Co jest puder do włosów?

Puder do włosów jest kosmetykiem, którego główne zadanie polega na zwiększeniu ich objętości. Może być stosowany zarówno bezpośrednio po umyciu i wysuszeniu włosów, jak i doraźnie, dla odświeżenia fryzury w ciągu dnia. Produkt ma postać proszku do włosów mieszczącego się zwykle w dość poręcznym opakowaniu przypominającym wielkością i wyglądem dezodorant w kulce, świetnie nadaje się więc do torebki. Jest łatwy w aplikacji, nie sprawia problemów przy usuwaniu (wystarczy umyć głowę) i daje natychmiastowy efekt.

Puder działa w ten sposób, że w kontakcie z włosem oblepia go, nie sklejając jednak kosmyków razem. W ten sposób pogrubia włos, jednocześnie nadając mu elastyczność i sprężystość. Doskonale nadaje się do włosów cienkich i delikatnych, nadając im wyraźnie puszystość i nie obciążając. Jeśli zaaplikujemy produkt blisko skór głowy, zyskamy puder unoszący włosy u nasady, a jeżeli użyjemy go na całej ich długości, zwiększymy objętość fryzury w każdej jej partii.

Puder do włosów – jaki wybrać?

Każdy puder do włosów zwiększa ich objętość, jednak producenci starają się, nadać swoim wyrobom dodatkowe, korzystne cechy. Możemy więc nabyć puder pielęgnujący, wzbogacony w substancje odżywiające włosy, produkt z filtrem UV, pomocny latem czy też puder matujący, który poza uelastycznieniem fryzury i nadaniem jej kształtu, pochłania nadmiar sebum. Włosy po jego użyciu będą nie tylko odpowiednio ułożone, ale również odświeżone. Taki proszek przyda się w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie mamy czasu na umycie i staranne ułożenie włosów. Ciekawym produktem jest puder do włosów w sprayu. Dzięki takiej formule pozwala na bardzo precyzyjną aplikację, a ponadto łączy w sobie cechy pudru i lakieru. Pogrubia włosy i zwiększa objętość fryzury, równocześnie doskonale ją utrwalając.

Puder do włosów – jak używać?

Puder do stylizacji włosów używa się zawsze na wysuszoną fryzurę, bez względu na to, czy właśnie umyliśmy głowę, czy też nasze włosy nie są już najświeższe. Zasadniczym zadaniem pudru jest zwiększenie objętości fryzury, dlatego nie każdy produkt i nie na każdych włosach jednocześnie da wrażenie odświeżenia i zmniejszenia ilości sebum, choć często właśnie taki efekt również otrzymujemy.

Aplikacja tego kosmetyku jest niezwykle łatwa i w zależności od naszych preferencji, możemy po prostu nasypać nieco proszku bezpośrednio na włosy, albo na ręce i w ten sposób nanieść je na głowę. Niezależnie od sposobu, który użyjemy, kolejnym etapem jest delikatne wgniecenie pudru we włosy. Dobrej jakości produkt nie pozostawia widocznych śladów proszku, nie daje również efektu „przyprószenia” i nie skleja włosów. Po zaaplikowaniu jest po prostu niewidoczny, a włosy stają się grubsze, bardziej elastyczne, wyraźnie unoszą się po nadaniu im kształtu ręką.

#kolumnaZYGMUNTA: Trzy tipy, które całkowicie odmieniły życie moich włosów >>>

Puder jest kosmetykiem dość trwałym – jeśli po jego użyciu rano w ciągu dnia przeczeszemy włosy nawet dość dokładnie, chcąc je na przykład rozczesać, ponieważ się splątały, możemy zrobić to bez przeszkód. Nawet jeżeli fryzura się wygładzi, łatwo podniesiemy włosy na nowo po prostu unosząc je ręką i lekko ugniatając tak, jak przy aplikacji produktu. Żeby z kolei usunąć proszek z głowy, wystarczy umyć ją szamponem – puder bardzo łatwo się spłukuje i nie pozostaje na włosach.

Zobacz także:

Puder do włosów – gdzie kupić i ile kosztuje?

Puder do włosów to kosmetyk, który ma w swojej ofercie niemal każda marka produkująca preparaty przeznaczone do pielęgnacji włosów oraz ich stylizacji. Puder można nabyć zarówno w każdej drogerii, jak i specjalistycznych sklepach, stacjonarnych oraz internetowych. Cena pudru do włosów renomowanej marki może sięgać nawet 100 zł, jednak dobrej jakości kosmetyki wcale nie muszą kosztować aż tyle. Profesjonalne pudry można kupić za około 40-50 zł, a kosmetyki drogeryjne nawet za 20-30 zł.

Modna fryzura na lato 2020? Side-swept bangs, czyli grzywka, dla której głowę straciła Bella Hadid >>>