Wiele osób zastanawia się, jak flirtować na Tinderze i innych aplikacjach randkowych. Jeśli należysz do tej grupy – chcesz poznać kogoś nowego, umówić się na randkę lub przeżyć przygodę – przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym odniesiesz sukces w randkowaniu i flirtowaniu internetowym.

Pierwszy punkt, na który powinnaś zwrócić uwagę, to twój profil. To właśnie dzięki niemu pokazujesz swoją osobowość czy styl. Warto mieć dobrze napisany opis oraz około 4-5 zdjęć. Podziel się swoimi zainteresowaniami i pokaż piosenkę, która cię opisuje lub jest najbliższa twojemu sercu. Nie zapominaj, że pierwsze wrażenie jest ogromnie ważne. Niezależnie od tego, czy na żywo, czy wirtualnie.

Gdy już zdecydujesz się na Tindera czy inną aplikację randkową, powinnaś zwrócić uwagę na te kilka kwestii.

Zdjęcia mówią więcej niż ci się wydaje

Twoje zdjęcia to pierwsza rzecz, którą inni zobaczą w aplikacji. Ważne jest więc to, aby nie miały ogromnej ilości filtrów. W końcu chcesz pokazać prawdziwą siebie. Wiemy, że przyjaciele to wielka część życia każdego z nas, jednak twój profil jest o tobie. Unikaj zdjęć, na których jesteś z kilkoma osobami. Oczywiście, możesz opublikować jedno, które pokaże twoją towarzyską stronę. Jednak najlepiej pokazywać jest tylko siebie.

Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie

Aplikacje randkowe zazwyczaj starają się dbać o twoje bezpieczeństwo, jednak inaczej wygląda to, gdy już się z kimś spotkasz w prawdziwym życiu. Zawsze słuchaj swojej intuicji i zastanów się, zanim zgodzisz się na randkę z kimś. Nie zaszkodzi też, jeśli wasze pierwsze spotkanie odbędzie się w miejscu publicznym. Możesz też udostępnić lokalizację swoim bliskim.

Szczerość przede wszystkim

Czasami zdarza się tak, że dana osoba wyda ci się interesująca, ale po kilku spotkaniach zmieniasz zdanie. To po prostu nie jest ktoś dla ciebie. Jeśli tak jest, to powinnaś dać mu/jej znać. Twój czas oraz jego/jej czas jest bardzo cenny. Nie ma sensu marnować go na kogoś z kim nie chcemy być lub kto nie chce być z nami.

Efektywna komunikacja

Gdy jesteś już na randce, okaż zainteresowanie. Możesz zrobić to w postaci drobnego gestu i powiedzieć, że spotkanie bardzo ci się podobało. Nie bój się komplementować czy zadawać pytania otwarte. To pomoże ci lepiej zrozumieć osobowość drugiej osoby. Co najważniejsze – naucz się aktywnie słuchać. Jeśli twój potencjalny partner/partnerka daje ci to samo, to wszystko idzie w dobrym kierunku.

Zobacz także:

Daj całą swoją uwagę

Na pierwszej randce (i na każdej kolejnej) nie powinno zabraknąć dobrych manier. Niezależnie od tego, gdzie idziecie maniery i etykieta randkowa to podstawa. Nie trzymaj telefonu w dłoni, gdy druga osoba z tobą rozmawia. A tym bardziej nie sprawdzaj go co chwilę. Odpiszesz później. Teraz jest czas na poznanie nowej osoby. Poświęć swoją energię na to.

Ustal granice

Ważne jest to, abyś znała swoje granice i ograniczenia. Jeśli chcesz być z kimś, kto traktuje cię z miłością, troską, zaufaniem i szacunkiem, upewnij się, że jesteś taka sama dla siebie. Pamiętaj też, żeby dawać od siebie, to co otrzymujesz. Tylko wtedy możesz mieć zdrowy związek.

Randki bez alkoholu też są sexy

Dla wielu osób alkohol jest sposobem na rozluźnienie się (szczególnie na pierwszej randce). Ale tak na serio, spotkania bez alkoholu to świetny sposób na to, żeby wasze doświadczenia były jeszcze intensywniejsze i bardziej „przejrzyste”. Będziesz mogła też ocenić, czy między tobą a drugą osobą istnieje prawdziwa chemia.

Według danych Tindera, 88% ankietowanych z pokolenia Z twierdzi, że jest zainteresowanych randką bezalkoholową. Możesz wtedy wykazać się kreatywnością i wybrać się na kawę, przejażdżkę rowerową czy zorganizować piknik na świeżym powietrzu.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx