Anna i Robert Lewandowscy - związek

Robert i Anna poznali się w 2007 roku na obozie integracyjnym dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Było to na Mazurach. Podobno Robert był zszokowany, że rozmawia z zawodniczką karate. Okazało się, że zwykły obóz sportowy całkowicie odmienił ich dotychczasowe życie.

Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Roberta na obozie miało wcale nie być (dojechał wyłącznie na jeden dzień), dlatego twierdzą, że to było dla nich jak przeznaczenie. Ania w tym okresie była delikatną blondynką o słowiańskim typie urody. Szybko się okazało, że mają się ku sobie. Początkowo Robert przedstawił się Ani jako... Andrzej.

Już po powrocie do domu Robert próbował umówić się z Anią na spotkanie. Ta jednak nie od razu przystała na jego propozycję. Na pierwsze spotkanie z Robertem namówiła Anię jej przyjaciółka. Sama trenerka była nieco sceptycznie nastawiona do piłkarza. Ich pierwsza randka odbyła się w kawiarni przy Chmielnej. Robert nie miał wówczas wiele czasu, bo spieszył się na trening. Kolejne spotkanie odbyło się w kinie i było już tak jak powinno - romantycznie i uroczo.

Pomimo tego, że oboje mają na swoim koncie mnóstwo sukcesów - Lewandowscy pozostali skromnymi ludźmi i nie brakuje im pokory. W wywiadach często wspominają o swoich niełatwych początkach, biedzie, utracie najbliższych. Nie pochodzą z zamożnych rodzin, nie mieli też łatwego dzieciństwa. Sami zapracowali na swój sukces. Nie wykorzystują swojej popularności do wzbudzania skandali. Obecnie są jedną z najpopularniejszych par w Polsce. Otwarcie mówią o tym, że się kochają i przyznają, że rodzina jest dla nich najważniejsza. 

Anna i Robert Lewandowscy - zaręczyny

Ten ważny krok w związku, jakim są zaręczyny, Robert zdecydował się wykonać w 2011 roku. Wówczas para wybrała się na Malediwy i to w tych bajecznych okolicznościach sportowiec poprosił swoją ukochaną o rękę.

Warto zwrócić uwagę na to, że w 2010 roku Ania przeprowadziła się dla Roberta do Dortmundu. Dziennikarzom powiedziała coś wzruszającego i świadczącego o sile jej uczucia do piłkarza, a mianowicie: Mój dom jest tam, gdzie jest Robert. Nie był to pierwszy raz, gdy Ania zdecydowała się pójść za Robertem. W okresie ich związku zamieszkała razem z nim w Poznaniu, opuszczając tym samym swoje rodzinne strony.

Podobno Ania była bardzo zaskoczona oświadczynami Roberta. Choć mogła się spodziewać, że zechce się z nią zaręczyć, byli bowiem ze sobą już dość długo.

Dzisiaj są jedną z najgorętszych par w świecie show-biznesu. Ona jest piękną trenerką, promującą zdrowy tryb życia, posiadającą miliony fanów. On zaś to wybitny sportowiec, którym zachwyca się cały świat.

Anna i Robert Lewandowscy - ślub

Anna Stachurska i Robert Lewandowski pobrali się 22 czerwca 2013 roku w Kościele św. Anny w Serocku (50 km od Warszawy). Ten najważniejszy dzień w ich życiu był jednym z najgłośniejszych wydarzeń w świecie sportu i show-biznesu w 2013 roku.

W tamtym okresie wszystkie media plotkarskie i sportowe żyły ślubem pary Lewandowskich. Szczegóły dotyczące uroczystości zaślubin do samego końca pozostawały bowiem owiane aurą tajemniczości - nie było wiadomo, gdzie i kiedy dokładnie odbędzie się uroczystość. Utrzymywano te informacje w sekrecie nawet przed zaproszonymi gośćmi.

Trenerka personalna na ten wyjątkowy dzień wybrała suknię zaprojektowaną przez Macieja Zienia. Postawiła na wzór kreacji już istniejącej; wprowadzono jednak do niej zmiany według życzeń Ani. Trenerka postawiła na odkryte plecy, zatem punkt wyjścia sukienki nie był taki sam jak jej początkowy wzór. Suknia była wykonana z jedwabnej organzy z satynową tkaniną, dzięki czemu pięknie błyszczała. Robert wybrał czarny garnitur smokingowy posiadający jedwabne elementy, w którym zaprezentował się modnie i bardzo elegancko.

