W tym roku na Met Gali porządne braki. Na słynnych schodach Metropolitan Museum of Art nie pojawiły się topowe gwiazdy. Zabrakło między innymi paru Kardashianek, Hailey Bieber, Blake Lively, Lady Gagi czy Zendayi! Zobaczcie kogo jeszcze nie było na liście gości Anny Wintour.

Te gwiazdy nie pojawiły się na Met Gali. Dlaczego?

Z pewnością wielkim rozczarowaniem był brak Blake Lively. Aktorka zapowiedziała, że nie będzie jej na tym wydarzeniu parę dni wcześniej.

Nie zobaczycie mnie na Met Gali – powiedziała dziennikarzowi „People”. – Ale będę oglądać.

Świeżo upieczona mama czwórki zażartowała też, że w dzień Met Gali założy swoją spektakularną sukienkę sprzed roku (która zrobiła furorę) i będzie siedzieć w niej na kanapie. Cała Blake.

Dlaczego ulubienica Hollywood nie pojawiła się na święcie mody? Sama nie podała powodu, ale można spodziewać się, że teraz po prostu ma inne zobowiązania na głowie. W końcu zaledwie trzy miesiące temu urodziła. Dodała też zdjęcie na Instastory, gdzie widać, jak odciąga sobie mleko. Pierwszy poniedziałek maja – podpisała selfie w lustrze. I prawdopodobnie Blake tak właśnie spędziła wieczór.

Kontrowersje wzbudziła też nieobecność Hailey Bieber, za którą burzliwy okres. Czy nie pojawiła się najważniejszym modowym wydarzeniu, ponieważ bała się krytyki, a może nie czuła się na siłach? Powód jest zupełnie inny, a poinformowała nas o nim sama modelka (jeśli wierzyć screenowi zamieszczonemu w mediach społecznościowych).

Nie pojawię się w tym roku na Met Gali – napisała Hailey. – Szykuję się na kolejną premierę Rhode, więc zdecydowałam odpuścić ją sobie. Będę w przyszłym roku – dodała 26-latka.

Po beżowym dywanie i słynnych schodach nie przeszła się również Selena Gomez. Piosenkarka po raz ostatni wystąpiła na Met Gali w 2018 roku. Gwiazda nie odniosła się do swojej nieobecności na wydarzeniu, ale możemy domyślać się, że jest po prostu zajęta. Gomez skończyła właśnie kręcić trzeci sezon „Only Murders in the Building”, w którym gra razem z Meryl Streep. Być może ma teraz zbyt dużo na głowie i po prostu nie wyrobiła się.

Zobacz także:

Podobnie sytuacja wygląda z Lady Gagą, której również zabrakło w Metropolitan Museum of Art. Wokalistka jest właśnie w trakcie kręcenia drugiej części „Jokera”, co może być powodem jej nieobecności.

Wiele osób liczyło na to, że na tegorocznej Met Gali pojawi się Taylor Swift. Gdyby wystąpiła na beżowym dywanie byłoby to jej pierwsze oficjalne wyjście po rozstaniu z Joe Alwynem. Jednak – nie tym razem. Może artystka nie jest jeszcze gotowa na kamery i szum wokół siebie i potrzebuje więcej czasu po rozstaniu, aby wrócić do pełni sił.

Powstało również sporo spekulacji na temat debiutu Meghan Markle i księcia Harry’ego na Met Gali. Okazało się, że para nie pojawiła się w nowojorskim muzeum. Nic jednak dziwnego. Koronacja króla Karola lada chwila. Poza tym małżeństwo przygotowuje się też na czwarte urodziny swojego synka Archiego w Kalifornii.

Sprawdźcie naszą galerię na dole artykułu i zobaczcie kogo jeszcze zabrakło na Met Gali 2023.