Dua Lipa w Polsce

Dua Lipa jest dziś jedną z największych gwiazd muzyki pop na świecie. Brytyjska piosenkarka o albańskich korzeniach (od niedawna posiada podwójne obywatelstwo) zadebiutowała na scenie w 2014 roku, ale prawdziwy rozkwit jej kariery przypadł dopiero na okres pandemii. To właśnie w marcu 2020 roku ukazał się jej drugi studyjny album zatytułowany „Future Nostalgia”, z którego pochodzą takie megahity jak „Levitating”, „Don’t Start Now” i „Physical”. Z powodu przedłużającego się zamrożenia branży koncertowej artystka ruszyła w trasę promującą swój bestsellerowy krążek dopiero na początku tego roku. Jednym z przystanków podczas wyczekiwanego tournée wokalistki miał być Open'er Festival.

Jak wiadomo, do koncertu gwiazdy w Gdyni niestety nigdy nie doszło. Tuż przed występem Dui Lipy na terenie festiwalu zarządzono ewakuację ze względu na załamanie pogody. Co ciekawe, pięć miesięcy po druzgocącym dla wszystkich polskich fanów piosenkarki wydarzeniu w mediach pojawiła się niespodziewana informacja. Czy to możliwe, że artystka jeszcze w tym roku pojawi się w naszym kraju?

Dua Lipa gwiazdą Sylwestra Marzeń z Dwójką w Zakopanem?

Dua Lipa już za kilkanaście dni wystąpi w Zakopanem? Wiadomość o potencjalnym udziale wykonawczyni przeboju „New Rules” w koncercie Sylwester Marzeń z Dwójką rozpaliła internet do czerwoności. O tym, że Telewizja Polska stara się ściągnąć do Polski sławną artystkę, jako pierwsza doniosła we wtorek Wirtualna Polska. 

W tym roku stacja ma odpalić prawdziwą petardę – donosi portal.

WP podaje, że TVP już od dłuższego czasu stara się, aby na tegorocznym koncercie sylwestrowym pojawiła się międzynarodowa gwiazda. Jednym z „dużych nazwisk z branży muzycznej”, z którymi rzekomo prowadzone są rozmowy, ma być właśnie Dua Lipa. Informacja została pozyskana od dwóch niezależnych źródeł.

Dua Lipa wystąpi na Sylwestrze Marzeń z Dwójką w Zakopanem? / fot. Getty Images

Publiczny nadawca na razie nie komentuje sensacyjnych doniesień mediów. Plany Telewizji Polskiej odnośnie występu zagranicznego wykonawcy trzymane są rzekomo w ścisłej tajemnicy.

O kształcie rozmów z przedstawicielami zagranicznych gwiazd wie tylko garstka wysoko postawionych w TVP ludzi. (...) Ci, którzy znają szczegóły kontraktów lub choćby otarli się o nazwiska potencjalnych gwiazd sylwestra TVP, podpisują dokumenty zastrzegające poufność – czytamy.

Zobacz także:

Skąd więc wzięły się medialne przecieki na ten temat? Jak podaje Wirtualna Polska, o sprawie jest bowiem dosyć głośno w... Sejmie. Informacjami pozyskanymi od Jacka Kurskiego, do niedawna prezesa TVP, w sprawie nadchodzącego koncertu sylwestrowego rzekomo wymieniają się w sejmowych kuluarach politycy związani z partią rządzącą.

Z ogłoszeniem nazwiska zagranicznej gwiazdy Sylwestra Marzeń z TVP2 w Zakopanem władze na Woronicza chcą podobno zaczekać do ostatniej chwili, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Wszystko się może zdarzyć. Mówimy w końcu o gwieździe ze światowej czołówki – mówi źródło WP.

Warto dodać, że zaledwie kilka dni temu portal Wirtualne Media podawał, że tym razem w zimowej stolicy Polski najprawdopodobniej nie pojawi się żaden artysta z zagranicy. Przypomnijmy, że rok temu główną gwiazdą Sylwestra Marzeń z Dwójką był amerykański wokalista Jason Derulo

Myślicie, że faktycznie istnieje szansa, że Dua Lipa przywita Nowy Rok w Zakopanem?