20 czerwca w Warszawie miała odbyć się XX Parada Równości, najważniejsze wydarzenie w Polsce hołdujące równości i tolerancji przede wszystkim wobec osób LGBTQ+ i największe w Europie Wschodniej. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała organizatorom plany i uczestnicy nie mogli spotkać się w takich warunkach, jak do tej pory – maszerując ulicami miasta, tańcząc, wymachując tęczowymi flagami i zarażając innych pozytywną energią. Na szczęście marka Levi’s wpadła na pomysł jak w obecnej sytuacji można inaczej okazać swoją solidarność ze społecznością LGBTQ+, zachowując przy tym zasady reżimu sanitarnego (bo te nadal obowiązują, tylko niektórzy po prostu coraz częściej o tym zapominają) i gromadząc się w liczbie maksymalnie 150 osób w szczytnym celu.

Najlepsze seriale o LGBTQ poleca krytyczka filmowa i popkulturowa Kaja Klimek >>>

Tęczowy „Spływ Równości” marki Levi's. Kto wziął w nim udział?

W sumie właśnie tylu aktywistów i wolontariuszy ogólnopolskich organizacji działajacych na rzecz równości i tolerancji, przedstawicieli różnych grup społecznych zagrożonych wykluczeniem, a także dziennikarzy i influencerów spotkało się 20 czerwca nad Wisłą, by następnie założyć kapoki i wsiąść do czekających na nich przy brzegu kajaków i ruszyć w „Spływ Równości”. Uczestnicy spływu otrzymali również tęczowe flagi z napisem „RÓWNOŚĆ”, a także rozciągnęli na Wiśle 7 metrowy baner, manifestując tym samym swoje poparcie dla społeczności LGBTQ+ oraz mniejszości. Jedną z osób zaangażowanych w organizację „Spływu Równości” z inicjatywy marki Levi’s była także Julia Maciocha, prezeska Wolontariatu Równości i organizatorka Warszawskiej Parady Równości. Julia razem z wolontariuszami i wolontariuszkami byli też bohaterami ubiegłorocznej polskiej kampanii Levi’s Pride „Wybrana Rodzina”.

Kultowa torba IKEA w kolorach tęczy znów w sprzedaży! Dochód zostanie przekazany na wsparcie telefonu zaufania >>>

Marka Levi's ponownie wspiera społeczność LGBT

Z kolei w ramach tegorocznej edycji kampanii Levi’s nawiązał współpracę z projektem fotograficznym Self Evident Truths i jego autorem –iO Tillett Wright, który w ramach swojej działalności aktywistycznej sportretował i udokumentował ponad 10,000 osób identyfikujących się jako osoby nieheteronormatywne. Kampania kolekcji Levi’s Pride powstała w nawiązaniu do serii portretów wykonywanych przez iO, w przeciągu ostatnich 10 lat, celebrujących pochwałę różnorodności i tolerancji dla inności. Podobnie jak w zeszłym roku, 100% zysków z kolekcji Levi’s Pride 2020 zostanie przekazanych na fundusz organizacji OutRight Action International. Z kolei Wolontariat Równości uruchomił Fundusz Marszowy wspierający aktywistów odpowiadających za organizacje marszów równości w całej Polsce. Swoją cegiełkę dołożył oczywiście Levi Strauss & Co. I zobowiązał się przekazać darowiznę w wysokości 10 000 złotych. Ale pomóc może każdy. Wystarczy wejść w link: pomagam.pl/rainbow2020.

Poniżej możecie zobaczyć relację wideo ze spływu, a w galerii powyżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.  
 

LEVI'S X PARADA RÓWNOŚCI 2020 from Kinema on Vimeo.