Fani i fanki Eurowizji z niecierpliwością odliczają godziny do rozpoczęcia wielkiego finału tegorocznej edycji konkursu, który odbędzie się we włoskim Turynie (14 maja. Polskę z przepiękną balladą „River” reprezentować będzie Krystian Ochman. Nasz kraj po raz pierwszy od 2017 roku wystąpi w koncercie finałowym. Co więcej, to może być jeden z najlepszych polskich występów w historii Konkursu Piosenki Eurowizji. Świadczą o tym wysokie notowania u bukmacherów, którzy widzą Ochmana w czołowej dziesiątce festiwalu. Kluczem do sukcesu może okazać się sympatia widzów w całej Europie. Poniżej wyjaśniamy zasady głosowania podczas Eurowizji 2022

Eurowizja 2022: głosowanie w finale. Czy można głosować z Polski na Polskę? 

Im bliżej początku zmagań w finale 66. Konkursie Piosenki Eurowizji, tym więcej pojawia się pytań o zasady głosowania. Wiele osób szczególnie interesuje fakt, czy z Polski możemy głosować na Krystiana Ochmana. Niestety, w przeciwieństwie do Eurowizji Junior, w dorosłej edycji festiwalu nie można oddać głosu na swojego reprezentanta. Dlatego każdy SMS wysłany na zwycięzcę „The Voice of Poland 11” z kraju będzie nieważny.

O ile z Polski nie oddamy głosu na wykonawcę utworu „River”, to za granicą już tak. W sobotni wieczór Krystian Ochman może liczyć na wsparcie rodaków mieszkających w krajach, których przedstawiciele przystąpili do tegorocznej rywalizacji, niezależnie od tego, czy awansowali do finału, czy też nie. Można przypuszczać, że najwięcej głosów polska propozycja otrzyma z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji, Austrii, Holandii, Danii, czyli państwach, gdzie mieszka najwięcej Polonii. Przypomnijmy, że głosować można także z Antypodów. Od 2015 roku w Konkursie Piosenki Eurowizji udział bierze bowiem Australia. 

Eurowizja 2022: jak głosować? [SMS, aplikacja Eurovision Song Contest, numery telefonów]

Głosowanie w finale Eurowizji 2022, w którym wystąpi Polska, rozpocznie się tuż po zakończeniu wszystkich występów i potrwa ok. 20 minut. Aby wziąć udział w televotingu należy wysłać SMS pod numer 73555 (koszt to 3,69 zł z VAT), w treści wpisując pozycję startową artysty, który naszym zdaniem zaprezentował się najlepiej. Swoich faworytów możemy także wspierać za pośrednictwem aplikacji Eurovision Song Contest, która jest dostępna za darmo w sklepach AppStore i Android. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak zalogować się i wziąć udział w głosowaniu za pomocą aplikacji Eurowizji. 

Piosenka Polski na Eurowizji 2022: Krystian Ochman – „River”

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.