Revenge songs, czyli piosenki zemsty, to zdecydowanie hity roku 2023. Ból złamanego serca najlepiej leczy się pisząc o tym piosenkę? Mszcząc się na eks? Na to wygląda. W popkulturze sporo jest piosenek zemsty. Niedawno do nich dołączyły utwory, które wydały niedawno SZA, Miley Cyrus czy Shakira. Dziewczyny wyśpiewują to, co siedziało im na żołądku, między słowami ukrywają aluzje do tego, co im się przydarzyło a fanki i fani snują teorie w sieci, o jakie zdarzenia może chodzić. Albo... wprost życzą śmierci swoim byłym. Auć. 

Revenge songs: piosenki zemsty na złamane serce

Okazuje się, że nie tylko tworzenie revenge songs, czyli piosenek zemsty, może przynieść ulgę. Także ich słuchanie pomaga uporać się z rozstaniem, zdradą, ogólnie: złamanym sercem. Piosenki Miley czy Shakiry wręcz stały się hymnami, zwłaszcza dziewczyn, które nie mają dobrych wspomnień z byłymi i starają się pozbierać po rozstaniu. Cóż, gniew, wkurzenie na eks zwykle świetnie pomaga się odkochać i ruszyć do przodu, ciesząc się z odzyskania wolności i odkrywając przyjemność bycia samej, co jest lepsze niż tkwienie w toksycznym związku. 

Revenge songs: Miley Cyrus „Flowers” (2023)

Mogę sobie kupić sama kwiaty, mogę sama zabrać się na tańce... – śpiewa Miley Cyrus w utworze „Flowers”. To singiel zapowiadający jej kolejną płytę (premiera 10 marca 2023). Roztańczona czy wściekle ćwicząca w teledysku artystka między wierszami ukryła wiele aluzji do małżeństwa ze swoją wielką miłością, czyli Liamem Hemsworthem. W internecie zawrzało także po premierze wspomnianego wideo, w który, było jeszcze więcej tropów: garnitur eks, który miał na sobie na czerwonym dywanie, kiedy ganił Miley za zbyt ekstrawaganckie zachowanie przed fotoreporterami, złota sukienka, dom, w którym miał ją zdradzać... Wściekłość Cyrus przekuła w przebój, który stał się hymnem dla osób na różnych etapach rozstania. Przy okazji pobiła wiele rekordów i nie zapowiada się, aby piosenka „Flowers” szybko opuściła szczyty list z hitami na całym świecie. 

Revenge songs: SZA „Kill Bill” (2022)

SZA z kolei w piosence „Kill Bill” z nowego albumu „SOS” śpiewa o zabiciu swojego eks. W tym roku doczekaliśmy się teledysku nawiązującego do filmu Quentina Tarantino o tym samym tytule, co utwór artystki.

Chyba zabiję swojego eks
To nienajlepszy pomysł
Następna będzie jego dziewczyna
Jak znalazłam się w tym miejscu?
Chyba zabiję swojego eks
Chociaż wciąż go kocham
Wolę być w więzieniu niż być samotna

SZA nie tylko śpiewa o zemście, lecz także odgrywa w klipie mściwą byłą dziewczynę, która zbroi się, przygotowuje się do tego, by wziąć odwet na eks, który wyrządził jej krzywdę. 

Revenge songs: Shakira „Bzrp Music Session #53” (2023)

Głośne medialne rozstanie Shakiry i Gerarda Piqué, które nastąpiło w czerwcu 2022 roku, wciąż odbija się echem w mediach. Choćby za sprawą utworu, który wokalistka wypuściła na początku tego roku. Zdradzona Shakira śpiewa w utworze „Bzrp Music Session #53” o tym, że jej eks zamienił Ferrari na Twingo, Rolexa na Casio. Miliony odtworzeń, ale i kontrowersje. Czy artystka powinna mieszać z błotem również nową wybrankę byłego i ściągać na nią hejt? Do tego real time marketing wspomnianych przez gwiazdę marek. 

