Podcasty powróciły w wielkim stylu i wszystko wskazuje na to, że zostaną z nami na dłużej. Słuchamy ich praktycznie wszędzie – w drodze do pracy, podczas spaceru z psem, przed snem, wykonując codzienny makijaż, gotując. Podcasty inspirują, często bawią, do tego uczą skupienia. Ich popularność rośnie w błyskawicznym tempie. Wzrasta nie tylko liczba słuchaczy, ale również podcasterów (nasza redakcja także stworzyła kilka podcastów!). W związku z tym każdy może znaleźć odpowiedni podcast dla siebie. Wybrałyśmy interesujące podcasty dla dziewczyn i nie tylko, które naszym zdaniem warto dodać do swojej listy „must listen”.

Najlepsze podcasty dla dziewczyn i nie tylko w języku polskim

Tu Okuniewska

Joanna Okuniewska to najpopularniejsza podcasterka w Polsce (chociaż nagrywa swoje słuchowiska z Islandii). Jest niekwestionowaną królową podcastów. W poszczególnych odcinkach podcasterka opowiada o swojej przeszłości, a także dzieli się ze słuchaczami osobistymi przemyśleniami na temat codziennego życia. Jest przy tym zabawna i bezkompromisowa. I właśnie za to ją uwielbiamy. 

Ja i moje przyjaciółki idiotki

To kolejny – nowszy podcast Joanny Okuniewskiej. Nagrywając Ja i moje przyjaciółki idiotki, podcasterka skupia się na nieudanych związkach, a także miłosnych rozczarowaniach. Doskonale wie, że totalna większość dziewczyn (łącznie z nią i jej przyjaciółkami) miała kiedyś złamane serce. Dlatego teraz w zabawny sposób dzieli się historiami miłosnymi, które nie zakończyły się happy endem. Podcast szybko podbił serca dziewczyn w całym kraju i (podobnie jak Tu Okuniewska) trafił do zestawienia najpopularniejszych, najchętniej odtwarzanych formatów.

20 minut mody

Interesujesz się modą? W takim razie ten podcast jest dla Ciebie. Redaktorka mody Magdalena Zawadzka oraz jej goście (m.in. ekspertki oraz topowe influencerki, na czele z Jessiką Mercedes Kirchner) rozmawiają o zachodzących w branży mody zmianach, zjawiskach, a także najświeższych trendach. I to wszystko w około 20 minut. Podcastu możesz posłuchać na Glamour.pl oraz na Spotify.  

20 minut mody: Z Jessicą Mercedes rozmawiamy o butach – tych ulubionych, i tych, o których wolałaby zapomnieć. I o tym, jak to się stało, że świat mody pokochał wygodę >>>

Glamour Girlboss Podcast

Nasz znany i lubiany cykl Glamour Girlboss powrócił w formie podcastów. Bohaterkami formatu są kobiety, które stworzyły własne biznesy, a tym samym zrealizowały swoje marzenia, jak również ekspertki z różnych dziedzin, np. HR i finansów. Jeżeli szukasz inspiracji, zastanawiasz się nad zmianą pracy albo otworzeniem firmy, ten podcast jest dla Ciebie.  Nowe odcinki Glamour Girlboss Podcast pojawiają się co dwa tygodnie – w środy na Glamour.pl i Spotify. 

Glamour Girlboss Podcast: Justyna Przygońska i Brygida Handzelewicz-Wacławek z The Odder Side >>>

Zobacz także:

Karolina Cwalina PODCAST

Karolina Cwalina-Stępniak jest mentorką, coacherką PCC ICF, współtwórczynią Her Impact, a także autorką czterech książek. Na co dzień pomaga w rozwoju umiejętności osobistych oraz biznesowych. Poza tym nagrywa podcasty, w których rozmawia z ekspertami z różnych dziedzin, ciekawymi osobami o… prawdziwym życiu. Karolina Cwalina-Stępniak oraz jej goście poruszają m.in. tematy biznesu, psychologii czy zdrowia. Więcej o poszczególnych rozmowach możesz przeczytać na Glamour.pl. 

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

To jeden z najpopularniejszych podcastów w Polsce. I wcale nas to nie dziwi. Uniwersytet SWPS udostępnia bowiem wiedzę psychologiczną na najwyższym poziomie. Podcasty są merytoryczne, a zarazem bardzo przystępne. Natomiast prelegenci poruszają ważne i aktualne tematy (np. wpływ pandemii na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży). 

samoMIŁOŚĆ

Feministka i dziennikarka Paulina Klepacz w swoim podcaście porusza temat tak zwanej samomiłości, czyli seksu solo (który autorka rekomenduje wszystkim dziewczynom i nie tylko!), seksualności oraz cielesności. Jak sama przyznaje, uwielbia mówić o seksie. W poszczególnych odcinkach swojego podcastu opowiada m.in. o gadżetach erotycznych, afrodyzjakach, pierwszym razie (a właściwie o pierwszych razach). Co więcej, zwraca uwagę na aktualne sprawy, jak również problemy, z którymi kobiety muszą mierzyć się od wielu lat, np. na kulturę gwałtu. 

Najlepsze podcasty dla dziewczyn i nie tylko po angielsku

What I Wore When 

Wbrew pozorom nie jest to podcast tylko dla fanek i fanów mody. Glamour USA digital director Perrie Samotin stworzyła podcast we współpracy z iHeartRadio, w którym rozmawia z aktorkami, wokalistkami, pisarkami, celebrytkami oraz innymi – inspirującymi kobietami o tym, co nosiły w najważniejszych momentach swojego życia. Czy moda albo konkretne stylizacje miały na nie wpływ? Okazuje się, że tak!

BBC Women's Hour

Godzinę dla kobiet BBC emitowano w radiu od 1946 roku. Ale jakiś czas temu edycję przekształcono w podcast. Jeżeli chcesz posłuchać o przyjaźni damsko-damskiej, karierze, macierzyństwie albo dowiedzieć się, jak wygląda życie kobiet na misjach wojskowych, BBC Women's Hour z całą pewnością przypadnie Ci do gustu.

Call Your Girlfriend

Call Your Girlfriend to podcast dedykowany najlepszym przyjaciółkom, które mieszkają daleko od siebie (podcast for long-distance besties everywhere). Gospodynie słuchowiska udowadniają, że nie ma nic złego w (niewinnych) ploteczkach ze swoją BFF. Przyjaciółki mogą „gadać” o wszystkim – sprawach typowo dziewczyńskich, własnych problemach, związkach, kulturze, polityce… I właśnie o tym rozmawiają prowadzące Call Your Girlfriend, udowadniając tym samym, że dziewczyny mają moc!