Jak przyciągnąć prawdziwe uczucie? Okazuje się, że istnieją rytuały miłosne do samodzielnego wykonania, które mogą w tym pomóc. Są całkiem proste, a – według wielu osób – naprawdę skuteczne. W wierzeniach słowiańskich wykorzystuje się splątanie nici, w nowoczesnym wróżbiarstwie używa się świec w odpowiednich kolorach. Oczywiście do tego rodzaju praktyk należy odpowiednio się przygotować. Odpowiednio rzucone zaklęcie może pomóc nam przyciągnąć do życia naszą bratnią duszę. Natomiast odprawione niestarannie, z pominięciem wybranych kroków czy ze złą intencją może... nie zadziałać albo zadziałać w taki sposób, jakiego byśmy nie chciały i nie chcieli. Dlatego warto podejść do tego na poważnie. Oto wszystko, co warto wiedzieć na ten temat. 

Rytuały miłosne - czy są skuteczne? 

Magiczne rytuały miłosne są odprawiane od zarania dziejów. Obecnie, wraz z modą na wszelkiego rodzaju witchcraft, stają się coraz popularniejsze. Na TikToku znajdziemy dziesiątki filmów przedstawiających przepisy na wszelkiego rodzaju uroki miłosne. Mimo tego, że ich efekty nie mają naukowego potwierdzenia, wiele osób wierzy w ich skuteczność. 

Czy rytuały miłosne działają? To zależy od wielu indywidualnych czynników oraz okoliczności. Większość zaklęć, które mają za zadanie przyciągnąć do naszego życia miłość, opiera się na zasadach wizualizacji i afirmacji. Najważniejsze jest nasze nastawienie - aby rytuał zadziałał, musimy w stu procentach w to wierzyć. Jeśli odprawiamy go dla zabawy, ale nie jesteśmy przekonani o jego skuteczności, prawdopodobnie nie przyniesie żadnych efektów. 

Co ważne, rytuały miłosne powinny być odprawiane z dobrą intencją i dotyczyć osób, które są tego świadome. Nigdy nie powinniśmy rzucać uroków na ludzi, których nie znamy, albo takich, którzy nie chcą odwzajemniać naszych uczuć. Zaklęcia miłosne najlepiej wykorzystywać w celu rozpalenia płomienia w już istniejącym związku, albo po to, by… wykształcić miłość do samego siebie. Nie zapominajmy, że jest to jeden z pierwszych kroków, który powinniśmy wykonać na naszej ścieżce samorozwoju.                                     

Musimy jednak pamiętać, że bardzo silne rytuały miłosne, które wymagają specjalistycznej wiedzy w zakresie ezoteryki, powinniśmy zostawić profesjonalistkom i profesjonalistom, którzy zajmują się nimi na co dzień. Wykonywanie zaawansowanej magii bez odpowiedniego przygotowania może przynieść bardzo złe efekty i zaprosić do naszego życia energię, której wcale nie chcemy w nim gościć.

Rytuały miłosne - jak je odprawiać? 

Miłosne rytuały powinny być odprawiane zgodnie z instrukcją dla konkretnej techniki rzucania zaklęć. Nie powinniśmy modyfikować przepisów na rytuały, ani dodawać żadnych kroków „od siebie”. Nie możemy zapominać też o wykonywaniu ich ze szczerą i czystą intencją - tylko wtedy mają szansę przynieść oczekiwany efekt. 

Na czym polega rytuał miłosny? To zależy przede wszystkim od techniki, którą wybierzemy. Niektóre z nich opierają się na wypowiadaniu afirmacji, inne wymagają użycia dodatkowych składników, takich jak magiczne zioła i kryształy. Najpopularniejsze rytuały miłosne, które możemy odprawić samodzielnie w domu, to: 

Zobacz także:

 • splątanie nici, czyli słowiański rytuał miłosny 
 • spell jars, czyli słoje z zaklęciami 

Jak odprawiać rytuały miłosne? Dokładne instrukcje znajdziesz w akapitach poniżej! 

Rytuały miłosne - rytuał ze świecami 

Rytuały miłosne z wykorzystaniem świec są jednym z prostszych sposobów na przyciągnięcie bratniej duszy. Co ważne, mogą być wykonywane przez osoby początkujące. 

Do odprawienia rytuału ze świecą będziesz potrzebować: 

 • kilku czerwonych i różowych świec
 • czerwonego obrusu 
 • czerwonej lub różowej róży 
 • dwóch szpilek 
 • białej szałwii, palo santo lub kadzidła z drzewem cedrowym  
 • opcjonalnie: kamieni ochronnych, takich jak kryształ górski lub ametyst 

Jak wykonać rytuał miłosny ze świecami? 

