Mamy do Ciebie prośbę. Zrób jedną rzecz w tym roku – spraw, że to Ty będziesz dla siebie najważniejsza. W natłoku codziennych spraw, troszczenia się o innych, byciu dobrą córką, siostrą, przyjaciółką, dziewczyną, mamą i partnerką, bądź po prostu dobra dla siebie. Nie mamy złotej recepty na wszystkie niepowodzenia i nie zmienimy Twojej rzeczywistości, ale możemy podpowiedzieć, co możesz zrobić by właśnie Tobie żyło się lepiej. To kilka banalnie prostych kwestii, które warto wprowadzić do swojej codzienności. Efekty zobaczysz błyskawicznie.

Te postanowienia noworoczne nie tylko działają, ale są proste w realizacji i sprawią, że życie stanie się lepsze
 

1. Jak zmienić swoje życie? Przestań narzekać

Że autobus jechał za wolno, że przytyłaś, zaspałaś, nie potrafisz gotować i nie stać cię na zagraniczne wakacje. To nie są najważniejsze rzeczy w życiu. Ciesz się zdrowiem i szczęściem, doceniaj to, co masz. Bezzasadne narzekanie (nie mówimy tu o ciężkim i bardzo poważnym przypadku, jakim jest depresja) jest bez sensu, od gadania nic się nie zmieni. Wydaje ci się, że ci ulżyło? Nic mylnego, w głowie kopiesz sobie jeszcze głębszy dół i do końca dnia masz gwarantowany podły nastrój.

Już porzuciłaś swoje postanowienia noworoczne, a nie ma nawet lutego? Olej to i postaw na dobry plan działania, przekonuje coach Karolina Cwalina-Stępniak


2. Jak zmienić swoje życie? Pielęgnuj w sobie to, co najlepsze

Z palety swoich zainteresowań wybierz coś, co lubisz robić najbardziej i... zacznij to rozwijać. Jako dziecko kochałaś zajęcia plastyki? Zapisz się na kurs akwareli. W klasie maturalnej umawiałaś się z chłopakiem grającym na gitarze, bo zawsze cię to kręciło i kochasz jej dźwięk? Idź na lekcję i sama naucz się grać. Jeżeli nie zainteresowanie lub talent, to znajdź w sobie jedną cechę, rzecz, którą w sobie lubisz. I skup się na udoskonalaniu jej. Wysiłek włożony w taki rozwój poskutkuje nie tylko lepszym samopoczuciem, ale może także impulsem do przekucia pasji w... sposób na życie?
 

3. Jak zmienić swoje życie? Naucz się być sama ze sobą

Doceń samotność i odkryj siebie na nowo. To czas, w którym powinnaś zaopiekować się swoim ciałem i wnętrzem, nauczyć się spędzać czas wyłącznie we własnym towarzystwie. Nie zawsze potrzebujemy otaczać się ludźmi, a już na pewno dopóki my nie polubimy samych siebie, dlaczego inni mieliby to zrobić?

Zobacz także: Na co nie warto żałować pieniędzy w 2020 roku? (i w sumie w życiu w ogóle)
 

4. Jak zmienić swoje życie? Otaczaj się tylko dobrą energią

A skoro jesteśmy już przy temacie innych ludzi – pożegnaj się z tymi, którzy nie wnoszą nic pozytywnego do Twojego życia. Zakończ wszystkie toksyczne znajomości, zdobądź się na odwagę i odetnij się od wampirów energetycznych. Dostrzegasz, że wokół masz wiele przyjaciółek tylko wtedy, gdy trapią Cię problemy sercowe albo nie radzisz sobie w pracy? A znikają wtedy, gdy osiągasz sukces i jesteś szczęśliwa? Chyba wiesz, co powinnaś w takiej sytuacji zrobić.
 

5. Jak zmienić swoje życie? Ucz się na błędach

Ile razy można wchodzić do tej samej rzeki? Skoro wiesz, że w przeszłości coś nie okazało się dla Ciebie korzystne to... po prostu tego nie rób. Słuchaj innych, ale przede wszystkim siebie. Jeżeli stoisz w rozkroku i próbujesz zrobić przysłowiowy szpagat w za ciasnych spodniach, zastanów się dwa razy czy warto tracić na to czas i energię. Wyciąganie wniosków z własnych niepowodzeń to wyższa szkoła jazdy, dlatego dobrze jeżeli masz możliwość zapytać o zdanie kogoś starszego lub bardziej doświadczonego.

Zadbaj o siebie w 12 krokach. Oto rzeczy, o których powinnaś pamiętać każdego dnia, bo zmienią Twoje życie na lepsze!
 

6. Jak zmienić swoje życie? Nie żyj przeszłością

Uczenie się na wcześniej popełnionych błędach to zupełnie inna sprawa. Po prostu nie rozpamiętuj tego, co było i nie pozwól, by wspomnienia Cię zniewoliły. Angażuj się w przyszłość, w realizację celów i skup się na tym, co chcesz osiągnąć. Nie patrz ciągle w tył, bo to i tak nic nie zmieni. To, na co masz wpływ to kolejne dni, tygodnie, miesiące, lata.

Macie inne sposoby na to, jak zmienić swoje życie od zaraz?