Czwarty odcinek „Top Model 10” okazał się bardzo emocjonujący. Uczestniczki oraz uczestnicy modowego show przeszli metamorfozy, uczyli się chodzić po wybiegu pod opieką Kasi Sokołowskiej, wzięli udział w wirtualnym pokazie Roberta Kupisza, a także w dwóch sesjach zdjęciowych – do październikowego numeru GLAMOUR oraz w nieco bardziej ekstremalnej – w obracającym się kole. Kto poradził sobie najlepiej w czwartym odcinku „Top Model 2021”? A kto nie i musiał pożegnać się z programem? Sprawdźcie! 

„Top Model 10”: metamorfozy

Przyszedł czas na metamorfozy. Czyli jeden z najbardziej ekscytujących momentów w całej edycji. I to zarówno dla uczestników oraz uczestniczek, jak i dla widzów oraz widzek. Osoby, które dostały się do programu, oddały się w ręce profesjonalistów i profesjonalistek i odświeżyły swój wizerunek. Nie obyło się bez emocji, a nawet łez. Do grona najbardziej spektakularnych należy na pewno metamorfoza Olgi Król. Jej włosy zostały bowiem drastycznie skrócone. Uczestniczka nie była zadowolona z efektów. Nie przypuszczała, że długie i brązowe włosy były dla niej tak ważne. Aleksandra Skubis stała się posiadaczką grzywki. Obawiała się tego, jak będzie wyglądać w nowych włosach, ale finalnie była bardzo zadowolona z efektu. Z kolei na głowach Wiktorii Pawliszewskiej oraz Bartosza Klocha zakrólował platynowy blond. Wyglądają świetnie! 

„Top Model 10”: sesja zdjęciowa do magazynu GLAMOUR

Oglądając czwarty odcinek „Top Model 10”, dowiedziałyśmy się i dowiedzieliśmy się również, co działo się podczas sesji zdjęciowej do październikowego numeru magazynu GLAMOUR. W tym roku powstały dwie okładki. Pierwsza z dziewczynami, natomiast druga z chłopakami w rolach głównych. Zdjęcia uczestników i uczestniczek trafiły również do środka magazynu. To wydanie GLAMOUR trafi do sprzedaży już 23 września 2021 roku. Będzie dostępne w salonach prasy w całej Polsce, a także online. 

„Top Model 10”: nauka chodzenia z Kasią Sokołowską

Kasia Sokołowska postanowiła popracować nad sposobem, w jaki uczestnicy i uczestniczki poruszają się po wybiegu. Wbrew pozorom było to bardzo trudne zadanie. Niestety podczas nauki chodzenia doszło do wypadku. Nicole Akonchong spadła z wybiegu i skręciła kostkę. Potrzebowała pomocy ratowników / ratowniczek medycznych. Przez chwilę myślała nawet, że będzie musiała zrezygnować z udziału w „Top Model 10”. Na szczęście po pewnym czasie poczuła się lepiej.

„To tak tylko się wydaje, że to jest takie łatwe. A finalnie – kiedy staje się na tym catwalku i tak dalej i ma się iść, to jest nawet problem z oddychaniem. Zapomina się, że trzeba oddychać” – przyznał Mikołaj Krawiecki. 

„Top Model 10”: pokaz Robera Kupisza

Jak się okazało, nauka chodzenia pod czujnym okiem Kasi Sokołowskiej była dopiero początkiem. Trening przed pokazem mody, w którym uczestniczki oraz uczestnicy mieli wziąć udział. Nie było to jednak standardowe show. Kolekcja zaprojektowana przez Roberta Kupisza miała zostać jak najlepiej zaprezentowana, a zarazem uwieczniona za pomocą wideo. Jednocześnie uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 10” mogli wyrazić siebie. Najlepiej w tym zadaniu poradzili sobie Nicole Akonchong, Kacper Orenkiewicz, Mikołaj Krawiecki oraz Julia Sobczyńska

„Top Model 10”: sesja zdjęciowa w kole

Kolejne zadanie, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy oraz uczestniczki „Top Model 10”, to sesja zdjęciowa w obracającym kole. Osoby biorące udział w show miały nie tylko utrzymać równowagę (a już to było dość trudne!), ale również wyglądać dobrze przed obiektywem. Po drugiej stronie stał bowiem Marcin Tyszka, czyli jeden z najbardziej surowych jurorów. 

„Znany jestem z tego, że lubię namieszać. Dlatego dziś wezmę was w prawdziwe obroty” – powiedział Marcin Tyszka.

Uczestniczki oraz uczestnicy „Top Model 10” mogli liczyć na wsparcie, a także cenne wskazówki Michała Derlickiego, czyli profesjonalnego akrobaty. Mimo stresu i ogromnego wysiłku fizycznego zdecydowana większość osób poradziła sobie świetnie. Marcin Tyszka, a także uczestniczki oraz uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem tego, jak pracował Bartek Kloch i ile z siebie dawał. Chłopak (po raz kolejny) udowodnił, że ograniczenia często są tylko w naszych głowach. 

„Top Model 10”: odcinek 4. Kto odpadł?

Zadanie, z którymi przyszło się zmierzyć uczestnikom i uczestniczkom „Top Model 10”, nie należało do najłatwiejszych. Jak ocenili ich / je jurorzy i jurorki, a także gość specjalny – Robert Kupisz? Spieszymy z odpowiedzią. Według jury i polskiego projektanta, na zdjęciach najlepiej wyszli: Weronika Zoń (to właśnie ona zwyciężyła w tym zadaniu), Kacper Jasiński i Dominika Wysocka. Natomiast najgorzej podczas sesji poradził sobie Kacper Orenkiewicz. To właśnie on musiał pożegnać się z programem.