Netflx ujawnił najchętniej oglądane filmy i seriale w 2022 roku

Netflix ujawnił 10 filmów i 10 seriali (z rozróżnieniem na produkcje anglo- i nieanglojęzyczne), które pobiły rekordy oglądalności w serwisie w 2022 roku. Streamingowy gigant, który ostatnio zmaga się z ostrą konkurencją ze strony alternatywnych platform, takich jak HBO Max czy Disney+, podkreślił, że według Nielsena wciąż pozostaje najchętniej oglądanym serwisem VOD.

Na sukces streamingowego lidera z pewnością składają się produkcje jak „Glass Onion: Film z serii Na noże” z Danielem Craigiem w roli głównej, która ujrzała światło dzienne 23 grudnia i w ciągu niecałego tygodnia był oglądana przez 82 miliony godzin. Tytuł co prawda nie miał szansy znaleźć się w całorocznym zestawieniu, gdyż trafiły do niego filmy i seriale, po które widzki i widzowie sięgali najczęściej w ciągu 28 dni od premiery. Z pewnością jednak można zauważyć, że w rankingu najchętniej oglądanych produkcji na Netfliksie dominują te z gwiazdorską obsadą.

Najpopularniejsze filmy Netfliksa w 2022 roku (anglojęzyczne)

Jeśli chodzi o anglojęzyczne filmy, bezkonkurencyjny okazał się „Gray Man”, czyli najdroższy obraz w historii Netfliksa, z udziałem Ryana Goslinga, Chrisa Evansa i Rege-Jean Page’a (6 tygodni w pierwszej dziesiątce na świecie, w ciągu 28 dni od premiery produkcja oglądany przez blisko 254 mln godzin). Na drugim miejscu uplasowała się komedia science-fiction „Projekt Adam” z Ryanem Reynoldsem, Jennifer Garner i Markiem Ruffalo (8 tygodni w global top 10, przez 28 dni po debiucie oglądana przez 233 mln godzin). Podium zamyka zaś mniej gwiazdorski melodramat „Purpurowe serca” (6 tygodni w globalnej czołówce, w ciągu pierwszych 28 dni zabrał widzkom i widzom 228 mln godzin). Pełną listę znajdziecie niżej:

 1. „Gray Man”
 2. „Projekt Adam”
 3. „Purpurowe serca”
 4. „Rzut życia”
 5. „Oszust z Tindera”
 6. „Morska bestia”
 7. „Enola Holmes 2”
 8. „Powrót do liceum”
 9. „Człowiek z Toronto”
 10. „Dzienna zmiana”.

Najpopularniejsze seriale Netfliksa w 2022 roku (anglojęzyczne)

Wśród anglojęzycznych seriali królował 4. sezon „Stranger Things” z Millie Bobby Brown, Winoną Ryder i Davidem Harbourem (19 tygodni w światowej pierwszej dziesiątce, przez 28 dni po premierze oglądany przez 1,35 miliarda godzin). Tuż za nim znalazła się „Wednesday” (już od 5 tygodni w global top 10, z 1,2 miliardami godzin oglądania w ciągu 28 dni po debiucie). Podium broni serial true crime „Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” (7 tygodni w pierwszej dziesiątce, oglądany przez 856 mln godzin w ciągu pierwszych 28 dni).  Pełna lista najpopularniejszych seriali anglojęzycznych dostępnych na Netfliksie w 2022 roku prezentuje się następująco:

 1. „Stranger Things” (4. sezon)
 2. „Wednesday”
 3. „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”
 4. „Bridgertonowie” (2. sezon)
 5. „Kim jest Anna?”
 6. „Ozark”
 7. „Obserwator”
 8. „Sandman”
 9. „The Umbrella Academy” (3. sezon)
 10. „Virgin River” (4. sezon).

Najpopularniejsze filmy Netfliksa w 2022 roku (nieanglojęzyczne)

Netflix przygotował również zestawienie najpopularniejszych tytułów nieanglojęzycznych – i tu jest znacznie więcej niespodzianek. Oto bowiem na prowadzeniu znajduje się norweski monster movie „Troll” (4 tygodnie w pierwszej dziesiątce na świecie, w ciągu 28 dni od premiery oglądany przez blisko 152 mln godzin). Tuż za „Godzillą ze Skandynawii” uplasował się niemiecki kandydat do Oscara – wojenny obraz „Na Zachodzie bez zmian”, który o Nagrodę Akademii Filmowej będzie konkurował z polskim „IO” (5 tygodni w global top 10, w ciągu 28 dni po debiucie oglądany przez 151 mln godzin). Trzecie miejsce dzierży „Czarny Krab” z Noomi Rapace w roli głównej (6 tygodni w pierwszej dziesiątce, oglądany przez 97 mln godzin).

Wielką popularnością cieszyła się również produkcja z Polski. I wbrew temu, co myślicie, nie chodzi o żadną z dwóch części „365 dni”, które w tym roku pojawiły się na Netfliksie. Sukces odniosła „Furioza“ Cypriana T. Olenckiego z Mateuszem Damięckim, która po debiucie kinowym w 2021 roku trafiła na platformę w 2022 i miejsca podbiła serca widowni (4 tygodnie w pierwszej dziesiątce na świecie i 50 mln godzin oglądania między 3 kwietnia a 1 maja). A oto pełna lista najpopularniejszych nieanglojęzycznych filmów na Netfliksie w 2022 roku:

 1. „Troll”
 2. „Na Zachodzie bez zmian”
 3. „Czarny Krab”
 4. „Przez moje okno”
 5. „Nieobliczalni 2”
 6. „Miłość dla dorosłych”
 7. „Carter”
 8. „Nazywam się Vendetta”
 9. „Bez wytchnienia”
 10. „Furioza”.

Najpopularniejsze seriale Netfliksa w 2022 roku (nieanglojęzyczne)

Jeśli chodzi o najpopularniejsze seriale nieanglojęzyczne na Netfliksie, królują tytuły z Korei Południowej. Pierwsze miejsce dzierży „All Of Us Are Dead”  (11 tygodni w pierwszej dziesiątce, oglądany przez  blisko 660 mln godzin w ciągu pierwszych 28 dni). Nastoletnim zombie po palcach depcze „Niezwykła prawniczka Woo” (21 tygodni w global top 10,  z 402 mln godzin oglądania w ciągu 28 dni po debiucie). Podium zamyka koprodukcja Meksyku, Argentyny i Kolumbii „Skradzione serce” (7 tygodni w światowej pierwszej dziesiątce, przez 28 dni po premierze oglądana ponad 272 ml godzin). Pełna lista niżej:

Zobacz także:

 1. „All of Us Are Dead”
 2. „Niezwykła prawniczka Woo”
 3. „Skradzione serce”
 4. „Till Money Do Us Part”
 5. „Szkoła dla elity” (5. sezon)
 6. „Ogień i żar”
 7. „Cesarzowa Sisi”
 8. „Oferta biznesowa”
 9. „Po złej stronie torów”
 10. „Nowy Eden”.