Znaczenie snu o wodzie

Przyznajcie, ile razy wpisywaliście w wyszukiwarkę hasło „sennik: woda”? Jeśli wiele, to nic dziwnego. Woda jest często powtarzającym się symbolem w naszych snach. Nasze ciała składają się z wody, jest nam niezbędna do przetrwania, stanowi nieodłączną część naszego życia. Gdy pojawia się w marzeniach sennych, zwykle jest bardzo mocno związana z ukrytymi emocjami i nieświadomością. Duże zbiorniki wodne, takie jak ocean, morze, jezioro, zazwyczaj reprezentują samą nieświadomość, czyli wszelkie wyobrażenia znajdujące się poza progiem świadomości.

Woda może być łagodna, życiodajna, ale może też być siłą niszczycielską, niosącą ze sobą zagrożenie. Dlatego też sny o wodzie mogą symbolizować szczęście, dostatek i brak zmartwień. Bywa jednak i tak że zwiastują problemy i zmartwienia. Jak rozpoznać, które jest które? Należy zwrócić uwagę na detale i okoliczności sennych wydarzeń. Są one niezwykle istotne, gdyż to właśnie w nich zawarty jest główny przekaz nocnych projekcji. Aby móc lepiej zrozumieć ukryte w nich przesłanie, należy przede wszystkim przypomnieć sobie jeden szczegół – stan wody.  

Sennik: woda czysta (znaczenie snu o czystej wodzie)

Gdy śni ci się czysta woda, możesz traktować ten motyw jako pomyślną wróżbę. Czeka na ciebie pomyślność, zarówno w życiu zawodowym, jak i uczuciowym. Jeżeli we śnie wpadasz do czystej wody, spodziewaj się dobrej informacji. Jeśli pływasz w czystej wodzie, czeka cię: radość, szczęście, beztroska. Zdarza się, że we śnie widzimy nasze odbicie w czystej wodzie. To kolejny pomyślny symbol, oznacza bowiem, że już wkrótce spotka nas coś dobrego

Sennik: woda brudna (znaczenie snu o brudnej wodzie)

Znacznie mniej pomyślny jest sen o brudnej wodzie. Taki motyw zazwyczaj niesie w sobie negatywny przekaz, bez względu na kontekst nocnych wydarzeń. Symbol ten często nawiedza sny osób, które mają coś na sumieniu  mętna woda jest w tym przypadku odzwierciedleniem nieczystej duszy.

Niektóre senniki wskazują jednak, że brudna woda obrazuje nieśmiałość i brak pewności siebie. Może też oznaczać, że osoba śniąca toczy ze sobą wewnętrzną walkę. Najprawdopodobniej ma to związek z konkretnym uczynkiem – śniący wie, że postąpił niewłaściwie, a sumienie nieustannie mu o tym przypomina. W tym kontekście sen o brudnej wodzie jest też wskazówką. Każdy zły uczynek można odwrócić, a wyrządzone krzywdy naprawić.

Gdy śnisz sen o pływaniu w brudnej wodzie należy traktować jako ostrzeżenie. Najprawdopodobniej wkrótce popełnisz błąd, który zaważy na twoim dalszym życiu.

Może się wydawać, że gdy we śnie próbujemy wydostać się z brudnej wody, uda nam się uniknąć zagrożenia. Nic bardziej mylnego. Ten motyw przepowiada popełnienie błędu, którego nie będzie dało się odwrócić, a konsekwencje nieroztropnej decyzji będą odczuwane już do końca życia

Zobacz także:

Sennik: woda w domu

Sen o wodzie w domu to kolejny motyw o negatywnym wydźwięku. Zwiastuje bowiem zbliżające się kłopoty, które dotyczą kogoś bliskiego dla osoby śniącej, najprawdopodobniej jej dzieci. Jeżeli we śnie widzimy wodą wdzierającą się do pokojów, oznacza to, że wkrótce znajdziemy się w sytuacji bez wyjścia. Gdy woda wdziera się do domu sąsiadów, należy traktować to jako ostrzeżenie przed zbliżającymi się waśniami. Jeżeli we śnie topimy się w zalanym wodą domu, możemy spodziewać się poważnych zmartwień. 

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy sen o wodzie w domu niesie w sobie negatywny przekaz. Kiedy w nocnej projekcji widzimy krystalicznie czystą wodę, możemy spodziewać się odwiedzin kogoś bogatego. Czysta woda w domu może oznaczać też:

  •  pomyślność,
  • szczęście,
  • spokój.

