Do decydujących odcinków „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” coraz bliżej. Uczestnicy robią wszystko, co ich mocy, aby jak najwierniej odtwarzać występy gwiazd sceny muzycznej i zdobywać jak najwyższe noty od jury w składzie: Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Walewska, Michał Wiśniewski i Gromee. Przypomnijmy, że w w wielkim finale show o zwycięstwo będzie mogło zawalczyć tylko czworo celebrytów z największą sumą punktów zdobytych w ciągu całej edycji. Kto w szóstym odcinku zwiększył swoje szanse na awans, a kto oddala się od marzenia o przekazaniu 100 tysięcy złotych na wybrany przez siebie cel charytatywny? Już wszystko wiemy!

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – co się działo w 6. odcinku?

Pierwszym uczestnikiem był Chris Cugowski, który tym razem wcielił się w postać amerykańskiego rapera Macklemore’a. Wykonał skoczny utwór „Thrift Shop” i zdaniem jury poradził sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Znakomita kreacja postaciowa, aktorska, wyglądasz fantastycznie - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Byłeś może trochę niepewny momentami, bo rzeczywiście wjeżdżają ci bardziej takie rockowe numery. Ale wjechałeś w ten utwór, wziąłeś go na barki, tak jak wziąłeś na barki ten kożuch - dodał Gromee.

Następnie na scenę wyszedł Bono, czyli Robert Janowski. Aktor miał bardzo trudne zadanie, bo nie jest łatwo zmierzyć się z żywą legendą muzyki rockowej. Ale świetnie sobie z tym poradził. Za ten występ aktor otrzymał od czwórki jurorów owacje na stojąco. 

Cudownie wykonana praca, niesamowita charyzma wokalna, niesamowite wzruszenie oglądając, jak trzymasz skupienie, jak trzymasz postać, jak tworzysz naprawdę charyzmatyczny występ. Nie sposób jest nie wstać po tak znakomitym występie w roli Bono - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. - To było niebywałe, jak bardzo ten Bono ciebie wchłonął, bo od pierwszego twojego wejścia, od pierwszego kroku zupełnie zniknąłeś za tą postacią. I głosowo, i postaciowo, i ruchy,  po prostu wszystko było dzisiaj na miejscu. Dla mnie to jest „ten” występ! - dodała Małgorzata Walewska.

Trzecią uczestniczką była Barbara Kurdej-Szatan, która zachwyciła wykonaniem piosenki „Break My Heart” z repertuaru Dua Lipy. Aktorka idealnie odtworzyła choreografię z wideoklipu, bardzo dobrze się prezentowała. Czy dobrze naśladowała głos gwiazdy? Jury stwierdziło, że jak najbardziej.

Byłaś torpedą! Petardą! Aż powiem to na stojąco! Twój występ dziś to była naprawdę petarda! Nie wiem, jak to zrobiłaś, Basia, że trzymałaś twarz z klipu, a ze środka był taki wokal, że mnie aż głowa płonęła! Brawa! - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. - Podoba mi się taki nostalgiczny sposób śpiewania, bez emocji, ale tak skoncentrowany na pięknej barwie głosu. I to jest to, co mnie ujęło w jej wykonaniu i twoim. Do tego niebywale synchroniczny i piękny ruch. Naprawdę podbiłaś moje serce! - powiedziała Małgorzata Walewska.  

Katarzyna Łaska tym razem zmierzyła się z legendarną amerykańską piosenkarką soulową i bluesową, Arethą Franklin. Była nazywana „Królową soulu” i jest jedną z najpopularniejszych przedstawicielek tego gatunku. Kasia wykonała utwór „I say a little prayer” i zachwyciła wszystkich. Za ten występ otrzymała owacje na stojąco.

Wykonałaś to mistrzowsko! - zachwycił się Michał Wiśniewski. - To jest niebywałe - powiedziała Małgorzata Walewska. - Cudownie, że ten utwór trafił do Ciebie! Poruszałaś się w nim jak ryba w wodzie! To była oscarowa kreacja! - dodała Katarzyna Skrzynecka.

