W Turynie odbył się wielki finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. O zwycięstwo walczyło reprezentanci 25 krajów – 20 wyłonionych w półfinałach oraz pięć tworzących tzw. „Wielką Piątkę”. Wśród finalistów (po raz pierwszy od pięciu lat) znalazł się przedstawiciel Polski, czyli Krystian Ochman z utrzymaną w podniosłym klimacie balladą „River”. 22-latek zamykał konkursową część festiwalu – na scenie pojawił się jako 23. w kolejności. Jak sobie poradził? 

Eurowizja 2022 – występ Krystiana Ochmana w finale

Fanki i fani Konkursu Piosenki Eurowizji w Polsce z niecierpliwością oczekiwali na występ Krystiana Ochmana w finale Eurowizji 2022. I trudno się temu dziwić. Prognozy bukmacherów dotyczące wyników tegorocznego konkursu wskazywały, że nasz kraj to jeden z faworytów do zwycięstwa. Finałowy performance tylko to potwierdził. Triumfator „The Voice of Poland 11” ponownie zachwycił turyńską publikę swoim emocjonalnym wykonem utworu „River”.  Poniżej prezentujemy cały występ Polski na Eurowizji 2022. 

Nagranie z finałowego występu Krystiana Ochmana:

Niestety naszemu reprezentantowi nie udało się wygrać, choć bukmacherzy dawali mu spore szanse. Ostatecznie Eurowizję 2022 wygrała Ukraina. Nie obyło się jednak bez zamieszania wokół głosowania i punktacji...

Eurowizja 2022 – kolejność występów w finale

 1. Czechy
 2. Belgia
 3. Portugalia
 4. Finlandia
 5. Szwajcaria 
 6. Francja 
 7. Norwegia 
 8. Armenia 
 9. Włochy
 10. Hiszpania 
 11. Holandia 
 12. Ukraina 
 13. Niemcy
 14. Litwa
 15. Azerbejdżan 
 16. Belgia
 17. Grecja
 18. Islandia
 19. Mołdawia
 20. Szwecja
 21. Australia 
 22. Wielka Brytania 
 23. Polska
 24. Serbia 
 25. Estonia 

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.