Choć mogłoby się wydawać, że Snapchat lata swojej świetności ma już za sobą (w końcu podobne funkcje można znaleźć m.in. na Instagramie, a konkretnie na Instagram Stories), to w rzeczywistości nadal należy do grona najczęściej pobieranych aplikacji mobilnych na świecie. Szczególną popularnością cieszy się wśród przedstawicielek i przedstawicieli generacji Z, którzy chcą pozostawać w ciągłym kontakcie ze swoimi znajomymi. Korzystają z niej także starsze (od nich) osoby. 

Od stworzenia Snapchata minęło już ponad 10 lat. Ale platforma społecznościowa stworzona przez Evana Spiegela (męża Mirandy Kerr, czyli jednej z najpopularniejszych modelek na świecie) jest wciąż aktualizowana, a co za tym idzie: udoskonalana. Niestety nie wszystkie funkcje są widoczne od razu. A warto je znać, bo dzięki temu wysyłanie snapów staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Wskazujemy siedem tricków, które warto znać. Prawdopodobnie jeszcze o nich nie słyszałaś / nie słyszałeś. 

Wysyłanie snapów – Jak zmienić format godziny i temperaturę na Snapchacie?

Wśród filtrów (dostępne po przesunięciu ekranu w prawo po zrobieniu snapa) znajdziecie informację o prędkości, temperaturze i godzinie. Możecie zmienić jednostkę, w której podawana jest temperatura i prędkość klikając bezpośrednio na cyfry. W ten sam sposób zmienicie format godziny – po kliknięciu zamieni się ona na datę w kilku różnych wersjach.

Wysyłanie snapów – Jak zrobić własny geofiltr na Snapchacie?

Geofiltry mogą być atrakcyjne podczas podróży, gdy mamy okazję odkrywać nowe obrazki przygotowane przez twórców Snapchata. Jeśli jednak znudziły was te, które dostępne są w stałej ofercie w waszej okolicy, albo macie ochotę stworzyć własne, dotyczące ważnych dla was miejsc, skorzystajcie z tego triku. Wystarczy wejść na stronę Snapchat.com w zakładkę Geofilters i stworzyć własny filtr za pomocą aplikacji. Zasada zabawy jest taka, że ilustracja musi być stworzona przez was, a następnie zaakceptowana przez zespół Snapchat. Warto spróbować!

Wysyłanie snapów – Jak użyć zdjęcia z galerii jako snapa?

Na Snapchacie wysyłamy zdjęcia i filmy na bieżąco. Są jednak wyjątki. Snapchat daje możliwość użycia zdjęcia z galerii jako snapa. Należy otworzyć odpowiednie zdjęcie w galerii w swoim telefonie, następnie wybrać opcję "Udostępnij" i spośród kilku możliwości (m.in. mail, Messegner, MMS, Instagram) wybrać ikonkę Snapchata. W ten sposób przeniesiemy się do edytora wewnątrz aplikacji i będziemy mogli wysłać stare zdjęcie, jako nowego snapa. Możesz dopisać do niego opis, dorysować dodatkowy element, ale nie możesz dodawać filtrów.

Wysyłanie snapów – Jak użyć dwóch filtrów na Snapchacie jednocześnie?

Chcesz, żeby na zdjęciu widać było twoje selfie z rogami z aktualnego filtra, ale jednocześnie zależy ci na tym, by zdjęcie było czarno-białe? A może chcesz zrobić czarno-biały film, który będzie miał widoczną godzinę i zwolnione tempo? To wszystko jest możliwe. Po zrobieniu zdjęcia lub wideo przesuń palcem po ekranie, by wybrać pierwszy filtr. Następnie przytrzymaj palec na ekranie i wciąż trzymając przesuwaj dalej, wybierając kolejny filtr. W ten sposób możesz dodać ich dowolną ilość (o ile nie nachodzą na siebie). Po dodaniu kolejnego filtra musisz na chwilę odsunąć palec i przyłożyć ponownie po dodaniu kolejnej warstwy.

Wysyłanie snapów – Jak rysować na biało i czarno na Snapchacie?

Jeśli korzystacie z iPhone'a lub smartfonu z systemem Android, wybór kolorów w palecie na Snapchacie jest ograniczony. Żeby uzyskać inne kolory niż te widoczne na pasku w prawym górnym rogu, należy przytrzymać pasek palcem i przesunąć w lewo, a następnie w dół lub w górę, by zmienić intensywność koloru. W ten sposób można dojść do bieli i czerni, które nie są dostępne w pierwotnej wersji kolorowego paska.

Zobacz także:

Wysyłanie snapów – Jak wpisać dłuższy tekst na Snapchacie?

Do niedawna Snapchat umożliwiał tylko wpisywanie jednej linijki tekstu, co ograniczało nas do stosowania 31 znaków. Na szczęście od kilku opcja ta została rozszerzona i nie musimy się ograniczać. Wciąż macie problem z wpisywaniem upragnionej ilości tekstu? W takim razie podpowiemy wam, jak obejść ewentualne ograniczenie. Wystarczy skorzystać z aplikacji Notatki lub Pages i wcisnąć kilkakrotnie przycisk Enter. Następnie skopiować całość i wkleić w polu tekstowym w gotowym snapie. W ten sposób pole tekstowe się poszerza, a my możemy wpisać tekst dowolnej długości.

Wysyłanie snapów – Jak zmienić ustawienie kamery podczas nagrywania snapa?

Jak zmienić ustawienie kamery podczas nagrywania snapa? Teraz wreszcie jest to możliwe. Wcześniej mogliśmy nagrywać swoje 10-sekundowe filmy w jednym, wybranym wcześniej ustawieniu kamery i nie mogliśmy przybliżać ani oddalać w trakcie nagrywania. Teraz wystarczy skorzystać z umieszczonego w prawym górnym rogu przycisku, by w dowolnym momencie przełączyć kamerę z twarzy na POV lub odwrotnie. Efekt zoom uzyskujemy natomiast tak samo jak w przypadku nagrywania zwykłego filmu - wystarczy przybliżyć lub oddalić obraz dwoma palcami, trzymając jednocześnie przycisk nagrywania.

Z opcji zoom możecie skorzystać również, jeśli palcem, którym trzymacie przycisk nagrywania, zaczniecie przesuwać po ekranie w górę lub w dół. Ważne jest natomiast to, aby nie odrywać palca od przycisku nagrywania w czasie kręcenia filmu.

Snapchat – co to jest?

Snapchat to wciąż jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Została stworzona w 2011 roku przez wspomnianego na początku Evana Spiegela, a także Bobby’ego Murphy’ego oraz Reggie’ego Browna. To komunikator internetowy, który dziesięć lat temu oferował coś, czego nie miały inne firmy. Umożliwiał bowiem wysyłanie zdjęć i filmów znajomym, ale tylko na 15 sekund. Co więcej, informował użytkowników i użytkowniczki, gdy osoba, do której trafił tak zwany snap, zrobiła zrzut ekranu. Z biegiem lat Snapchat się rozwijał. Zdjęcia i filmy można było publikować tak, by były widoczne dla znajomych przez 24 godziny. Pojawiła się także funkcja, która umożliwiała udostępnianie swojej lokalizacji innym. Mimo tego, że podobne funkcje oferuje np. Instagram, aplikacja z charakterystycznym duszkiem na żółtym tle w logo cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ma swoich wiernych fanów i fanki. Do tego nadal zyskuje nowych i nowe. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.