Daria Marx Marcinkowska to jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat. Jej hity „Love Blind” czy „Paranoia”, z którym startowała w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022, biją rekordy popularności na platformie YouTube. Tej wiosny widzowie Polsatu będą mogli podziwiać wokalne umiejętności Darii w 18. edycji hitowego programu stacji, czyli „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Pełną listę uczestników muzycznego show znajdziecie tutaj, a poniżej prezentujemy najważniejsze fakty z życia artystki. 

Daria Marx Marcinkowska – ile ma lat i skąd pochodzi? 

Daria Marx Marcinkowska, znana pod pseudonimem scenicznym DARIA, urodziła się 25 października 1995 w Mikołowie (woj. śląskie). To oznacza, że pod koniec roku skończy 28 lat. Przygodę ze śpiewem zaczęła dość wcześnie, bo w szkole podstawowej, a pierwsze muzyczne kroki stawiała w przykościelnej scholi. Po zdaniu egzaminu dojrzałości przeniosła się do Londynu, gdzie podjęła naukę na London College of Music. W czasie trwania studiów miała zaszczyt wystąpić przed szwedzką rodziną królewską

To było w 2017. Było to dla mnie duże zaskoczenie. Sęk w tym, że ja nie zdawałam sobie sprawy, jak to wydarzenie będzie dla mnie ważne. Bo to była szwedzka rodzina królewska. W Goteborgu śpiewałam dla takiej największej fundacji na świecie. To był plus, że nie byłam świadoma, jak ważne to będzie przedsięwzięcie, jak ogromne, jak huczne. Dzięki temu, jako Polka, nie przykładałam do tego takiej miary, jaką mogłabym – mówiła w rozmowie z serwisem Jastrząb Post. 

Daria – Sylwester Marzeń z Dwójką 2022 / fot. AKPA

Daria ogólnokrajową rozpoznawalność zdobyła w 2019 roku, gdy wzięła udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji programu „The Voice of Poland”. Tam wschodząca gwiazda muzyki trafiła pod opiekę Margaret, dochodząc ostatecznie do etapu bitew. Później nawiązała współpracę z niemiecką wytwórnią Pelican Songs. Z kolei w kwietniu 2020 r. świtało dzienne ujrzał jej pierwszy singiel zatytułowany „Leave a Sign”, który tworzyła wspólnie z Carsky’im. Pierwszy, w pełni solowy utwór zaprezentowała rok później. Przebój „Love Blind” stał się prawdziwym hitem nie tylko w kraju, ale i za granicą, m.in. w odległej Brazylii. 

Eurowizja: Daria – „Paranoia”

Pod koniec 2021 roku Daria ponownie podbiła listy przebojów i zanotowała milionowe wyświetlenia. Tym razem piosenką „Paranoia”, z którym wystąpiła w polskich preselekcjach do Eurowizji 2022. W organizowanym przez Telewizję Polską koncercie „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!” 27-latka zajęła ostatecznie drugie miejsce, ustępując jedynie Krystianowi Ochmanowi. 

Mimo że to „River” okazał się zwycięskim utworem, Marcinkowska była zadowolona ze swojego występu i wykon naje pracy. Rok temu nie miałam żadnego singla, teraz mam dwa hity, a trzeci w drodze, bo zaraz się o tym przekonacie. I w eliminacjach do Eurowizji jestem w pierwszej trójce – przyznała tuż po ogłoszeniu wyników w wywiadzie dla Jastrząb Post. 

Zobacz także:

Daria – Tu bije serce Europy. Wybieramy hit na Eurowizję 2022 / fot. AKPA

Przypomnijmy, że w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie Krystian Ochman z utworem „River” został sklasyfikowany na 12. pozycji z dorobkiem 151 punktów. Polską propozycję najwyżej ocenili jurorzy z Grecji (10 punktów) i Francji (8 punktów) oraz widzowie z Ukrainy, którzy przyznali naszemu krajowi maksymalną notę 12 punktów. 

Daria Marx Marcinkowska – życie prywatne 

Czy Daria ma chłopaka? Ta informacja z pewnością ciekawi wszystkich fanów młodej artystki, która na co dzień nie zdradź zbyt wielu informacji na temat życia prywatnego. Jak się jednak okazuje, serce uczestniczki „The Voice of Poland” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jest już zajęte.

Marcinkowska w jednym z wywiadów zdradziła, że od pewnego czasu spotyka się z tajemniczym nieznajomym, którego imienia na razie nie chce ujawniać. Artystka wyjawiła jedynie, że swojego wybranka poznała w pociągu. 

Daria Marx Marcinkowska – Instagram, TikTok

Daria Marcinkowska prężnie działa również w mediach społecznościowych. Jej instagramowy profil (@itsdariamarx) obserwuje ponad 23 tysiące użytkowników popularnej aplikacji. Natomiast na TikToku wykonawczynię utworu „Paranoia” znajdziecie pod nazwą @dariamarxmusic.