Timothée Chalamet nie zwalnia tempa. W ostatnich latach jego kariera rozwinęła się błyskawicznie w świetnym kierunku. Młodego aktora mogłyśmy i mogliśmy oglądać między innymi w „Diunie” (czekamy na drugą część tego kasowego hitu), „Małych Kobietkach”, „Nie patrz w górę” czy „Do ostatniej kości”. Jak widać u 27-latka porównywanego ostatnio do młodego Leonardo DiCaprio (!), dzieje się dużo. Do mediów trafia coraz więcej informacji na temat biograficznej produkcji, w której Timothée Chalamet zagra Boba Dylana. Chociaż po raz pierwszy dowiedziałyśmy i dowiedzieliśmy się o tym w 2020 roku, to z powodu pandemii prace nad filmem zostały wstrzymane. Wiele osób sądziło nawet, że nie ma szans, by produkcja powstała. Pod koniec 2022 roku okazało się szczęśliwie dla nas, że prace nad filmem wznowiono! Timmy może wrócić na plan i wcielić się w jednego z najlepszych muzyków w historii. Sprawdźcie, co wiemy na temat produkcji biograficznej o Bobie Dylanie (wokaliście, gitarzyście, zdobywcy Nobla...), która nosi roboczy tytuł „A Complete Unknown” (początkowo miała nazywać się „Going Electric”).

Biograficzny film o Bobie Dylanie „A Complete Unknown”: początek prac

Film o Bobie Dylanie został zapowiedziany w 2020 roku. Jego reżyserem został James Mangold. Z powodu pandemii COVID-19 produkcja musiała jednak zostać odłożona na półkę. Wszyscy skupili się więc na innych projektach. Wtedy właśnie powstała „Diuna” i „Do ostatniej kości”. Na szczęście po dwóch latach przerwy prace nad produkcją zostały wznowione. Przy okazji przypomnijmy, że po raz ostatni życie Dylana zostało pokazane w 2007 roku w filmie „I’m Not There”, a w artystę wcieliła się m.in. Cate Blanchett.

Timothée Chalamet o przygotowaniach do roli Boba Dylana

W wywiadzie udzielonym jakiś czas temu magazynowi „Variety” 27-latek opowiedział o tym, jak przygotowywał się do roli legendarnego muzyka. Nie przestałem się przygotowywać przez ten cały czas, choć produkcja została zawieszona – przyznał Chalamet. – Zanurzenie się w świecie muzycznej legendy było niesamowitym doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy uda nam się zrobić film, czy nie. Ale niczego nie zdradzając – bo to musi być oficjalne – wszystko zmierza w bardzo dobrą stronę – wyznał aktor.

Timothée powiedział również, że wynajął dom w Woodstocku (w stanie Nowy Jork), aby przygotować się jeszcze lepiej do roli. Gwiazdor „Diuny” odwiedził również domy Dylana, aby jeszcze bardziej poznać swojego bohatera.

Wiemy też, że aktor będzie śpiewać w nadchodzącej produkcji. I bardzo dobrze, bo jak wiemy świetnie mu to wychodzi. Popis swoich umiejętności dał m.in. w szkolnym musicalu, gdy uczęszczał do LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts, a następnie w filmach, u m.in. Woody'ego Allena w „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” czy „Miss Stevens” z 2016 roku

Biograficzny film o Bobie Dylanie „A Complete Unknown”: fabuła

Film będzie opowiadał o historii Boba Dylana a dokładniej o jednym z najbardziej przełomowych momentów w jego karierze, kiedy przerzucił się on z gitary akustycznej na gitarę elektryczną, a jego brzmienia zaczęły być bardziej rockowe. W 1965 roku młody Dylan wstrząsnął światem muzycznym, kiedy po raz pierwszy zaczyna występować z gitarą elektryczną. 

To niesamowity czas w amerykańskiej kulturze i historia młodego, 19-letniego wówczas Boba Dylana, który przyjeżdża do Nowego Jorku z dwoma dolarami w kieszeni. Trzy lata później staje się światową sensacją – mówił Mangold w wywiadzie z serwisem Collider.

Biograficzny film o Bobie Dylanie „A Complete Unknown”: obsada

Na ten moment wiemy, że oprócz Timothee'go Chalameta w biograficznej produkcji zobaczymy inną gwiazdę młodego pokolenia, czyli 25-letnia Elle Fanning – znaną z produkcji Sofii Coppoli czy doskonałego serialu „Wielka”. Według nas to będzie doskonały ekranowy duet! Elle zagra Sylvie Russo, ukochaną Dylana z wczesnych lat 60., studentkę i artystkę.

Zobacz także:

Biograficzny film o Bobie Dylanie „A Complete Unknown”: zwiastun

Oczywiście na tym etapie nie mamy jeszcze co marzyć o zwiastunie, ale jak tylko się on pojawi, to damy wam znać.

Biograficzny film o Bobie Dylanie „A Complete Unknown”: data premiery

Prace nad biograficznym filmem o Bobie Dylanie wystartują w sierpniu tego roku w Nowym Jorku, jednak dokładna data premiery nie jest jednak znana. Przewidujemy jednak, że najwcześniej obraz może trafić do kin w 2024 roku.

Oczekiwanie umili nam na pewno inny film z Chalametem. Aktor będzie w nim też śpiewać, także zanim usłyszymy jego wokal w „A Complete Uknown”, najpierw będziemy mogły i mogli posłuchać go w musicalu „Wonka”. 27-latek wcieli się w nim w Willy’ego Wonkę – fikcyjnego producenta czekolady. W tym przypadku premiera zapowiedziana jest na 14 grudnia 2023 roku. Czekamy!