Powiększanie ust kwasem hialuronowym – krok po kroku

Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu go w odpowiednie miejsca warg, a następnie rozmasowaniu całej substancji, by rozeszła się równomiernie. Powiększanie ust sprawia, iż stają się one nie tylko pełniejsze, ale i bardziej nawilżone. Jak dokładnie wygląda cała procedura?

  1. Pierwszy etap to wnikliwa konsultacja medyczna. Specjalista wypytuje o efekt, jaki pacjentka chce osiągnąć po zabiegu. Sprawdza również, czy nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych do jego wykonania.
  2. Właściwy zabieg rozpoczyna się od nałożenia na okolice ust preparatu znieczulającego – zwykle pod postacią kremu. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie silniejszego środka znieczulającego – jak przy zabiegach dentystycznych.
  3. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu go w wargi przy pomocy bardzo cienkiej, tępo zakończonej igły, co zapobiega lub ogranicza powstanie siniaków. Środek ten ma postać bardzo plastyczną, dlatego też specjalista rozpoczyna po chwili modelowanie ust kwasem hialuronowym, rozprowadzając preparat równomiernie, by zostały one powiększone, ale nadal prezentowały się naturalnie.

Najgorętsze szminki z filmu „Ciemniejsza strona Greya”. Makijażystka Dakoty Johnson ujawniła sekret pięknych ust aktorki >>>

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przed i po

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg przywracający skórze sprężystość, nawilżający ją i poprawiający proces wiązania wody w komórkach, przez co usta stają się pełniejsze. Linia ust jest po zabiegu skorygowana – można uzyskać ich pożądany kształt, podnieść opadnięte kąciki ust, a przede wszystkim nieco powiększyć małe usta. Niektóre osoby borykają się z asymetrią ust, albo chcą zlikwidować zmarszczki w ich okolicy. Kwas hialuronowy może pomóc w każdym z tych przypadków.

Przez 7 dni po zabiegu należy powstrzymać się od picia alkoholu, palenia papierosów oraz zwiększonego wysiłku fizycznego. Usta po kwasie hialuronowym mogą być lekko opuchnięte – nie należy się jednak przejmować, gdyż ewentualna opuchlizna oczywiście zniknie. Zabieg jest na tyle mało inwazyjny, że nie wymaga szczególnej rekonwalescencji. Od razu można wrócić do swoich aktywności i obowiązków, a efekt również jest widoczny od razu. Może się jednak pojawić lekkie zaczerwienienie czy drobne siniaki. 

Warto pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym. Choć występuje on naturalnie w organizmie, sam zabieg nie może być wykonywany gdy organizm walczy z jakąś infekcją – choćby infekcją dróg moczowych czy próchnicą. Przeciwwskazaniem jest również choroba nowotworowa oraz nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe (jak cukrzyca), pewne choroby autoimmunologiczne, a także zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie niektórych leków – w tym na przykład antybiotyków. Przeciwwskazaniem jest również ciąża oraz okres karmienia piersią czy miesiączka. Na zabieg nie powinny zgłaszać się kobiety uczulone lub nadwrażliwe na środki zawierające kwas hialuronowy oraz osoby, które posiadają tendencję do powstawania blizn przerostowych. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – opinie

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest w tej chwili bardzo popularne, co najlepiej świadczy o jego skuteczności. Na zabieg zgłaszają się zarówno osoby chcące poprawić pewne niedoskonałości, na przykład asymetrię ust, jak też osoby, które chcą prezentować się jeszcze atrakcyjniej – i w związku z tym pragną nieco powiększyć wargi. 

Zabieg powinien zostać przeprowadzony przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Wówczas można mieć pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie i nie pojawią się na przykład grudki. Jednorazowo nie powinno się wstrzykiwać więcej niż 1 ml preparatu – nie powinno się również zbyt często powtarzać zabiegu. W przeciwnym wypadku efekt może się stać karykaturalny. 

Co dokładnie piszą forumowicze na temat uzyskiwanych efektów zabiegu? Oto kilka przykładów:

  • „U mnie efekt trzyma się około pół roku, naprawdę nie ma nic strasznego. Mam małą tolerancję bólu, więc pani która mi te usta wypełnia chłodzi je wcześniej, więc bólu praktycznie nie odczuwam. Dużo zależy od ręki fachowca.” (KamilaKimadlo z forum.szafa.pl)
  • „Ja jestem bardzo zadowolona z zabiegu, minusów nie widzę, no może tylko ta opuchlizna na początku.” (weronika7 z forum wizaz.pl)
  • „Od zawsze miałam nieładne usta. A w zasadzie ich brak ponieważ były to dwie cienkie kreseczki. W końcu zdecydowałam się na powiększanie czego nie żałuję ponieważ zabieg okazał się wart swojej ceny.” (omnaczka z forum.o2.pl).

Peelingi do ust tak dobre, że chciałoby się je zjeść >>>

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile się utrzymuje?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem dosyć prostym, ale w związku z tym raczej nietrwałym. Efekt jest widoczny od razu, choć ten ostateczny będzie można ocenić po około 2 dniach, kiedy zejdzie opuchlizna. Jeśli chodzi o czas utrzymywania się efektu powiększonych ust, jest to uzależnione od wielu różnych czynników, jednak u większości osób to średnio 6-12 miesięcy. W sprzyjających okolicznościach jednak rezultat widoczny jest nawet do 3 lat. Zalecenia po zabiegu, które wydłużą czas utrzymywania się efektu, to unikanie długiego opalania się i unikanie tytoniu, bo może to przyspieszyć wchłanianie wypełniacza. Podobny skutek daje też niestety zażywanie niektórych leków. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest niebezpieczne, ale trzeba się liczyć z ewentualnymi skutkami ubocznymi, które czasem się pojawiają. Najczęściej są to po prostu zasinienia, zaczerwienienia oraz obrzęk. Usta wypełnione kwasem hialuronowym nie powinny jednak utracić czucia, ani zbyt mocno boleć. Jeśli pojawią się podobne skutki uboczne, trzeba zgłosić się do lekarza. Podobnie należy postąpić w sytuacji, gdy po zabiegu czujemy swędzenie – może to świadczyć o reakcji alergicznej. Jeśli kwas hialuronowy nie zostanie rozprowadzony równomiernie, w ustach mogą powstać grudki. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zabieg przeprowadzany był u specjalisty. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest tanie – zbyt niska cena powinna zresztą wzbudzić podejrzenia, bo w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej koszt waha się od około 800 do nawet 1500 złotych. Wszystko zależy oczywiście od ilości wstrzykiwanego preparatu – im więcej kwasu hialuronowego zostanie użyte, tym więcej trzeba będzie zapłacić za zabieg.