Tomasz Ciachorowski zmierzył się z bardzo trudnym zadaniem, wcielił się bowiem w postać rapera Kanye Westa. Nie było łatwo rapować i odtworzyć wszystkie „nieskoordynowane” ruchy muzyka.

Dla mnie idealnie wtopiłeś się w to flow, i miałeś to w ciele, w każdym ruchu - podsumowała Małgorzata Walewska. - Strasznie ciężko jest się wbić w rolę rapera, który robi to absolutnie naturalnie. Jak zobaczyłem utwór, pomyślałem, że Tomek polegnie! No nic bardziej mylnego! Nawet nie wiesz, jak strasznie się cieszę, że się tak bardzo myliłem! - powiedział Michał Wiśniewski. 

Znana z anteny Polsatu prezenterka Paulina Sykut-Jeżyna przed występem w szóstym odcinku niestety nabawiła się ciężkiej niedyspozycji krtani i tchawicy. Praca nad męską barwą głosu Artura Rojka sprawiła, że jej gardło się „przepracowało”. Mimo tych niesprzyjających warunków, świetnie wykonała utwór „Peggy Brown”.

Zobacz także:

To jest niebywałe, jak bardzo się schowałaś za tą postacią! Wiemy tutaj o Twojej niedyspozycji, jednak mam wrażenie, że ona Ci tu tylko wyszła na korzyść, w ogóle nie słychać Twojego głosu - powiedziała Małgorzata Walewska. - Podobieństwo z oryginałem o włos nie do odróżnienia zarówno głosowo, jak i postaciowo - dodała Katarzyna Skrzynecka.

Klara Williams wprowadziła widownię i jury w magiczny i romantyczny nastrój, śpiewając utwór „I Love You Always Forever” Donny Lewis.

Klara, ślicznie, subtelnie, dziewczęco, nastrojowo. Czyściusieńko wokalnie i intonacyjnie, wspaniale! Bardzo Ci gratuluję tego wykonania - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Olbrzymi progres wokalny – skomplementował ją Michał Wiśniewski. - Naprawdę stworzyłaś magiczną atmosferę, która przeniosła nas w inny świat. Miałam wrażenie, że absolutnie wykonujesz to z pełną swobodą, i że to jest w ogóle twoja piosenka. Gratuluję ci  bardzo serdecznie, jest to twój najlepszy występ - zachwyciła się Małgorzata Walewska. 

Ostatnim uczestnikiem był Adam Zdrójkowski, który wcielił się w absolutną legendę przedwojennej piosenki, Hankę Ordonównę. Była to jego pierwsza rola kobieca w programie. Hanka Ordonówna śpiewała w bardzo specyficzny sposób, dlatego tydzień prób śpiewania jej charakterystycznym falsetem zdarł Adamowi gardło. Doprowadziło to do powstania guzków głosowych i całkowitej utraty głosu. Nie obyło się bez podania sterydów, które pozwoliły Adamowi wyjść na scenę. Mimo ciężkiej sytuacji fantastycznie wykonał piosenkę „Na pierwszy znak”.

Wspaniały byłeś! Adaśku, od pierwszego kroku byłeś tak wspaniałą kobietą, tak pięknie szedłeś! Ja poproszę, abyś to jeszcze raz zaśpiewał w szczycie formy! Było przepięknie! - powiedziała Małgorzata Walewska. - Adam, wielkie gratulacje, że nie oddałeś tego walkowerem. Jesteś super dzielny! - dodała Katarzyna Skrzynecka. 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – kto wygrał 15.10.2021?

Po zsumowaniu wszystkich not okazało się, że szósty odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” dość niespodziewanie wygrała Klara Williams. Zdecydowały o tym bowiem w głównej mierze dodatkowe punkty przyznane przez uczestników show. Aktorka przekazała czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Serce Dziecka im. Diny RadziwiłłowejTabela wyników po pierwszym odcinku wygląda następująco: 

  1. Klara Williams
  2. Katarzyna Łaska
  3. Barbara Kurdej-Szatan 
  4. Tomasz Ciachorowski
  5. Robert Janowski
  6. Paulina Sykut-Jeżyna
  7. Adam Zdrójkowski
  8. Chris Cugowski