Tygodnik Wprost od 2013 roku publikuje ranking 50. najbogatszych Polek. Kiedy taką listę rozpoczął, próg znalezienia się w zestawieniu wynosił 12 mln złotych. A co wiemy o tegorocznym zestawieniu? Jak podaje magazyn Wprost, w najnowszej odsłonie rankingu „co piąta bohaterka nie ma jeszcze 40 lat. Połowa z tych najmłodszych do majątku doszła sama. Kilka pozostałych pracuje w rodzinnej firmie, w której ma udziały”. Podaje przy każdym z nazwisk majątki to oczywiście szacunkowa wartość.

Na liście 50. najbogatszych Polek według magazynu Wprost od lat pojawiają się te same nazwiska reprezentujące rynek marek beauty, gastronomię czy świat sportu. Ale są to także kobiety, które świetnie rozwijają swoje biznesy w branży technologicznej i na przykład zajmują się produkcją i sprzedażą paneli fotowoltaicznych. Przykładem są tutaj 39-letnia Edyta Stanek, której majątek Wprost wycenia na 233 mln złotych, co daje jej 20. pozycję na liście. Z kolei 35. w rankingu jest 32-letnia Joanna Boszko (35. miejsce w rankingu) – właścicielka ponad 70 procent udziałów w spółce Centuriom zajmującej się inwestycjami w projekty z branży energetycznej, IT oraz wierzytelności. Jej majątek oscyluje wokół 128 mln złotych.


Zobacz także: Jak znaleźć pracę? Ta aplikacja ci w tym pomoże! Jak działa Her Impact?
 

Lista 50 najbogatszych Polek: Kim są najmłodsze polskie milionerki?

Jeżeli chodzi o wspomnianą już branżę urodową to na 27. miejscu znalazła się Magdalena Malaczyńska. Ma 35 lat i wraz z mężem stoi na czele jednego z największych i najpopularniejszych brandów jeśli chodzi o paznokcie, czyli Indigo Nails. Świat gastronomii podbijają natomiast Barbara Komorowska, producentka popularnych Jogurtów Bakoma, znajdująca się na 2. miejscu na liście z majątkiem 2 mld złotych, a na dalszych pozycjach 38-letnia Monika Urbańczyk-Koral (30. miejsce), mająca jedna piątą udziałów w firmie produkującej słynne lody Koral i mogącą pochwalić się majątkiem o wartości 175 mln złotych czy Aleksandra Sowa (44 miejsce), 32-letnia współwłaścicielka najbardziej znanej bydgoskiej firmy cukierniczej Sowa. Tygodnik Wprost wycenił stan jej konta na 74 mln złotych.


Zobacz także: 8 polskich uczelni wśród najlepszych na świecie! Które szkoły wyższe zostały wyróżnione w międzynarodowym rankingu?
 

Ranking najbogatszych Polek Wprost. Kto na czele zestawienia?

Największym awansem w tegorocznym zestawieniu 50 najbogatszych Polek Wprost cieszy się Małgorzata Adamkiewicz, dyrektor generalny i współwłaścicielka Adamedu, jednej z największych rodzimych firm farmaceutyczno-biotechnologicznych. Jej działania wskazują na majątek o wartości 1,85 mld złotych, co dało jej trzecie miejsce w zestawieniu. Na jego szczycie, co nie jest żadnym zaskoczeniem, uplasowała się Dominika Kulczyk (43 lata). Córka zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka, przedsiębiorczyni, inwestorka, producentka, reporterka, założycielka i prezeska Kulczyk Foundation, przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk-Holding i przewodnicząca Rady Nadzorczej Polenergia S.A oraz współzałożycielka Grupy Firm Doradczych Values posiada majątek wyceniany na 8 mln złotych.

Lista najbogatszych Polek. Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska ponownie w rankingu. Która ma większy majątek?

Na liście 50 najbogatszych Polek jak zwykle widnieją też nazwiska dwóch kobiet, które rozruszały kobiety w każdym wieku, zmieniły ich podejście do odżywiania oraz zachęciły do świadomej pielęgnacji. Bo oprócz tego, że Anna Lewandowska (32 lata) i Ewa Chodakowska (38 lat) to znane najpopularniejsze w Polsce trenerki fitness, to także właścicielki marek kosmetycznych i produktów spożywczych. O ich rywalizacji pisze się od lat, jednak działalność każdej z nich pokazuje, że każda ma spore i bardzo zaangażowane grono odbiorców, co w żaden sposób nie wpływa na gorsze wyniki obu pań. Majątek Chodakowskiej wynos 185 mln złotych, co daje jej 29. miejsce w rankingu, a żona Roberta Lewandowskiego uplasowała się kilka oczek wyżej – na 23. pozycji z majątkiem wartym 250 mln złotych.

Zobacz także:


Zobacz także: Ewa Chodakowska zdradziła, kiedy zostanie mamą!