Konflikt w Ekipie Friza

Wielka drama w Ekipie trwa w najlepsze. Pierwsze sygnały na temat konfliktu w szeregach popularnej grupy pojawiły się kilka tygodni temu. Spostrzegawczy internauci zauważyli, że członkowie influencerskiego teamu podzielili się na dwa obozy oraz zaczęli publikować w mediach społecznościowych wymowne komentarze świadczące o poważnych niesnaskach. Friz zbył wówczas te pogłoski lakonicznym komunikatem, w którym oznajmił, że zachodzące obecnie zmiany są naturalne i nie ma zamiaru ich komentować.

Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoją następną drogę. Niektórych droga pokrywa się z moją, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoją, nową drogę, niezależną z kolejnymi celami Ekipy – pisał pod koniec lipca na Twitterze.

Jestem twórcą, jestem po to, by dawać rozrywkę, a nie komentować, czy robi dramy, to ostatnie, na co chciałbym marnować energię – dodał.

Nieco więcej na ten temat dowiedzieliśmy dzięki wizycie Tromby u Żurnalisty. Choć youtuber także oznajmił, że nie ma zamiaru wywlekać na światło dziennie prywatnych spraw ekipowiczów, to jednocześnie dał jasno do zrozumienia, że rozpad Ekipy stał się faktem.

6 członków Ekipy wypowiada umowy. Spółka odpowiada

Nowe światło na ostatnie wydarzenia rzuca wspólne oświadczenie dwóch spółek kontrolujących działania członków projektu. Dowiadujemy się z niego, że Marcysia, Murcix, Tromba, Patec, Mini Majk i Poczciwy Krzychu postanowili wypowiedzieć swoje długoterminowe umowy dotyczące zarządzania ich wizerunkami i kampaniami reklamowymi.

W związku z otrzymaniem od Twórców, tj. Marii Ryskali, Marty Błoch, Mateusza Trąbki, Jakuba Pateckiego, Mateusza Krzyżanowskiego oraz Kamila Chwastka oświadczeń o wypowiedzeniu długoterminowych umów z Ekipa Holding S.A. oraz Ekipa Management Sp. z o.o. dot. zarządzania ich wizerunkiem oraz kampaniami reklamowymi, Zarząd Ekipa Management Sp. z o.o. wraz z Zarządem EKIPA Holding S.A. w dniu 29.09.2022 uzgodniły wspólne stanowisko dotyczące braku podstaw do zakończenia współpracy z sześcioma Twórcami – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w czwartek na stronie internetowej Ekipa Holding.

Co ciekawe, firma uznała jednak ich żądania za bezpodstawne i niezgodne z prawem.

Po zweryfikowaniu twierdzeń Twórców Zarządy Spółki Ekipa Holding S.A. oraz Ekipa Management Sp. z o.o. uznały wypowiedzenia za całkowicie bezskuteczne wobec braku podstaw prawnych oraz faktycznych do ich złożenia, mając na uwadze tak treść umów, jak i powszechnie obowiązujących przepisów prawa – przekazały zarządy obydwu spółek.

Ekipa Holding S.A. i Ekipa Management Sp. z o.o w dalszym ciągu oczekują więc od influencerów spełniania obowiązków zawartych w ich umowach.

Zobacz także:

Spółki traktują umowy długoterminowe Twórców jako nadal obowiązujące i zamierzają w dalszym ciągu wykonywać obowiązki w nich określone, a także będą oczekiwać wykonywania obowiązków umownych przez Twórców – czytamy.

Władze firm są jednak otwarte na negocjacje i wyrażają gotowość do podjęcia rozmów w celu rozstrzygnięcia sporu.

Jako że uczciwość oraz troska o dobro każdej ze stron są dla nas priorytetem, zakładamy możliwość przystąpienia do rozmów z Twórcami w celu podjęcia próby wspólnego rozwiązania zaistniałej sytuacji – dodano.

Myślicie, że członkom Ekipy uda się wkrótce uwolnić od wiążących ich umów i ostatecznie odejść z projektu?