Trądzik to dolegliwość, z którą zmaga się każdy z nas – w mniejszym lub większym stopniu. Są szczęśliwy, którzy w życiu mieli tylko trzy krosty na twarzy. To im zazdroszczą ci, którzy z pryszczami borykają się od lat i próbują rozmaitych sposobów, by jakoś poradzić sobie z uporczywymi niedoskonałościami. Kto toczy lub toczył walkę z trądzikiem wie, jak zły stan skóry może wpłynąć na samopoczucie i nasz stan psychiczny. Przez pryszcze czujemy się brzydcy, niepewni, gorsi. Czasami okres budowania większej pewności siebie trwa znacznie dłużej, niż wyleczenie stanów zapalnych. A jak to się ma do snów? Czy kiedy śnią nam się pryszcze, powinniśmy w szczególny sposób to interpretować? Oto, co mówi sennik!


Zobacz także: Sennik: włosy. Co oznacza sen o włosach?
 

Sennik: pryszcze. Co oznacza sen o pryszczach?

Sennik: pryszcze, krosty

Trądzik we śnie to znak, że brakuje nam pewności siebie. Czyli tak, jak w rzeczywistości – niedoskonałości na twarzy bardzo mocno wpływają na to, jak się czujemy, co myślimy i co robimy. A raczej, czego nie robimy, bo boimy się jakiegokolwiek działa, bo: zostaniemy skrytykowani, z góry zakładamy, że nam się nie uda, nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Sen o pryszczach powinien nam przypomnieć, że musimy znać swoją wartość i umieć ją wykorzystać, by dowiedzieli się o niej również inni.


Zobacz także: Co oznaczają pryszcze w tych miejscach? Sprawdź, na jakie zaburzenia wskazują pryszcze na czole, szyi czy pod oczami
 

Sennik: wyciskanie krost

Jeżeli mieliśmy sen, w którym robiliśmy to, czego robić się nie powinno, czyli wyciskaliśmy pryszcze, oznacz to, że marzymy o zmianie swojego życia. Chcemy, by nasza codzienność wygladała inaczej, lepiej. Większość zmian determinujemy jednak my sami, więc jeżeli nie odważymy się zadziałać i wziąć spraw w swoje ręce, o spektakularnych zmianach możemy jedynie śnić. Niech sen o wyciskaniu krost będzie sygnalizatorem, że motorem zmian jesteśmy my sami i odwaga, jakiej musimy w nas poszukać.


Zobacz także: Pryszcze na linii włosów – skąd się biorą i jak się ich pozbyć?
 

Sennik: kupowanie kosmetyków na trądzik

Z kosmetykami na trądzik bywa różnie i kto borykał się z tym problemem wie, że skuteczność wielu preparatów kończy się tylko na dobrej reklamie i chwytliwych sloganach. To ma duży związek ze znaczeniem snu, w którym kupujemy kosmetyki na trądzik. Oznacza to bowiem, że czujemy presję otoczenia, by robić rzeczy, na które nie mamy ochoty. Jeżeli więc jesteście w takim momencie swojego życia, że macie podjąć ważną decyzję i czujecie, że jesteście o krok od podjęcia pewnych kroków pod naciskiem innych ludzi, porządnie zastanówcie się dwa razy, czy na pewnego tego chcecie.

Zobacz także:


Zobacz także: Sennik: ciąża. Co oznacza sen o ciąży?