie je w wybranych salonach 4F oraz na 4f.com.pl.

 

Credits 4F x IO PEKIN 2022

Fotograf: Paweł Fabjański (Shootme)

Asystent: Tymek Maciejewski

Modele: Maja Salamon (Division) i Davyd (SYSTEMMGMT)

MUA: Justyna Szczęsna

Stylizacje: Asia Peczkis (4F), Wojciech Harus (4F)

Retusz: Final Touch

Creative Director: Monika Czesak (4F)

Head Designer kolekcji olimpijskich: Wojciech Harus (4F)

Produkcja: Ola Raszczuk (4F)