Podcasty powróciły w wielkim stylu i wszystko wskazuje na to, że zostaną z nami na dłużej. Słuchamy ich praktycznie wszędzie – w drodze do pracy lub szkoły, podczas spaceru z psem, przed snem, wykonując codzienny makijaż, gotując. Podcasty inspirują, często bawią, do tego uczą skupienia. Ich popularność rośnie w błyskawicznym tempie. Wzrasta nie tylko liczba słuchaczy, ale również podcasterów. W związku z tym każdy może znaleźć odpowiedni podcast dla siebie. My również mamy swoje ulubione słuchowiska! Wybrałyśmy interesujące podcasty dla dziewczyn, które naszym zdaniem warto dodać do swojej listy „must listen”.

Tu Okuniewska

Okuniewska to najpopularniejsza podcasterka w Polsce. Jakiś czas temu porzuciła (dla wielu wymarzoną) pracę w agencji reklamowej i wyemigrowała na Islandię. Podcasty nagrywa z mini piwnicy w Reykjaviku. Okuniewska opowiada o swojej przeszłości, a także dzieli się ze słuchaczami osobistymi przemyśleniami w typowy dla siebie sposób – zabawny i bezkompromisowy.

Ja i moje przyjaciółki idiotki

To kolejny – nowszy podcast Okuniewskiej. Nagrywając Ja i moje przyjaciółki idiotki, podcasterka skupia się na nieudanych związkach, a także miłosnych rozczarowaniach. Doskonale wie, że totalna większość dziewczyn (łącznie z nią i jej przyjaciółkami) miała kiedyś złamane serce. Dlatego teraz w zabawny sposób dzieli się historiami miłosnymi, które nie zakończyły się happy endem.

The Guilty Feminist

Prawdopodobnie większość z was słyszała kiedyś o The Guilty Feminist, czyli wielokrotnie nagradzanym, najpopularniejszym podcaście feministycznym na świecie. Tego słuchowiska nie mogłoby zabraknąć w naszym zestawieniu TOP 6. Za stworzenie The Guilty Feminist odpowiada Deborah Frances-White – australijska komiczka, która co tydzień porusza aktualne i ważne dla dziewczyn kwestie. Towarzyszą jej wyjątkowi goście, między innymi aktorki, pisarki oraz komiczki.

BBC Women's Hour

Godzinę dla kobiet BBC emitowano w radiu od 1946 roku. Ale jakiś czas temu edycję przekształcono w podcast. Jeżeli chcecie posłuchać o przyjaźni damsko-damskiej, karierze, macierzyństwie, albo dowiedzieć się, jak wygląda życie kobiet na misjach wojskowych, BBC Women's Hour przypadnie wam do gustu.

Znam się z…

Ten podcast spodoba się dziewczynom, które interesują się modą i wiążą z nią swoją przyszłość. Autorką Znam się z… jest Magda Jagnicka – stylistka, która od około dziesięciu lat aktywnie działa w branży fashion. Ubiera gwiazdy, biznesmenów i modelki. W każdym odcinku podcastu Magda Jagnicka rozmawia ze swoimi znajomymi, którzy „pracują w modzie”. Zaproszeni goście opowiadają o swoich początkach w branży, dzielą się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami na temat świata, z którym są zawodowo związani. A tym samym inspirują (nie tylko) młode osoby!

Call Your Girlfriend

Call Your Girlfriend to podcast dedykowany najlepszym przyjaciółkom, które mieszkają daleko od siebie (podcast for long-distance besties everywhere). Gospodynie słuchowiska udowadniają, że nie ma nic złego w (niewinnych) ploteczkach ze swoją BFF. Przyjaciółki mogą „gadać” o wszystkim – sprawach typowo dziewczyńskich, własnych problemach, związkach, kulturze, polityce… I właśnie o tym rozmawiają prowadzące Call Your Girlfriend, udowadniając tym samym, że dziewczyny mają moc!

Netflix: nowości na wrzesień 2019, których nie możesz przegapić >>>