W tym sezonie nie brakuje trendów w koloryzacji, które podbijają Instagrama. Wśród nich znajdują się innowacyjne metody farbowania włosów. Weźmy na przykład Negative space, czyli nowoczesną wersję baleyage'u, polegająca na aplikacji kilku refleksów blisko twarzy, co daje naturalny efekt i optycznie zwiększa objętość włosów. Co więcej, nadaje się zarówno dla blondynek, jak i brunetek, a jeśli się na nią zdecydujecie, nie będziecie musiały martwić się odrostami, ponieważ wymaga odświeżenia tylko co 4-6 miesiące. Kolejną metodą, która cieszy się popularnością, jest kolor nazwany Smoked Marshmallow, czyli odcień przypieczonej słodkiej pianki. To mieszanka 3 odcieni brązu i bardzo jasnego blondu, położonego na same końce. Na koniec fryzura na całej długości jest potraktowana tonerem z chłodnym pigmentem. Dziewczyny polubiły te metody, ponieważ rozjaśniają włosy, ale nie niszczą ich tak jak tradycyjne farbowanie.

Sombre blond – czy to wciąż modna koloryzacja?

W poprzednim sezonie zdecydowanie najpopularniejszą formą rozjaśniania włosów było sombre. Metoda, która powstała na bazie ombre, daje subtelne efekty i nie jest tak inwazyjna. Co więcej, świetnie wpisuje się w trend natural look, ponieważ po koloryzacji włosy wglądają, jakby stały się jaśniejsze pod wpływem słońca. Ten niewymuszony blond jest ciężki do uzyskania, dlatego jeśli marzy Wam się sombre, radzimy wybrać się do sprawdzonych fryzjerów, którzy znają się na rzeczy. Na czym dokładnie polega ta metoda koloryzacji? Włosy u nasady są pozostawione w naturalnym kolorze, a końcówki rozjaśniane o jeden lub maksymalnie dwa tony. W minimalnym stopniu różnią się odcieniami, aby uzyskać najbardziej naturalny efekt. To również sprawia, że włosy nabierają objętości. Naturalny look wciąż jest w cenie, dlatego przewidujemy, że również w tym sezonie to będzie jeden z najgorętszych trendów w koloryzacji 2019.

Modne fryzury 2019: najmodniejsze koloryzacje w tym sezonie >>>

Sombre blond – komu pasuje modna koloryzacja 2019?

Sombre blond to idealna propozycja dla dziewczyn, które chciałyby rozjaśnić włosy, ale oczekują również naturalnego efektu i chcą uniknąć częstego farbowania. Umiejętnie zrobione sombre ładnie się wypłukuje, a więc poprawianie koloru nie wymaga aż tak częstych wizyt u fryzjera. Inspiracje z Instagrama w kolorze sombre blond znajdziecie w naszej galerii powyżej!