Segritta

Segritta to blog, na którym znajdziemy artykuły dotyczące lifestyle’u, kultury i psychologii. Nas interesuje ta trzecia kategoria, ponieważ autorka skupia się w niej na pisaniu publikacji o relacjach damsko-męskich, z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia. Matylda Kozakiewicz, czyli autorka bloga, nie boi się szukać odpowiedzi na skomplikowane pytania, na przykład czy zawsze powinniśmy informować o zdradzie albo czy to dobrze, że kobiety udają orgazmy. W swoich artykułach stara się też obalać popularne mity dotyczące związków, przykładowo próbuje uzmysłowić nam, że rozstanie nie zawsze musi być porażką i wiązać się z negatywnym balastem emocjonalnym.

Matylda jakiś czas temu napisała wirtualną książkę o tytule „Ebook o złych związkach”, w którym przedstawiła najciekawsze badania i teorie psychologiczne dotyczące relacji romantycznych. W publikacji znajdziemy informacje o tym, dlaczego możemy mieć problem ze znalezieniem drugiej połówki, ale także rady dla osób będących w stałych związkach, które mogą pomóc im osiągnąć szczęście i spełnienie.

Ja orbita, Anna Ulatowska

Ja orbita to blog związkowo-lifestylowy, na którym autorka porusza ważne kwestie dotyczące relacji międzyludzkich, życia codziennego, seksu, psychologii i kultury. W długich, ciekawych felietonach, Anna stara się spojrzeć na życie ze zdrowej perspektywy, pokazując nam, że praktycznie nad każdym jego aspektem jesteśmy w stanie pracować. Jej teksty pełne są opisów osobistych przeżyć i sytuacji, dzięki sprawiają wrażenie niezwykle wiarygodnych, i czyta się je z zapartym tchem (prawie jak książkę fabularną!).

Na blogu znajdziemy też sekcję „Eros”, która jest w całości poświęcona tematyce związanej z seksem. Artykuły mówią o wielu ciekawych kwestiach dotyczących życia erotycznego, takich jak oglądanie filmów porno czy relacje typu friends with benefits.

Pokolenie IKEA

Pokolenie IKEA to jeden z najpopularniejszych polskich blogów o tematyce szeroko zakrojonego lifestyle’u. Jego autor, Piotr C., pisze śmieszne, satyryczne i do bólu szczere artykuły poświęcone relacjom damsko-męskim, ale też o seksie, życiu w wielkim mieście oraz tym, w jaki sposób wpływa na nas pogoń za sukcesem zawodowym i bogactwem (w którą większość z nas w obecnych czasach daje się wciągnąć). Piotr nie przebiera w słowach, jego opinie są często dosadne, nie boi się też używać wulgaryzmów i zahaczać o tematy tabu.

Piotr C. zasłynął w polskiej popkulturze dzięki swoim bestsellerowym książkom, takim jak „Pokolenie IKEA” i „Brud”. Niedawno ukazał się też jego poradnik o sprawach damsko-męskich, zatytułowany „Związki - instrukcja obsługi”, czyli zbiór najchętniej czytanych artykułów autora w tej tematyce.

Seksuolog bez tabu

Seksuolog bez tabu to blog prowadzony przez psycholożkę i seksuolożkę Joannę Niedzielę. Jak możemy domyślić się po samej nazwie, jego tematyka skupia się głównie wokół życia seksualnego. Jest to jednak jeden z ważniejszych elementów relacji, więc postanowiliśmy umieścić go w tym artykule.

Zobacz także:

Na blogu znajdziemy masę artykułów i publikacji zahaczających o tematy, o których rzadko się rozmawia, takie jak trudności z osiągnięciem erekcji, masturbacja, męskie strefy erogenne, albo wpływ używek na naszą seksualność. Autorka stara się oswajać tematy tabu, a także dawać wskazówki, jak czerpać jak najwięcej przyjemności z naszego życia seksualnego. Polecamy poczytać, z partnerem / partnerką albo solo :).

Kultura seksualna

„SEKSUALNY SAVOIR-VIVRE, CZYLI BLOG O ZWIĄZKACH, RODZINIE I SEKSUALNOŚCI” – brzmi podtytuł Kultury seksualnej, czyli świetnego bloga prowadzonego przez cenioną i znaną w sieci seksuolożkę Małgorzatę Iwanek. Autorka rzetelnie, ale i czule tłumaczy, jak nasze życie seksualne przekłada się na codzienność i na odwrót, nie boi się kontrowersyjnych tematów, odpowiada na pytania o seks, relacje, rodzicielstwo, których często nie mamy komu zadać. Zastanawiamy się, co jest normalne, co jest zdradą itp. Jakie jeszcze tematy możecie znaleźć na blogu Kultura seksualna?

  • Długoletnie związki
  • Dbanie o siebie
  • Seks przyszłości
  • Jestem w związku i myślę o innych

Zaglądajcie też na instagramowe konto @kulturaseksualna, gdzie zgromadzona przez seksuolożkę społeczność dzieli się swoimi doświadczeniami. 

Jeśli zaś chcecie jeszcze więcej dowiedzieć się o seksie, w tym seksie w relacjach i gadżetach erotycznych, to zaglądajcie na stronę Proseksualna.pl, którą prowadzi seksedukatorka Natalia Grubizna.