„All of Us Are Dead” – o zombie po koreańsku

Dokładnie jeden dzień. Tyle od premiery zajęło „All of Us Are Dead wdarcie się na szczyt 10 najpopularniejszych produkcji Netfliksa. Stworzony przez Lee Jae-Kyu serial, który powstał w oparciu o  webtoon  (rodzaj komiksu cyfrowego, przeznaczonego do czytania na smartfonach) „Now at Our School”, szturmem zdobył rankingi w wielu krajach globu. I powtórzył nieprawdopodobny sukces najchętniej oglądanych dotąd produkcji z Korei Południowej: „Squid Game” i „Hellbound

Akcja „All of Us Are Dead” osadzona została w liceum w Hyosan, gdzie w zastraszającym tempie rozprzestrzenia się epidemia wirusa, który żywych zamienia w trupy, ale wcale nie martwe. Żądne pokarmu (i zadziwiająco atletyczne) zombie atakują kogo popadnie. A grupa dzieciaków, którym udało się uniknąć pogryzienia, walczy o przetrwanie w nadziei, że zewnętrzny świat się o nich upomni. Niestety wiele wskazuje jednak na to, że zostali pozostawieni samym sobie....

2. sezon „All of Us Are Dead” wreszcie potwierdzony

Ponieważ ostatni odcinek serii zostawił otwartą furtkę dla kontynuacji, fanki i fani opowieści o nastoletnich żywych trupach mieli nadzieję, że Netflix szybko ogłosi 2. sezon. Trzeba przyznać, że tym razem serwis trzymał ich w niepewności dość długo, bo niemal pół roku. Na szczęście wreszcie jest: gigant streamingowy oficjalnie zapowiedział kolejną odsłonę „All of Us Are Dead”.

Czego możemy spodziewać się w kolejnych odcinkach? Na razie niewiele na ten temat wiadomo, jednak reżyser Lee Jae-Kyu w jednym z wywiadów zdradził, że chciałby mocniej skupić się na osobach zarażonych wirusem, którym udało nie uchronić przed przemianą w wygłodniałe, charczące bestie. Mówił:

Wiele kierunków, miejsc i scen zostało stworzonych celowo, aby rozszerzyć historię na dodatkowy sezon, w tym wprowadzenie nowych ras zombie – odpornych i nieśmiertelnych. Jeśli 1. sezon może być postrzegany jako ten, który pokazał przetrwanie ludzkości, to kolejny sezon może opowiadać o przetrwaniu zombie. 

„All of Us Are Dead” – zobacz teaser 2. sezonu

2. sezon „All of Us Are Dead” dopiero został oficjalnie zamówiony, na ten moment trudno więc mówić o planowanej dacie premiery. Z pewnością będziemy was na bieżąco informować, gdy tylko poznamy więcej konkretów. Tymczasem zobaczcie zapowiedź nowej odsłony koreańskiego slashera o „nieżywych nieumarłych”. Będzie się działo!