Jakby tego było mało Shakira w walentynki 2023 udostępniła na Instagramie wideo, w którym widzimy, jak udaje, że na niebotycznych szpilkach zamiata podłogę i lip syncuje do utworu „Kill Bill”, dokładnie do fragmentu, w którym mowa jest o zabiciu swojego eks...

Zobacz także:

Revenge songs: Halsey „Without Me” (2018)

Kilka lat wcześniej revenge song nagrała Halsey. Bohaterem jej utworu wydaje się być G-Eazy, który miał ją zdradzić. Wokalistka śpiewa o tym, że pomogła swojemu byłemu, kiedy ten był w nieciekawym momencie, była z nim mimo wszystko, wspierała, tylko po to, by mógł ją wykorzystać, by musiała słuchać o tym, co on wyprawia za jej plecami, bo nie miał odwagi jej powiedzieć o zdradzie... W teledysku do „Without Me” Halsey bierze odwet na ekspartnerze, doprowadza do jego aresztowania. Czy to przypadek, że aktor partnerujący jej jest łudząco podobny do G-Eazy'ego? Raczej nie.

Powiedziałam, że złapię cię, jeśli upadniesz
jeśli będą się śmiać, niech się pier**lą, (oni wszyscy)
Potem pomogłam ci wstać z kolan
Postawiłam cię na nogi Tylko żebyś mógł mnie wykorzystać

 

Revenge songs: Selena Gomez „Same Old Love” (2015)

Rozchodzili się i schodzili. Wydawało się, że to niemożliwe, by ostatecznie zerwali. A jednak. Selena Gomez i Justin Bieber to związek, który należy już do przeszłości. Pozostała po nim piosenka Seleny „Same Old Love” z 2015 roku. 

Zabieraj swoje rzeczy i wyjdź
Nie możesz cofnąć tego, co powiedziałeś, wiem
Słyszałam to wszystko wcześniej, co najmniej milion razy
Nie jestem tą, która zapomina, wiesz

Nie będę już więcej marnowała czasu, marnując go na ciebie
Wiem, słyszałam już to wszystko, więc nie próbuj i nie zmieniaj swojego zdania

 

Revenge songs: Taylor Swift „I Knew You Were Trouble” (2012)

Czym byłyby zestawienia piosenek o zemście na byłych bez Taylor Swift? Choćby w „I Knew You Were Trouble” z 2012 roku rozliczała się ze związku z Harrym Stylesem. Tylor śpiewa, że ​​już w momencie poznania powinna wiedzieć, w pierwszej sekundzie, że to wszystko skończy się źle, że będzie cierpiała. Twierdzi jednak, że jak mogła coś takiego przypuszczać, kiedy jej eks miał twarz anioła, wygląd niewiniątka, słodki uśmiech. Oj, Harry. Mimo wszystko byli kochankowie wydają się być już w dobrych stosunkach i na rozdaniach nagród można zobaczyć, jak trzymają za siebie kciuki, kibicują sobie nawzajem i cieszą się ze swoich zwycięstw.

Revenge songs: piosenki zemsty, które zdominowały walentynki 2023 

Według raportu Spotify w walentynki 2023 wcale nie zasłuchiwaliśmy i nie zasłuchiwałyśmy się w romantycznych kawałkach! 14 lutego rządziły raczej piosenki zemsty, w których wściekłość na byłych miesza się z miłością własną i radością z odzyskanej wolności, z wyrwania się z toksycznej relacji. Bez płakania, że w walentynki ktoś jest sam. I super! Jak wyglądała czołówka zestawienia? Numer jeden nie mógł być inny: „Flowers”! 

  1. Miley Cyrus „Flowers” – 10,5 mln odtworzeń
  2. SZA „Kill Bill”– 7,05 mln odtworzeń.
  3. Shakira „Bzrp Music Session #53” – 5,35 mln odtworzeń
  4. Boy's a liar Pt. 2 ” PinkPantheress, Ice Spice – 4,8 mln odtworzeń

Jeśli temat miłosnych dramatów miłosnych cię nie dotyczy i jesteś w szczęśliwym związku, być może zainteresuje cię zgoła inne zestawienie. Piosenka na rocznicę ślubu – oto nasze propozycje.