Białe ubrania są idealne na lato. Dlaczego? Biel najlepiej reaguje na słońce, ponieważ odbija promienie, dzięki czemu nie jest nam aż tak bardzo gorąco. Idealnie natomiast podkreśla opaleniznę, jaką udało nam się na tym słońcu zdobyć. Kolejna rzecz to kwestia już stricte stylizacyjna – biel dobrze wypada z każdym innym kolorem, z jakim zdecydujecie się ją zestawić. Ale żeby nie było tak pięknie, to znalazłyśmy też mały minus. I jest to bielizna. O ile pod inne kolory założymy w zasadzie każdy kolor majtek czy biustonosza, tak z białym nie jest już tak łatwo. Poza tym często wpadamy w pewną pułapkę, dobierając bieliznę do białej sukienki, spódnicy czy szortów. Jaką?

Bielizna pod białe ubrania – jaką wybrać? 

Biała bielizna wcale nie jest najlepsza do białych ubrań. Dlaczego? Bo majtki lub biustonosz w kolorze białym wcale nie "zleją się" z białą bluzką lub sukienką. Wręcz przeciwnie – będzie je bardzo dobrze widać, co w rezultacie da nieestetyczny i odwrotny do zamierzonego cel. A chodzi nam przecież o to, by do białych ubrać dobrać taką bieliznę, która nie będzie widoczna, prawda? Szczególnie będzie to widoczne w przypadku ubrań z prześwitującej tkaniny, jak chociażby len, latem tak mocno przez nas doceniany. 

Zatem jeśli nie biel, to co? Najlepszym wyborem bielizny pod białe ubrania będzie ta w cielistym odcieniu. Im bardziej będzie on zbliżony do koloru naszej skóry tym lepiej. Oczywiście trudno mówić o efekcie 1:1, ale możecie być pewne, że każde cieliste majtki lub biustonosz w odcieniu delikatnego beżu, będą lepsze niż biel. Nie macie cielistego biustonosza? Znalazłyśmy dla was kilka! 

Jakie majtki pod białe ubrania?

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę jest struktura majtek. Najlepiej, jeśli będą one bezszwowe, bo wówczas mamy pewność, że świetnie "stopią się" ze skórą i w zasadzie będą niewidoczne. Poza tym takie majtki są bardzo wygodne, a komfortowa bielizna to podstawa! Jeżeli chodzi o fason, to już raczej kwestia gustu. Lubicie bardziej zabudowane majtki? Wybierzcie bokserki lub figi. A w przypadku, gdy w waszym mniemaniu wygodne majtki równa się mniej materiału, sięgnijcie po brazyliany albo stringi. Poniżej kilka przykładowych modeli, które mogą przypaść wam do gustu!