Na rynku pojawia się coraz więcej produktów dla wegetarian, wegan (i nie tylko!), które mają być alternatywą dla produktów mięsnych. Za ciosem postanowiły iść też popularne sieci fast foodów. W norweskim McDonald’s zjemy wegańskie nuggetsy z warzywami, w Finlandii w ofercie znajdziemy burgery McVegan i El Veggo, a w Indiach McAloo Tikki, czyli kanapkę z pikantnym plackiem na bazie ziemniaków. W Polsce póki co McDonald’s wprowadził do oferty swoich kawiarni mleko sojowe do kaw, a na wegetariańską opcję burgera zdecydowało się KFC. Teraz kolejna sieć restauracji typu fast food, wprowadziła do menu bezmięsną alternatywę.
 

Burger King wprowadza wege burgera – Halloumi King

Jak dotąd jedynie klienci Burger Kinga w Stanach Zjednoczonych mogli zjeść tam bezmięsną opcję klasycznej kanapki. Różnica poleca na tym, że tam flagowego burgera serwowano z zamiennikiem, który miał jak najbardziej zbliżony smak do mięsa. I tutaj super wiadomość – w Polsce od niedawna można spróbować burgera z Halloumi! Halloumi King, bo tak nazywa się propozycja sieciówki, to plastry sera Halloumi w maślanej bułce z pomidorem, sałatą lodową i majonezem. Nowy burger jest dostępny we wszystkich 62 restauracjach Burger King na terenie Polski. Tym samym jesteśmy trzecim krajem, w którym wprowadzono Halloumi Burgera, zaraz po Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z wizją marki Be your way”, chcemy mieć propozycję dla każdego niezależnie od tego, czy ma ochotę na naszą legendarną wołowinę grillowaną na prawdziwym ogniu, czy chciałby spróbować czegoś innego. To propozycja także dla tych, którzy mięsa nie jedzą lub czasami mają ochotę na coś bezmięsnego – wyjaśnia Zuzanna Kilar, marketing specialist Burger King. 

Halloumi King jest na razie ofertą limitowaną. Jeśli spotka się z uznaniem Gości możliwe, że w menu zagości na stałe. 

W McDonald's kupicie Happy Meal z... książką zamiast plastikowej zabawki! >>