Kolejny – już 6. odcinek „Top Model 11” za nami. W tym tygodniu uczestniczki oraz uczestnicy wzięli udział w kolejnych zadaniach, castingach i sesjach zdjęciowych. Nie należały one do najprostszych. Tym samym zweryfikowały, kto ma największe szanse na karierę w modelingu. Sprawdźcie, co wydarzyło się w nowym odcinku największego modowego show w Polsce. 

„Top Model 11”: odcinek 6. Goście specjalni. Wśród nich Jessica Mercedes i Aleksandra Adamska

Podobnie jak w poprzednich tygodniach, w 6. odcinku „Top Model 11” pojawili się goście specjalni. Uczestniczki oraz uczestnicy programu poznali Jon Reyman, czyli światowej sławy stylista fryzur, Jessica Mercedes, która należy do grona najpopularniejszych i najbardziej stylowych influencerek w Polsce, jak również Aleksandra Adamska – aktorka, którą możecie kojarzyć z rodzimych filmów i seriali, a także spektakli teatralnych. Szczególną popularność przyniosła jej rola Pati w „Skazanej”. Osoby, które biorą udział w programie, spotkały się również z topowymi projektantami. To właśnie oni wspierali uczestników i uczestniczki „Top Model 11” w odcinku wyemitowanym 12 października. Poza tym oceniali efekty ich pracy. Jak im poszło? 

„Top Model 11”: castingi do pokazów i kampanii marki kosmetycznej

Pierwsze zadanie zaskoczyło uczestników i uczestniczki. Kasia Sokołowska poinformowała, że powalczą o udział w pokazach Gosi Baczyńskiej oraz Mariusza Przybylskiego, jak również w kampanii znanej marki kosmetycznej. Zostali podzieleni na grupy. Musieli współpracować, by dotrzeć na castingi, posługując się jedynie mapą. Niestety nie obyło się bez problemów. Jedna z grup zgubiła mapę jeszcze przed wyjściem z domu Top Model. Weronika Pawelec dotarła do pracowni wspomnianego projektanta bez książki ze zdjęciami, którą zostawiła w busie. Aleksandra Helis, czyli zdobywczyni złotego biletu, Filip Ferner, Adrian Nkwamu i kilka innych osób miało trudności z poruszaniem się po wybiegu, na co na pewno w dużej mierze wpłynął stres. No dobrze, a kto poradził sobie najlepiej? Spieszymy z odpowiedzią.

Marka kosmetyczna była pod szczególnym wrażeniem Adriana Nkwamu, Natalii Woś i Adriany Hyzopskiej. W pokazie Mariusza Przybylskiego poszli Martyna Kaczmarek, Weronika Pawelec oraz Borys Barchan. Gosia Baczyńska też zaprosiła do współpracy kilka osób. 

„Top Model 11”: zadania modowe

Co więcej, w 6. odcinku „Top Model 11” uczestniczki oraz uczestnicy wzięli udział w zadaniu modowym z Jessicą Mercedes oraz Jonem Reymanem. Musieli przygotować looki (zarówno stylizacje, jak i makijaż oraz fryzury) dopasowane do charakteru ważnych imprez branżowych. A mianowicie: do wzbudzającej wiele emocji Met Gali, ceremonii wręczenia Oscarów, a także do festiwalu Coachella. Następnie zrobili sobie zdjęcia. Tym razem najlepsza okazała się grupa, w której pracowali Aleksandra Helis, Natalia Woś, Filip Ferner i Krystian Embradora

„Top Model 11”: sesja zdjęciowa pod wodą

Kolejne zadanie okazało się jeszcze trudniejsze. Uczestniczki oraz uczestnicy wzięli udział w sesji zdjęciowej, która wymagała od nich nie tylko umiejętności związanych z pozowaniem, ale również dużej sprawności fizycznej. Zdjęcia powstawały bowiem pod wodą. Co więcej, mieszkanki oraz mieszkańcy domu Top Model pozowali przed obiektywem Borysa Synaka w kostiumach inspirowanych syrenami, co dodatkowo utrudniało im pracę. Podczas sesji, której efekty były następnie oceniane przez jury, osoby biorące udział w modowym show mogły liczyć na wsparcie Aleksandry Adamskiej

Mam wrażenie, że ona nam bardzo pomogła – powiedział Adrian Nkwamu o Aleksandrze Adamskiej. – Takim ciepłym słowem, ale też rozluźniała atmosferę. 

Uczestniczki oraz uczestnicy musieli skupić się na emocjach, a nie na niskiej temperaturze wody czy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Wcielili się w role syren, które zostały złowione, a następnie zamknięte w małym akwarium. Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że była to sesja ekstremalna. Warto dodać, że Weronika Pawelec potrzebowała dwóch prób. Pokonała strach i stres. Udało jej się zrobić jedno zdjęcie. 

Zobacz także:

Jak wspomnieliśmy, była to sesja panelowa, a więc oceniana przez jury, jak również Aleksandrę Adamską i Jessicą Mercedes. Najlepiej na zdjęciu wyszła Natalia Woś. I to ona przejęła pokój zwycięzców od Klaudii Nieścior, która zwyciężyła w poprzednim odcinku programu. 

„Top Model 11”: odcinek 6. Kto odpadł?

Niestety nie wszyscy poradzili sobie tak dobrze jak wspomniana uczestniczka. Joanna Krupa, Kasia Sokołowska, Marcin Tyszka, Dawid Woliński oraz goście specjalni nie byli do końca zadowoleni z pracy Macieja Skiby. Postanowili, że właśnie ten odcinek ma opuścić program. Natomiast Michał Piróg nie pozwolił na to. Wykorzystałem swoją szansę. Maciek wraca – ogłosił. Zaskoczeni? Tym razem nikt nie odpadł.