Wiele osób uważa, że Snapchat ma już lata swojej świetności za sobą. Podobne funkcje znajdziemy bowiem na Instagramie (np. Instagram Stories). Niemniej jednak Snapchat należy do grona najpopularniejszych aplikacji na świecie. Co więcej, platforma społecznościowa stworzona przez Evana Spiegela (męża Mirandy Kerr) wciąż jest udoskonalana, aby potrzymać zainteresowanie obecnych użytkowników, a także przekonać do niej kolejne osoby  Nie wszystkie funkcje są jednak widoczne od razu. Podpowiemy wam, co zrobić, aby wysyłanie snapów stało się łatwiejsze, a tym samym przyjemniejsze. Oto 7 trików, które warto znać.

Wysyłanie snapów – Jak zmienić format godziny i temperaturę na Snapchacie?

Wśród filtrów (dostępne po przesunięciu ekranu w prawo po zrobieniu snapa) znajdziecie informację o prędkości, temperaturze i godzinie. Możecie zmienić jednostkę, w której podawana jest temperatura i prędkość klikając bezpośrednio na cyfry. W ten sam sposób zmienicie format godziny – po kliknięciu zamieni się ona na datę w kilku różnych wersjach.

Wysyłanie snapów – Jak zrobić własny geofiltr na Snapchacie?

Geofiltry mogą być atrakcyjne podczas podróży, gdy mamy okazję odkrywać nowe obrazki przygotowane przez twórców Snapchata. Jeśli jednak znudziły was te, które dostępne są w stałej ofercie w waszej okolicy, albo macie ochotę stworzyć własne, dotyczące ważnych dla was miejsc, skorzystajcie z tego triku. Wystarczy wejść na stronę Snapchat.com w zakładkę Geofilters i stworzyć własny filtr za pomocą aplikacji. Zasada zabawy jest taka, że ilustracja musi być stworzona przez was, a następnie zaakceptowana przez zespół Snapchat. Warto spróbować!

Wysyłanie snapów – Jak użyć zdjęcia z galerii jako snapa?

Na Snapchacie wysyłamy zdjęcia i filmy na bieżąco. Są jednak wyjątki. Snapchat daje możliwość użycia zdjęcia z galerii jako snapa. Należy otworzyć odpowiednie zdjęcie w galerii w swoim telefonie, następnie wybrać opcję "Udostępnij" i spośród kilku możliwości (m.in. mail, Messegner, MMS, Instagram) wybrać ikonkę Snapchata. W ten sposób przeniesiemy się do edytora wewnątrz aplikacji i będziemy mogli wysłać stare zdjęcie, jako nowego snapa. Możesz dopisać do niego opis, dorysować dodatkowy element, ale nie możesz dodawać filtrów.

Wysyłanie snapów – Jak użyć dwóch filtrów na Snapchacie jednocześnie?

Chcesz, żeby na zdjęciu widać było twoje selfie z rogami z aktualnego filtra, ale jednocześnie zależy ci na tym, by zdjęcie było czarno-białe? A może chcesz zrobić czarno-biały film, który będzie miał widoczną godzinę i zwolnione tempo? To wszystko jest możliwe. Po zrobieniu zdjęcia lub wideo przesuń palcem po ekranie, by wybrać pierwszy filtr. Następnie przytrzymaj palec na ekranie i wciąż trzymając przesuwaj dalej, wybierając kolejny filtr. W ten sposób możesz dodać ich dowolną ilość (o ile nie nachodzą na siebie). Po dodaniu kolejnego filtra musisz na chwilę odsunąć palec i przyłożyć ponownie po dodaniu kolejnej warstwy.

Wysyłanie snapów – Jak rysować na biało i czarno na Snapchacie?

Jeśli korzystacie z iPhone'a lub smartfonu z systemem Android, wybór kolorów w palecie na Snapchacie jest ograniczony. Żeby uzyskać inne kolory niż te widoczne na pasku w prawym górnym rogu, należy przytrzymać pasek palcem i przesunąć w lewo, a następnie w dół lub w górę, by zmienić intensywność koloru. W ten sposób można dojść do bieli i czerni, które nie są dostępne w pierwotnej wersji kolorowego paska.

Wysyłanie snapów – Jak wpisać dłuższy tekst na Snapchacie?

Do niedawna Snapchat umożliwiał tylko wpisywanie jednej linijki tekstu, co ograniczało nas do stosowania 31 znaków. Na szczęście od kilku opcja ta została rozszerzona i nie musimy się ograniczać. Wciąż macie problem z wpisywaniem upragnionej ilości tekstu? W takim razie podpowiemy wam, jak obejść ewentualne ograniczenie. Wystarczy skorzystać z aplikacji Notatki lub Pages i wcisnąć kilkakrotnie przycisk Enter. Następnie skopiować całość i wkleić w polu tekstowym w gotowym snapie. W ten sposób pole tekstowe się poszerza, a my możemy wpisać tekst dowolnej długości.

Zobacz także:

Wysyłanie snapów – Jak zmienić ustawienie kamery podczas nagrywania snapa?

Jak zmienić ustawienie kamery podczas nagrywania snapa? Teraz wreszcie jest to możliwe. Wcześniej mogliśmy nagrywać swoje 10-sekundowe filmy w jednym, wybranym wcześniej ustawieniu kamery i nie mogliśmy przybliżać ani oddalać w trakcie nagrywania. Teraz wystarczy skorzystać z umieszczonego w prawym górnym rogu przycisku, by w dowolnym momencie przełączyć kamerę z twarzy na POV lub odwrotnie. Efekt zoom uzyskujemy natomiast tak samo jak w przypadku nagrywania zwykłego filmu - wystarczy przybliżyć lub oddalić obraz dwoma palcami, trzymając jednocześnie przycisk nagrywania.

Z opcji zoom możecie skorzystać również, jeśli palcem, którym trzymacie przycisk nagrywania, zaczniecie przesuwać po ekranie w górę lub w dół. Ważne jest natomiast to, aby nie odrywać palca od przycisku nagrywania w czasie kręcenia filmu.