Wszyscy rodzice są tacy sami, brzmi jeden z komentarzy fanów pod postem Willa Smitha z okazji urodzin jego syna, Jadena. Trudno się z tym nie zgodzić. Niezależnie od szerokości geograficznej, sytuacji politycznej czy statusu materialnego, to delikatna, a przede wszystkim bardzo osobista kwestia każdego człowieka. Will Smith, pisząc w urodzinowym poście o braku posiadania dzieci przez swojego syna, dał przyzwolenie na publiczną dyskusję wokół tego intymnego tematu. Nie wspominając o kontrowersjach wokół posiadania dzieci przez młode osoby, globalnego kryzysu klimatycznego i rosnącej świadomości wokół potomstwa. Will Smith raczej nie zdawał sobie sprawy z tego, że jego urodzinowe życzenia wywołają takie poruszenie. W takiej sytuacji warto jednak pochylić się nad kwestią tego, że osoby publiczne, które są dla wielu osób autorytetem, powinny uważnie dobierać słowa. Nawet jeśli jego post miał być zabawny, według komentarzy internautów wyszło trochę nietaktownie. 

Will Smith złożył niezręczne urodzinowe życzenia swojemu synowi, 25-letniemu Jadenowi 

Wczoraj Jaden Smith świętował okrągłe, 25. urodziny. Z tej okazji jego popularny tata, Will Smith, opublikował wspólne zdjęcie z synem na Instagramie i złożył mu życzenia:

Wszystkiego najlepszego, J-Diggy. To szalone, że masz 25 lat?!?! Ja w wieku 25 lat miałem już 2-latka…Tak tylko mówię... Co tam? Co tam robisz?

BTW, to moje ulubione wspólne zdjęcie

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fani dołączyli się do życzeń dla syna aktora, ale niektórzy zwrócili uwagę na komentarz o dzieciach. Raper Barak Jacuzzi (słusznie) zauważył: Nasze pokolenie czeka [z dziećmi], aż najpierw sami dorośniemy. Do dyskusji włączyła się również babcia Jadena Smitha, Adrienne Banfield Norris, która napisała krótko: Jest mądrzejszy od ciebie

Urodzinowe życzenia za pośrednictwem Instagrama pojawiły się również na profilu Jady Pinkett Smith, mamy 25-letniego artysty. Zdecydowanie mają bardziej neutralny, chociaż wciąż osobisty charakter w stosunku do treści postu Willa Smitha. Do wzruszających życzeń Jada dołączyła urocze zdjęcie z czasów, gdy Jaden był mały.