Co wspólnego mają ze sobą zabawki erotyczne dla par i literaturą erotyczna oraz filmy tego samego gatunku?! Otóż mają! Te ostatnie nie tylko bowiem rozbudziły naszą zbiorową seksualną wyobraźnię, lecz także ośmieliły nas do sięgnięcia po raz pierwszy lub kolejny po gadżety erotyczne, w tym takie, które zostały stworzone, by używać ich podczas seksu partnerskiego!

Sukces literatury erotycznej i... zabawek erotycznych dla par!

Kiedy w 2011 roku brytyjska pisarka E.L. James wydała część historii o Grey'u, czyli powieść „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, nikt wówczas nie przypuszczał, że okaże się ona takim hitem. Ludzie czytali to wszędzie! Miłosną historię przystojnego miliardera Christiana Greya i studentki literatury Anastasii Steele pokochały kobiety (ale nie tylko one!) na całym świecie, a książki w mgnieniu oka znikały z księgarnianych półek. Po sukcesie jedynki, kolejne części, czyli „Ciemniejsza strona Greya”, „Nowe oblicze Greya”, „Grey: Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana”, „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana” oraz „Wyzwolony. Nowe oblicze Greya”, były tylko kwestią czasu. Wszystkie sześć tomów szturmem zdobyły listy bestsellerów.

W 2015 roku – ku olbrzymiej radości fanek twórczości E.L. James – podjęto decyzję o zekranizowaniu erotycznej serii. W rolach głównych zobaczyliśmy Dakotę Johnson i Jamiego Dornana, którzy na ekranie stworzyli namiętną parę. Produkcja, podobnie jak książka, szybko stała się międzynarodowym hitem i w ciągu kolejnych lat doczekała się dwóch kontynuacji. Mimo że został nagrodzony Złotą Maliną w kategorii „najgorszy film”. 

Gdy na Wyspach i za oceanem wszyscy żyli pełną napięcia relacją między Anastasią i Christianem, nad Wisłą triumfy zaczęła święcić Blanka Lipińska i jej erotyczna powieść „365 dni”, czyli idealne (przynajmniej według autorki) połączenie „Pięćdziesięciu twarzy Greya” i „Ojca chrzestnego”. Polki i Polacy szturmem ruszyli do księgarni po „polskiego Greya”, bijąc kolejne rekordy sprzedaży. Na początku 2020 roku historia włoskiego mafioza Massimo i Polki Laury doczekała filmowej adaptacji – tylko w premierowy weekend erotyk przyciągnął do kin blisko pół miliona widzów.

PS. Wypróbujcie też wibrujące jajeczko dla par! >>>

To jednak nie koniec sukcesów. Na początku kwietnia – zaledwie dwa miesiące po oficjalnej premierze – film w reżyserii Barbary Białowąs i Tomasza Mandesa został udostępniony na platformie Netflix. W ciągu kilku dni produkcja znalazła się na pierwszym miejscu TOP 10 najchętniej oglądanych filmów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dodajmy, że w 2022 roku w popularnym serwisie streamingowym pojawiły się druga i trzecia część „365 dni” z Anna-Marią Sieklucką i Michele Morrone ponownie w rolach głównych (więcej na ten temat piszemy tutaj). 

Zabawki erotyczne dla par w stylu „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i „365 dni”

Nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że powieści „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i „365 dni” mocno wpłynęły na życie seksualne wielu par. Od momentu premiery wspomnianych tytułów coraz więcej kobiet otwarcie przyznaje się do swoich fantazji. E.L. James, a także Blanka Lipińska bez wątpienia przełamały temat tabu, jakim jest BDSM, czyli odmiana seksu, gdzie jedna ze stron – za obopólną zgodą – w pełni dominuje nad drugą. Choć oczywiście obu pisarkom a później ekipom stojącym za ekranizacjami można zarzucić sporo: od niskiej jakości literackiej czy filmowej po promowanie niestety także niekonsensualnych zachowań, jak i powielanie płciowych stereotypów, to nie można jednak też odmówić tego, że udało im się choć trochę zachęcić nas do eksperymentowania z gadżetami (w tym z zabawkami erotycznymi dla par), do wprowadzania elementów BDSM...

Zobacz także:

Chcesz choć przez chwilę poczuć się jak Anastasia z „Pięćdziesięciu twarzy Greya” czy Laura z „365 dni”? Zanim zaproponujesz drugiej osobie noc pełną niezapomnianych wrażeń, warto zaopatrzyć się w takie erotyczne akcesoriajak: maski, pejcze, kajdanki, linki i taśmy do krępowania oraz zaciski. Poniżej prezentujemy zestawy i zabawki dla par (także tych początkujących), które od razu przywołują na myśl najgorętsze sceny z hitowych erotyków.  Ale pamiętajcie: wszystko warto robić za zgodą wszystkich zaangażowanych osób! Poniżej prezentujemy gadżety erotyczne dla par i inne akcesoria, które podkręcą atmosferę podczas wspólnych chwil. 

Zestawy BDSM: 

Kajdanki:

Klipsy:

Inne akcesoria: