Aleksander Milwiw-Baron to postać, której z pewnością nie trzeba przedstawiać tym, którzy w choć minimalnym stopniu interesują się polskim show-biznesem. I to nie tylko dlatego, że spotykał się z Aleksandrą Szwed, Joanną Opozdą, Julią Wieniawą i Blanką Lipińską. Multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny jest członkiem zespołu Afromental, koncertował z grupą Blog 27, ma na swoim koncie rolę w popularnym serialu telewizyjnym „39 i pół”, a do tego niemal od dziesięciu lat regularnie występuje w roli jurora w programach muzycznych, takich jak „Bitwa na głosy”, „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”.

Rodzina Aleksandra Milwiw-Barona

Zainteresowania Barona nie wzięły się znikąd. Kończący w grudniu tego roku 38 lat muzyk pochodzi bowiem z rodziny o długich tradycjach artystycznych. 

Jego ojciec, Piotr Baron, to znany i ceniony saksofonista jazzowy. Wziął udział w nagraniu około stu albumów studyjnych i ma na swoim koncie liczne nominacje do nagrody muzycznej Fryderyk. Spełnia się także jako kompozytor i pedagog. Trzy lata temu ostał odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Z kolei babcia Alka, urodzona w 1931 roku we Lwowie Marlena Milwiw, jest aktorką filmową i teatralną. Występowała m.in. na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Można ją było także oglądać w serialach „Życie jak poker”, „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza miłość” czy „Licencja na wychowanie”. Z kolei jej mąż, czyli dziadek Aleksandra, zmarły w 1977 roku Adam Baron, poza tym, że był doktorem i oficerem, był także pisarzem.

Kim jest rodzeństwo Alka Barona?

Talent muzyczny po znanym tacie odziedziczył również młodszy o dwa lata brat Aleksandra. Adam Milwiw-Baron jest muzykiem założonego pod koniec lat 90. w Gdańsku przez Wojtka Mazolewskiego zespołu jazzowego o nazwie Pink Freud. Adam może pochwalić się umiejętnością gry na puzonie i trąbce.

Niewiele osób wie, że Alek i Adam mają jeszcze sporo od siebie młodszą siostrę. Jak udało nam się ustalić, Maria Milwiw-Baron urodziła się 14 lipca 2004 roku i jest obecnie uczennicą XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí w Warszawie. Na razie nie wiadomo, czy nastolatka również będzie chciała związać swoje życie zawodowe ze sztuką. Jeśli chcecie śledzić na bieżąco dalsze poczynania Marysi, to koniecznie zaobserwujcie jej profil w serwisie Instagram, który znajdziecie pod nazwą @b4rvn.

Zobacz zdjęcia Alka Barona oraz jego rodzeństwa już teraz w naszej galerii.

Zobacz także: