Czas na finałowe rozstrzygnięcia w programie „Mask Singer”. W sobotni wieczór widzowie poznali nazwisko zwycięzcy lub zwyciężczyni muzycznego show TVN, które tej wiosny zadebiutowało w polskiej telewizji. Nowatorski format od samego początku wzbudzał bardzo duże zainteresowanie i przyciągał przed ekrany średnio 1,25 mln osób. Nie inaczej było podczas wielkiego finału. 

„Mask Singer” – o co chodzi w programie?

W programie udział biorą ludzie znani z pierwszych stron gazet: aktorzy, muzycy, celebryci, sportowcy, dziennikarze czy politycy. Ich tożsamość owiana jest jednak wielką tajemnicą, dlatego w czasie swoich występów gwiazdy ukrywają się pod nietypowymi przebraniami. Co więcej, oprócz nałożonych masek, występujący mają także zmieniony głos, co znacznie utrudnia demaskację. W ten sposób publiczność, ale także jury w składzie: Kuba Wojewódzki, Joanna Trzepiecińska, Kacper Ruciński i Julia Kamińska mogą wcielić się w rolę detektywów. 

Do tej pory zdemaskowani zostali: Mateusz Banasiuk (Tort), Stefano Terrazzino (Ośmiornica), Grzegorz Skawiński (Potwór), Daria Ładocha (Wiedźma), Dorota Gardias (Róża), Barbara Kurdej-Szatan (Ważka), Daniel Qczaj (Prysznic), Marcin Miller (Kot) i Beata Kozidrak (Słońce). Z dwunastki uczestników, którzy przystąpili do rywalizacji, pozostała już tylko trójka. Kto okazał się najlepszy w decydującym starciu? 

Finał „Mask Singer” – zwiastun

„Mask Singer” – co działo się w finale?

Dziesiąty, finałowy odcinek „Mask Singer” został wyemitowany w sobotę, 7 maja na antenie TVN. Na scenie show zmierzyła się trójka uczestników, która najdłużej zachowała swoją tożsamość w tajemnicy, a mianowicie: Bocian, Deszcz i Kogut. Postaci stanęli do muzycznych pojedynków i zaśpiewali m.in. kultowy utwór „YMCA” zespołu Village People czy hit „Love Me Again” Johna Newmana. Który występ zdobył uznanie publiczności oraz detektywów i który z finalistów dzięki niemu otrzymał statuetkę?

„Mask Singer” – kto wygrał finał?

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji „Mask Singer” został Deszcz. Zgodnie z przewidywaniami jurorów oraz internautów pod oszałamiającym kostiumem ukrywała się Natasza Urbańska – aktorka, wokalistka, tancerka od lat związana z Teatrem Studio Buffo i to ona zdobyła statuetkę Złotej Twarzy. Gratulujemy! 

Wcześniej swoje prawdziwe oblicze – przy wtórze okrzyków „zdejmij maskę!” – ujawnili Kogut, czyli Krzysztof Skórzyński oraz Anna Karwan, która ukrywała się pod maską Bociana. 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.