Woda wypływająca z domu wskazuje z kolei na konieczność przejęcia kontroli. Śniący niebawem stanie w obliczu sytuacji, która zmusi go do podjęcia ważnych decyzji, ale nie należy doszukiwać się tu negatywnego przekazu.

Niektóre senniki wskazują, że sen o wodzie w domu jest odzwierciedleniem charakteru śniącego. Osoba, którą nawiedza taki motyw, jest temperamentna i porywcza. 

Sennik: chodzić po wodzie

Nocne rojenie, w którym chodzimy po wodzie, jest kolejną dobrą wróżbą. Symbolizuje bowiem pomyślność i szczęście w małżeństwie. Gdy o chodzeniu po wodzie śnią osoby wybierające się w morską podróż, motyw ten symbolizuje bezpieczeństwo i pomyślny powrót do domu. Taki sen może zwiastować też rozwiązanie wszystkich życiowych problemów, także w kwestii zdrowia osoby śniącej.

Marzenie senne o chodzeniu po wodzie może przepowiadać pomyślność w interesach. Osoby planujące duże przedsięwzięcie nie powinny wahać się ani chwili. Ich inwestycja przyniesie ogromne korzyści. W innej interpretacji taki motyw odwołuje się do ukrytych pragnień. Śniący marzy o wielkiej przygodzie, ale ogranicza go obawa o własne bezpieczeństwo. Niepotrzebnie! Sen, w którym chodzimy po wodzie przepowiada powodzenie trudnej wyprawy.

Sennik: wpaść do wody

Sen, w którym śniący wpada do wody powinien być rozpatrywany w kategoriach cennej wskazówki. Taki motyw nakazuje zastanowić się nad własnym postępowaniem. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że twoje uczynki mogą krzywdzić innych ludzi, czym prędzej wprowadź zmiany w swoim życiu. 

W innej interpretacji motyw wpadania do wody zapowiada wydarzenie, które zmieni całe życie śniącego. Jeżeli we śnie wpadamy do czystej wody, wszystko zmieni się na lepsze. Jeżeli jednak wpadniemy do mętnej, brudnej wody, możemy spodziewać się kłopotów, na które nie będziemy mogli nic poradzić i które wywrą wpływ na naszą przyszłość. 

Jeżeli we śnie widzimy inną osobę wpadającą do wody, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się naszemu otoczeniu. Ktoś życzy nam źle i zrobi wszystko, by doprowadzić do naszej zguby. Można uniknąć zagrożenia, ale tylko pod warunkiem, że całkowicie odetniemy się od tego człowieka. 

Rozlana woda we śnie

Marzenie senne o rozlanej wodzie ma dwojakie znaczenie. Gdy w nocnej projekcji widzimy wylewającą się wodę, wkrótce popełnimy poważny błąd. Nie będzie to wynikało z chęci podjęcia ryzyka w celu osiągnięcia korzyści, ten motyw bardziej odnosi się do naszej niewiedzy lub zwykłej pomyłki. Trzeba podkreślić, że nie będzie to błąd, który rzuci cień na nasze dalsze życie. Jego skutki będzie można odwrócić.

Sennik: szef. Znaczenie snu o szefie

Gdy we śnie widzimy wodę rozlaną na podłodze lub stole, powinniśmy zacząć poświęcać więcej uwagi naszym bliskim. W tym kontekście motyw wody symbolizuje bowiem zaniedbania, jakich dopuszczamy się w prywatnym życiu. Najpewniej dotyczą one członków najbliższej rodziny, jednak nie można wykluczyć, że taki sen odwołuje się do zaniedbywanych dziedzin życia. Tę interpretację potwierdza fakt, że o rozlanej wodzie często śnią pracoholicy.  

Sennik: głęboka woda

Według sennika znaczenie również ma głębokość wody o której śnimy. Sen o głębokiej wodzie oznacza strach przez uczuciami, które wiążą się z relacjami i związkami w których jesteśmy. Jeżeli we śnie zanurzasz się w głębokiej wodzie, powinnaś spojrzeć w głąb siebie. Pomoże ci to podjąć trudne decyzje. Płytka woda oznacza, że powinnaś podjąć dodatkowe kroki, bo być może działania które podejmujesz nie są wystarczające.