Za nami 8. odcinek 15. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Gwiazdy flagowego show Telewizji Polsat jak zwykle dostarczyli widzom sporo emocji, zarówno sporo śmiechu, jak i wzruszeń. Które występy tym razem zostały najwyżej ocenione przez jury i pozostałych uczestników? Sprawdź już teraz i zobacz zwycięską metamorfozę.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – co się działo w 8. odcinku?

Jako pierwszy na scenie pojawił się Elvis Presley, w którego wcielił się Chris Cugowski. Aktor wykonał utwór „Jailhouse Rock”, czym porwał do tańca jury i całą publiczność w studio. Zdaniem jury to był prawdziwy rock’n’roll i bardzo udany powrót do szalonych lat 60.

Chrisie! Ty jesteś rockowy facet! Naprawdę to jest dla ciebie stworzone, a to było to mega ciężkie zadanie, włącznie z całą choreografią, która udała ci się fantastycznie. Dla mnie to był występ na 10 - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. - Twój ruch sceniczny tutaj był idealny! Duży szacun. Próbowaliśmy z Michałem, nic z tego! - dodał Gromee.

Kasia Łaska jako Montserrat Caballé otrzymała owacje na stojąco za operowe wykonanie arii „O mio babbino caro”.

Uchwyciłaś jej wszystkie maniery. I to, czym wygrałaś ten występ, to jest wielki spokój, który udało ci się uzyskać. I nie dałaś się sprowokować nerwom! Trzymałaś oddech na wodzy. Widziałam, że wszystko dokładnie wiesz, co robisz, wiesz, jak technicznie zaatakować, żeby się udało. Dlatego to było takie piękne i dlatego mam taki wielki szacunek. Po prostu stąd się bierze mój wielki zachwyt, bo wiadomo, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy, a ty to przeskoczyłaś. Kasia, jesteś wspaniała!  Wspaniały debiut operowy! – pochwaliła ją Małgorzata Walewska.

Barbara Kurdej-Szatan wystąpiła na scenie ze swoim mężem Rafałem. Para wcieliła się w gorący duet – Whitney Houston i Enrique Iglesiasa. Na scenie wykonali przepiękną balladę z gatunku latino-pop „Could I have this kiss forever”.

Dla mnie wyglądało jak odnowienie przysięgi małżeńskiej - zażartowała Małgorzata Walewska. - Występ był piękny! Rafał byłeś cudnym Iglesiasem i brzmiałeś jak Iglesisas. Basia, to było mega trudne, żeby złapać klimat, wokal, już nie mówię o tych wszystkich melizmatach, które śpiewa Whitney Houston, które dla wielu wokalistek są w ogóle nie do wykonania. W bardzo wielu miejscach brzmiałaś łudząco podobnie do Whitney. Efekt całości był naprawdę cudny - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Aktor Tomasz Ciachorowski wykonał utwór „In my secret life” Leonarda Cohena, absolutnej legendy piosenki autorskiej. Było magicznie, marzycielsko i bardzo romantycznie.

Czekałem na ten występ! Naprawdę to było magiczne, takie subtelne, delikatne i właściwie doskonałe - powiedział Gromee. - Czułam, że tak będzie, że to będzie ten odcinek, w którym wreszcie trafi do ciebie utwór, który jest tak naprawdę dla ciebie, dla twojej prawdziwej duszy i wrażliwości artysty. Jesteś cudownym Cohenem! - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Byłeś bardzo charyzmatyczny Tomeczku! - dodała Małgorzata Walewska.

Następnie na scenie pojawiła się Klara Williams. Tym razem aktorka wcieliła się w postać Ray’a Dorseta z zespołu Mungo Jerry i zaśpiewała utwór „In the summertime”. Dzięki jej wykonaniu wszyscy obecni w studiu znowu poczuli lato i przenieśli się do czasów dzieci kwiatów. 

Klara, podeszłaś do tego z ogromnym poczuciem humoru, na luzie, z dystansem, i całe szczęście! Uroczy był to występ, pogodny - skwitowała Katarzyna Skrzynecka. - Zrobiłaś to naprawdę przyjemnie. Zawsze balansujesz na granicy trochę pastiszu, ale ja myślę, że członkowie zespołu Mungo Jerry też tak do tego podeszli. Gratuluję występu - powiedział Michał Wiśniewski.

Szóstym uczestnikiem był Robert Janowski, który wcielił się w postać Grzegorza Markowskiego z zespołu Perfect. Aktor zaśpiewał kultowy numer „Autobiografia”. Podczas występu towarzyszył mu gitarzysta zespołu Perfect, Dariusz Kozakiewicz.

Zobacz także:

Były obszerne momenty, kiedy bardzo się zbliżałeś barwą do oryginału. Sama treść, którą niesie ten tekst jest tak przejmująca i ty tą treść rozumiesz i jesteś człowiekiem, który sam to przeżył. Myślę, że jeżeli mielibyśmy się  zbliżać do oryginału, to kto jak nie ty? Chodzi o przekaz emocjonalny, gestykulacja, która była łudząco podobna, bardzo dobra charakteryzacja. Jesteś blisko duchem i przeżyciami do postaci, dlatego uważam, że to było bardzo prawdziwe i bardzo piękne - oceniła Małgorzata Walewska. 

Gwiazda Polsatu, Paulina Sykut-Jeżyna wcieliła się w królową pop-latino Jennifer Lopez. Zaśpiewała piosenkę „Ain’t it funny”. Oprócz śpiewu Paulina musiała odegrać bardzo trudną choreografię. Choć nie był to występ jeden do jednego, to daniem jurorów Paulina poradziła sobie z tym zadaniem całkiem nieźle.

Paulina, jesteś przecudną, pełną wdzięku Jennifer Lopez. Aczkolwiek dziś troszkę mi zabrakło takiej struny, siły w choreografii. W głosie też było delikatniej niż brzmienie Jennifer Lopez i w oczach było też troszkę bardziej delikatnie niż u niej. Ona ma wszędzie pazur, ona jest tam naciągnięta jak struna hiszpańskiej gitary - podsumowała Katarzyna Skrzynecka. - Może głosowo nie było najbliżej Jennifer Lopez, może nie biłaś tą stopą o parkiet. Ale mimo to uważam, że uwierzyłaś, że jesteś wspaniała i za ten występ ci dziękuję - dodał Gromee.

Ostatnim uczestnikiem był Adam Zdrójkowski,  który wcielił się w postać Organka i wykonał utwór „O matko”. Jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem. Ich zdaniem aktor świetnie odnalazł się w tej postaci.

Adaś jesteś niebywały! Jestem pod wrażeniem dojrzałości, z jaką podszedłeś do wykonania tego zadania. Jesteś takim żywym srebrem, a tu nagle udało ci się powściągnąć te emocje. Byłeś idealny - pochwaliła go Małgorzata Walewska. - Duży szacun za to, co tu zrobiłeś! Ty się potrafisz tak wtopić w tę rolę. Życie jest jak gitara, tylko trzeba wiedzieć jak dobrze w tę strunę uderzyć i ty naprawdę dobrze dziś w tę strunę uderzyłeś. Wokalnie czasami było niezbyt blisko, ale strunę idealne - powiedział Gromee. - Jesteś absolutnym objawieniem Adam, objawieniem wielu talentów! - dodała Katarzyna Skrzynecka.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – kto wygrał 29.10.2021?

8. odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” wygrał Tomasz Ciachorowski. Aktor stanął na podium po raz pierwszy. Swój czek na 10 tysięcy złotych przekazał na rzecz Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Tabela wyników po tym odcinku prezentowała się następująco:

  1. Tomasz Ciachorowski
  2. Katarzyna Łaska
  3. Chris Cugowski
  4. Adam Zdrójkowski
  5. Barbara Kurdej-Szatan 
  6. Robert Janowski
  7. Paulina Sykut-Jeżyna
  8. Klara Williams