Kim jest Masny Ben? Tożsamość wykonawcy kontrowersyjnego hitu „Louda” nie jest wielką tajemnicą. Mimo to, wciąż nie brakuje osób, które nie do końca wiedzą, o co chodzi z zamaskowanym raperem, które od niedawna bije rekordy popularności w sieci. Od czego jednak macie nas? Spieszymy z odpowiedziami na najbardziej nurtujące was pytania.

Masny Ben – kto to?

Jak bardzo szybko udało się ustalić spostrzegawczym internautom, Masny Ben to muzyczne alter ego Michała Barona, znanego dotychczas w sieci lepiej pod pseudonimem Boxdel. Raper w czerwonej kominiarce wchodzi w skład grupy o nazwie MGNG. Projekt jest kontynuacją Masnego Gangu, zbanowanego przez YouTube z powodu ograniczeń nałożonych na jednego z członków zespołu, Rafonixa.

Michał „Boxdel” Baron prywatnie i zawodowo

Michał Baron urodził się 2 marca 1995 roku. Pochodzi z Poznania. Swoją działalność na YouTube zaczynał od publikowania filmików o tematyce gamingowej na kanale nazwie iDelti. Swój obecny kanał o nazwie Boxdel założył w 2015 roku. Dużą popularnością cieszyły się jego filmiki demaskujące innych znanych twórców. On sam zaczął wówczas określać siebie mianem „naczelnego pogromcy mitów polskiego YouTube’a”.

Boxdel to postać, której nie trzeba też przedstawiać miłośnikom mieszanych sztuk walki. 26-latek jest bowiem jednym z współwłaścicieli federacji Fame MMA, organizującej szeroko komentowane w mediach gale typu freak fight show. Warto dodać, że Boxdel sam wziął udział w trzech walkach, z których jedną wygrał, a dwie przegrał (ostatnią z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim).

W życiu próbuję wszystkiego po trochu, ale głównie jestem przedsiębiorcą... - pisze o sobie Boxdel.

W ostatnim czasie Boxdel skupia się na działalności w branży muzycznej. Poza utworami nagrywanymi ze swoimi kolegami ze składu MGNG i solowym przebojem „Louda”, za który odpowiadają Francis i Pedro, twórcy hitów Young Leosi i Oliwki Brazil, wystąpił także gościnnie w utworze Karola „Friza” Wiśniewskiego pt. „Yo Mamale”. Premiera kawałka w serwisach streamingowych odbyła się 29 grudnia 2021 roku.

Yo Mamale – co to znaczy?

Zastanawiacie, co oznacza tytuł tego kawałka? Uprzedzając pytania swoich fanów, Friz zamieścił wyjaśnienie w wyróżnionym komentarzu pod wideoklipem na swoim kanale.

MAMAL - ZIOMAL 
YO MAMALE - YO ZIOMALE - czytamy.


Myślicie, że „Yo Mamale” w wykonaniu Friza i Masnego Bena zostanie hitem zimy 2022?

Zobacz także: