9. sezon Top Model jest naprawdę bardzo emocjonujący – nie brakuje nagłych zawrotów akcji. Uczestnicy walczą o wygraną, czyli 100 tysięcy złotych, okładkę magazynu GLAMOUR, a także kontrakt z agencją modelek Model Plus. Za ostatni zwrot akcji odpowiada pandemia koronawirusa, ponieważ ze względu na tę sytuację 9. edycja Top Model różni się od poprzednich. Tuż przed wyjazdem do Grecji na Athens Xclusive Designers Week 3 uczestników dowiedziało się, że jest zarażonych Covid-19. Chodzi o Patrycję Sobolewską, Ernesta Morawskiego i Dominica D’Angelika. Modelka i modele musieli pozostać w swoich domach w izolacji – jurorzy w składzie Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński zdecydowali, że zamiast nich na fashion week polecą Mariusz Jakubowski i Karolina Kuczyńska. Otrzymali więc ogromną szansę – z resztą nie tylko oni. Projektant Dawid Woliński zapowiedział w poprzednim odcinku, że na ten moment nikt nie odpadnie z programu. Co więcej, uczestnicy, którzy zarazili się koronawirusem, również nie zostali wykluczeni z rywalizacji o wygraną w Top Model 2020. Jesteście ciekawi, co wydarzyło się w półfinale i kto znalazł się w finale? Zajrzyjcie poniżej!

Top Model 9 – fashion week w Grecji. Jak poradzili sobie uczestnicy? Gościem specjalnym producentka Stephanie Julia Bargas 

Uczestnicy w 12. odcinku programu TVN rywalizowali o finał w dwóch grupach: Maja Siwik, Karolina Kuczyńska, Mariusz Jakubowski, Mikołaj Śmieszek i Weronika Kaniewska, którzy pojechali na fashion week do Grecji i pozostali w Atenach na sesje zdjęciowe, a także Dominic D’Angelica, Patrycja Sobolewska i Ernest Morawski, którzy z kolei musieli zostać w Polsce ze względu na zakażenie koronawirusem – ta grupa uczestników otrzymała specjalne zadania do wykonania, na podstawie których jurorzy wybrali spośród nich finalistów. Ale wszystko po kolei. 

Odcinek rozpoczął się od tygodnia mody w Atenach. Z powodu pandemii przybrał on zmienioną formę – modele i modelki zaprezentowali kreacje projektantów w filmach modowych, wyświetlanych online. Za klipy była odpowiedzialna słynna producentka Stephanie Julia Bargas, która ma na koncie współprace z m.in. Diorem, Saint Laurent i Valentino. Praca na planie filmu modowego była bardzo dynamiczna – uczestników podglądali Joanna Krupa, Marcin Tyszka i Dawid Woliński. Modelki i modele czuli się pewnie na planie i w malowniczej scenerii. „To był jeden z tych dni, który na zawsze zapamiętam”, skomentował Mariusz. 

Top Model 9: odcinek 10. Sesja zdjęciowa beauty. Uczestnicy musieli wyrazić siebie poprzez artystyczny makijaż >>>

Kolejnego dnia Mariusza, Mikołaja, Karolinę, Weronikę i Maję czekało kolejne wyzwanie. Uczestnicy wzięli udział w drugim klipie modowym ekscentrycznego greckiego projektanta, Lakisa Gavalasy. Uczestnicy mieli nietuzinkową charakteryzację – pomalowane nosy na czarno z kolorowymi elementami oraz przewiązane włosy chustami. Uczestnicy mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ musieli odwzorować figury taneczne z baletu. Pomimo obaw poszło im naprawdę świetnie!

Ostatnie modowe wideo, w którym wzięli udział uczestnicy Top Model w ramach tygodnia mody w Grecji, było podzielone na dwie części: nastrojowa, w której zaprezentowały się dziewczyny i sportowa dla chłopaków. Karolina, Maja i Weronika pozowały w romantycznych sukniach na drzewie w malowniczej scenerii parku, z kolei Mariusz i Mikołaj wykazali się koordynacją ruchową – musieli skakać na trampolinie na tle pięknych wzgórz. W ostatnim projekcie Vassilisa Zouliasa wzięły udział tylko Karolina i Maja, które przechadzały się po pięknym ogrodzie w spektakularnych, eleganckich kreacjach greckiego projektanta. Vassilis był oczarowany Mają, która zamknęła jego pokaz. 

Top Model 2020 – finałowa sesja zdjęciowa w Grecji. Gościem specjalnym stylistka Marilena Karagianni

Ostatnim i najważniejszym zadaniem uczestników była sesja zdjęciowa z Marcinem Tyszką, nad którą pieczę sprawowała Joanna Krupa. „Kochani, ta sesja z Marcinem zadecyduje o tym, kto będzie w finale. Dajcie z siebie wszystko”, wyjaśniła modelom i modelkom jurorka. Gościem specjalnym była słynna stylistka Marilena Karagianni, która współpracuje z najważniejszymi magazynami o modzie i jest odpowiedzialna za wizerunek wielu gwiazd. 

Zobacz także:

Stylizacje modeli i modelek były inspirowane latami 70., a całą sesję zdjęciową utrzymano w stylu greckich wakacji Marisy Berenson, Marii Callas i Veruschki. Fotografie powstały na tle uroczych, zabytkowych biało-niebieskich budynków, typowych dla Aten. Każdy z uczestników był mocno skupiony. Mikołaj doskonale wiedział, jak chce zagrać – wymyślił, że zapozuje bardzo łagodnie. Mariusz testował różne opcje i proponował pozy, dzięki czemu zostawił sobie duże pole do popisu. Weronika również zachwyciła Marcina, Joannę oraz Marilenę. Druga część sesji odbyła się nad wodą wodzie przy malowniczych klifach o zachodzie słońca. Uczestnicy byli pewni siebie i mieli świadomość, że to gra o wszystko.

Top Model 9: Poznajcie rodziny uczestników i zobaczcie zdjęcia z rodzinnej sesji! Kto wypadł najlepiej, a kto odpadł z programu w 8. odcinku? >>>

Top Model 9 – kto znalazł się w finale? 

W 12. odcinku Top Model 9 odbyły się 2 panele – jeden w Grecji, drugi w Polsce. Na pierwszym z nich gościem specjalnym była Tonia Fouseki, założycielka i dyrektorka Athens Xclusive Designers Week. Spośród uczestników, którzy walczyli o miejsce w finale w Atenach, jury w składzie Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Dawid Woliński, Marcin Tyszka oraz gość specjalny wybrało 2 finalistów. O główną nagrodę w przyszłym tygodniu powalczą Mikołaj Śmieszek oraz Weronika Kaniewska – to właśnie oni trafili do finału Top Model 9! 

Natomiast Patrycja Sobolewska, Dominic D’Angelica oraz Ernest Morawski mieli dodatkowe zadanie do wykonania, oczywiście w Polsce. Uczestnicy Top Model 2020 musieli zrobić sesję zdjęciową oraz film modowe. Stylizacją zajęła się Karolina Gruszecka, dyrektor mody w magazynie „Vogue”, natomiast za wideo i zdjęcia odpowiadał fotograf Marcin Ziółko. Poczynaniom uczestników bacznie przyglądali się Kasia Sokołowska i Dawid Woliński. Jurorzy zdecydowali, że w finale znajdą się Patrycja Sobolewska i Dominic D’Angelica. To właśnie oni dołączyli do Mikołaja i Weroniki i znaleźli się w finale Top Model 9. 

W przyszłym tygodniu w środę 25 listopada odbędzie się wielki finał tegorocznej edycji programu TVN. To widzowie zdecydują o tym, kto otrzyma tytuł Top Model 2020! Koniecznie oglądajcie i głosujcie na swoich faworytów. Możecie zrobić to już teraz: wyślijcie sms o treści 1 na Patrycję, 2 na Dominica, 3 na Weronikę i 4 na Mikołaja pod numer 7322.