Rocznica związku – dlaczego warto ją celebrować?

Rocznica związku stanowi świetny pretekst do tego, by spędzić ze sobą wspólnie czas i okazać sobie uwagę, o co niekiedy bywa trudno w natłoku codziennych obowiązków. To, w jaki sposób będziemy ją celebrować, zależy m.in. od naszych preferencji i nieco bardziej przyziemnych kwestii, jak np. budżetu czy dyspozycyjności czasowej. Choć każdy może mieć różne oczekiwania, jedno jest pewne – warto spędzić ten dzień razem. Nie musimy od razu kupować sobie drogich prezentów czy wychodzić do drogiej restauracji, wystarczy odrobina wyobraźni i kreatywności.

Warto oczywiście też mieć na uwadze, że o związek należy dbać nie tylko od wielkiego święta, ale na co dzień. Praca nad relacją przekłada się na satysfakcję płynącą ze wspólnego życia. Naprawdę warto poświęcać czas drugiej osobie, okazywać jej swoją uwagę, zdobywać się na drobne gesty, komunikować swoje potrzeby, a konfliktowe sytuacje omawiać i rozwiązywać.

Jak wyznać miłość drugiej osobie?

Wyznanie miłości jest z pewnością jednym z piękniejszych momentów w związku. Zanim jednak wypowiemy magiczne „kocham cię” , wcześniej warto się upewnić, że to, co czujemy, to prawdziwa miłość, a nie chwilowe zauroczenie. Słowami rzucanymi na wiatr łatwo zranić!

W jaki sposób mówić o uczuciach w związku?

Mówienie o uczuciach, nie tylko tych pozytywnych, ale również negatywnych, jest podstawą każdej relacji. Nie zawsze jest to proste, gdyż nasze życie emocjonalnie jest skomplikowane i nierzadko nie potrafimy nawet poprawnie zidentyfikować i nazwać swoich emocji. Warto jednak pamiętać, że komunikowanie swoich uczuć i potrzeb emocjonalnych jest ważne dla rozwoju i trwania związku.

Warunkiem udanej relacji jest czucie się chcianym, kochanym i akceptowanym. Dlatego tak istotne jest mówienie drugiej osobie o uczuciach, a także okazywanie ich – nie tylko w rocznicę związku, ale również na co dzień. Nie musimy mówić swojemu partnerowi czy partnerce o swojej miłości w pompatycznych wyznaniach – wystarczy proste „kocham cię” wówczas, gdy odczujemy taką chęć i potrzebę. 

Gotowe wierszyki z wyznaniem na rocznice związku – czy do dobry pomysł?

Rocznica związku jest ważnym dniem dla większości zakochanych par. Mogą wówczas spędzić miło czas, a także powspominać najfajniejsze wspólnie spędzone chwile. Stanowi ona również dobry pretekst do wyznań. Nie brakuje osób, które w tym celu poszukują gotowych wierszyków. Nie ma w tym oczywiście nic złego – pod warunkiem, że nie będziemy przypisywali sobie ich autorstwa. Niemniej jednak znacznie lepszym pomysłem jest wyrażenie swoich uczuć za pomocą własnych słów. Nie muszą być one poetyckie, ale za to szczere i płynące prosto z serca.

Jeśli zależy ci na przygotowaniu kreatywnego wyznania na rocznicę związku, warto zadbać o odpowiedni nastrój, gdyż ma on duży wpływ na to, w jaki sposób wyznanie zostanie odebrane. Dobrym pomysłem jest znalezienie intymnego miejsca, w którym będziecie mogli/mogły być sami bądź same. Niekiedy obecność innych osób (np. w restauracji) może być zarówno dla nas, jak i dla naszego partnera lub partnerki, krępująca. Świetnym pomysłem może być piknik we dwoje w ustronnym miejscu, wypad za miasto czy też romantyczna kolacja przy świecach w domowym zaciszu.

Zobacz także:

Wyznanie na rocznicę związku – najlepsze sposoby

Wyznanie na rocznicę związku jest świetnym pomysłem – zwłaszcza jeśli na co dzień zdarza nam się zapomnieć o okazywaniu uczuć partnerce lub partnerowi. Jak to zrobić, by było fajnie, oryginalnie, z czułością? Oto kilka możliwości:

  • wiersz miłosny – jeśli mamy tzw. lekkie pióro, możemy pokusić się o samodzielne napisanie wiersza. Jeśli jednak jest to dla nas zbyt trudne, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać bardziej prozaiczną formę;
  • list miłosny – niekiedy mówienie o emocjach może być trudne. Alternatywnym rozwiązaniem może być napisanie listu miłosnego, w którym wyrazimy swoje uczucia. Warto zadbać o odpowiednią oprawę, np. w postaci pięknej papeterii;
  • wyznanie w formie romantycznego posiłku – świetnym sposobem na wyrażenie uczuć jest przygotowanie dla drugiej osoby posiłku, np. z napisem „kocham cię” czy w kształcie serduszek? Zapewne wiesz, co ona lub on lubi najbardziej;
  • miłosne balony – jest to niezwykle uroczy sposób na wyrażenie uczuć. Wystarczy kupić balony w kształcie serduszek i do każdego z nich włożyć karteczkę z wybranym przekazem;
  • czekoladki z miłosną wróżbą – to dobry pomysł na wyznanie uczuć każdemu łasuchowi. Wiele sklepów oferuje wykonanie tego typu łakoci na zamówienie z wybranych przez ciebie wyznaniem;
  • kwiaty z liścikiem – to propozycja dla tradycjonalistów lub tradycjonalistek. Bez względu na to, czy bukiet doręczysz samodzielnie, czy posłużysz się pocztą kwiatową, druga połówka z pewnością doceni ten gest.

Nie zawsze musimy silić się na kreatywność, by wywołać poruszenie. Niekiedy proste gesty niosą ze sobą największy ładunek emocjonalny i znaczą dla nas najwięcej.  Pamiętaj, że wyrażanie uczuć i komunikowanie swoich potrzeb jest jednym z podstawowych warunków udanego związku.