Suknie ślubne polskich gwiazd. Przypominamy najpiękniejsze i najbardziej oryginalne kreacje >>>

Podobno właśnie w dniu ślubu Ania poczuła, że łącząca ich więź jest niezwykła. Po ślubie poczułam, że rzeczywiście jesteśmy ludźmi, którzy rozumieją się bez słów, którzy żyją dla siebie wzajemnie, wspierają się na każdym kroku. Zrozumiała, że potrafią się porozumieć nawet bez słów.

Jak na współczesne realia, para pobrała się w dość młodym wieku. Uroczystość ślubna była niezwykle huczna. Wszystko było doskonale zaplanowane i dopięte na ostatni guzik. Z pewnością był to najszczęśliwszy dzień w ich życiu.

Rok po ślubie Lewandowscy przenieśli się do Monachium. Dla Ani było oczywiste, że będzie podążać za swoim ukochanym, a jego kontrakt w Bayernie Monachium zdecydował o ich przeprowadzce.

Anna i Robert Lewandowscy - jak wyglądała ceremonia?

W niemieckim tabloicie „Bild” poinformowano, że ceremonia ślubna kosztowała około 250 tysięcy euro. Przez cały czas jej trwania, bezpieczeństwa pary młodej oraz gości pilnowali ochroniarze.

Nowożeńcy podjechali pod kościół piękną długą i białą limuzyną. Goście mogli liczyć na wiele rozmaitych atrakcji, m. in. spływ kajakowy czy pływanie po Wiśle motorówką. Była także możliwość przechadzania się uroczym parku otaczającym dworek.

Impreza weselna odbyła się w Trębkach Nowych, k. Zakroczymia (na Mazowszu) w uroczym miejscu o nazwie "Złotopolska dolina". Wystrój sali był jak z bajki. Para dopiero po upływie dłuższego czasu zdecydowała się na udostępnienie publicznie zdjęć z uroczystości weselnej.

Kto ze sławnych osób był zaproszony na ślub?

Na ceremonię ślubną zaproszono wielu znanych i cenionych postaci. Wśród gości weselnych znaleźli się m. in. Wojciech Szczęsny, piłkarze Marco Reusa i Mario Goetze, trener Borussii Juergen Klopp, a także Kuba Wojewódzki oraz Cezary i Edyta Pazurowie.

Nie mogło zabraknąć najbliższych rodzin współmałżonków, ich przyjaciół, a także znanych osobistości, które z różnych powodów odegrały ważne role w życiu Lewandowskich.

Anna i Robert Lewandowscy - rodzicielstwo

Obecnie Anna i Robert Lewandowscy są szczęśliwymi rodzicami dwóch córek - Laury oraz Klary. Najlepszy wśród polskich piłkarzy przyznaje, że uwielbia spędzać czas z rodziną i bawić się z córkami. Stara się poświęcać im każdą swoją wolną chwilę.

Klara, czyli pierwsza córka sportowej pary, przyszła na świat 4 maja 2017 roku. 

6 grudnia 2016 roku Bayern Monachium mierzył się w Lidze Mistrzów z Atletico Madryt. Lewandowski zdobył bramkę, a zaraz po tym zaprezentował charakterystyczną w piłkarskim świecie cieszynkę - włożył pod koszulkę piłkę, zaś kciuka wsadził do ust, co zasugerowało odbiorcom, że jego żona Anna Lewandowska jest w ciąży. Później przyznał, że właśnie w taki sposób chciał się podzielić ze swoimi fanami tą dobrą nowiną. Od czasu pojawienia się tego wydarzenia, ich życie wywróciło się nieco do góry nogami. Para zyskała kolejne, nowe obowiązki, ale narodziny Klary dodały Lewandowskim energii i nastroiły ich jeszcze pozytywniej niż zwykle. 

6 maja 2020 roku urodziło się drugie dziecko pary, również dziewczynka - Laura.  Podobnie jak w 2016 roku, Robert Lewandowski podzielił się radosną nowiną z fanami na boisku. Aktualnie para wychowuje zatem dwie córki, ciężko pracuje na swoje sukcesy, we wszystkim wzajemnie się wspiera, a tym stanowi wzór idealnej rodziny dla wielu swoich fanów.