 1. Dokładnie oczyść pomieszczenie z wszelkiej niechcianej energii. Wykorzystaj w tym celu kadzidło zawierające białą szałwię, palo santo lub cedr. Możesz umieścić też wokół siebie ochronne kamienie, takie jak kryształ górski lub ametyst. 
 2. Na niewielkim, okrągłym stoliku umieść kilka czerwonych i różowych świec. Pamiętaj, żeby od początku mieć jak najlepsze i najczystsze intencje. 
 3. W wybraną świecę wbij dwie szpilki: jedną tuż przy knocie, a drugą odrobinę niżej. Ułóż je tak, aby się krzyżowały. 
 4. Na stole umieść różę, a następnie zapal świecę ze szpilkami. 
 5. Patrząc z uwagą na płomień wymów jedną z intencyjnych afirmacji, na przykład nasze uczucie płonie równie wielkim płomieniem co ta świeca. Pamiętaj, żeby słowa mówić w czasie przeszłym lub teraźniejszym, nigdy przyszłym. Jeśli rytuał ma przyciągnąć konkretną osobę, pomyśl o niej z otwartym sercem i wyobraź sobie jej wizerunek. 
 6. Kiedy świeca spali się do poziomu drugiej ze szpilek, podnieś różę i umieść ją nad płomieniem. Obserwuj, jak kwiat się spala. 
 7. Kiedy poczujesz się komfortowo, zakończ rytuał. 

Rytuały miłosne - spell jars 

Spell jars, czyli słoje z zaklęciami, to jedne z najskuteczniejszych rytuałów, które mogą przyciągnąć do naszego życia miłość. Ich działanie opiera się na podobnych zasadach, co wypowiadanie afirmacji. 

Przed przygotowaniem słoika z zaklęciem powinniśmy upewnić się, że oczyściliśmy przestrzeń z wszelkiej niechcianej energii. Najlepiej dokładnie okadzić pomieszczenie za pomocą palo santo. Nie zapominajmy też o oczyszczeniu w ten sam sposób wnętrza pojemnika, w którym będziemy umieszczać zaklęcie. 

Spell jar na miłość z miodem i alkoholem 

Składniki: 

 • szklany słoik z zakrętką 
 • miód 
 • wybrany alkohol (np. wódka, rum, tequila) 
 • świeże płatki i kolce róży 
 • suszona lawenda 
 • różowy kwarc 
 • kawałek papieru, długopis 
 • czerwona lub różowa świeca 

Przygotowanie: 

 1. Do oczyszczonego, szklanego słoika wlej odrobinę miodu oraz alkoholu. Na wierzchu umieść płatki i kolce róży. 
 2. Następnie posyp całość suszoną lawendą, a na środku umieść średniej wielkości różowy kwarc. 
 3. Pomyśl nad intencją, która będzie celem rzucanego zaklęcia. Pamiętaj, aby była sformułowana w czasie przeszłym lub teraźniejszym, nigdy przyszłym! Wypowiedz słowa takie jak znalazłam miłość i zapisz je na kawałku papieru. 
 4. Odpal różową lub czerwoną świecę i wypowiedz słowa na głos, pamiętając, aby mieć jak najlepsze intencje. Umieść kartkę z afirmacją w słoiku i dokładnie go zakręć. 
 5. Zabezpiecz słoik za pomocą wosku z użytej świecy. 
 6. Pamiętaj, żeby umieścić swój spell jar w widocznym punkcie domu, tak, aby ciągle przypominał ci o nadchodzącej do twojego życia miłości. 

Spell jar na miłość z kocimiętką

Składniki: 

 • mały, szklany pojemnik z zakrętką 
 • różowa sól himalajska 
 • kocimiętka 
 • suszone płatki róży 
 • różowy kwarc 
 • kora cynamonu 
 • różowa świeca 

Przygotowanie: 

 1. Do oczyszczonego, szklanego pojemniczka wsyp odrobinę różowej soli himalajskiej i suszonej kocimiętki, a następnie umieść w nim mały kawałek różowego kwarcu. 
 2. Pomyśl lub wypowiedz na głos intencję, na przykład „moje życie jest pełne miłości”. Pamiętaj, aby afirmacja była sformułowana w czasie przeszłym lub teraźniejszym, nigdy przyszłym! 
 3. Dopełnij pojemniczek płatkami róży i cynamonem, dokładnie go zakręć. 
 4. Uszczelnij zamknięcie za pomocą wosku z różowej świecy. 
 5. Miłosny spell jar umieść w torebce lub plecaku i noś go zawsze ze sobą, aby nieustannie przyciągał do ciebie romantyczne uczucia.