Uroczysta gala Kobieta Roku Glamour 2021 za nami. Kapituła, czyli redakcja GLAMOUR i laureatki oraz laureat z poprzedniej edycji (Anna Puślecka, Julia Wieniawa, Magda Linke-Koszek, Karolina Cwalina, Rosalie., a także Ralph Kamiński) przyznali statuetki w kategoriach Styl, Biznes, Misja, Popkultura, Ikona i Mężczyzna Roku. Wręczono też nagrodę specjalną Glamour x Obsessive Sexy to stan umysłu. Natomiast czytelniczki oraz czytelnicy Glamour.pl wybrali laureatkę w kategorii E-aktywizm. Poznajcie wszystkie laureatki, jak również laureata tegorocznej edycji plebiscytu. To właśnie one i on inspirują, imponują, do tego dają nam nadzieję na lepszą przyszłość. 

Kobieta Roku Glamour 2021, kategoria Styl: Monika Brodka

Kostiumy towarzyszące płycie „Brut” (stworzone z projektantami Reserved), w których Monika gra koncerty i występuje w teledyskach, podważają utarte role społeczne. Tak się łamie stereotypy w świetnym stylu!

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2021, kategoria Biznes: Marta Lech-Maciejewska

W tym roku dodała do portfolio swojej autorskiej marki Spadiora m.in. feministyczną apaszkę z cipką (kochamy!), ale nam w równym stopniu imponuje sposób, w jaki Marta zarządza firmą. Czterodniowy tydzień pracy? Urlop menstruacyjny dla pracownic? W Spadiorze to działa!

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2021, kategoria Misja: Mery Spolsky

W piosence „Sorry From The Mountain” śpiewa, że każda dziewczyna ma wierzyć w siebie – ta linijka to manifest i misja Mery w jednym zdaniu. Misja realizowana we wszystkim, co robi: w piosenkach, na koncertach i w wydanej w tym roku książce. 

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Zobacz także:

Kobieta Roku Glamour 2021, kategoria Popkultura: Sandra Drzymalska

Najbardziej obiecująca aktorka młodego pokolenia. Pokochaliśmy i pokochałyśmy ją za role w serialu „Sexify”, międzynarodowym hicie Netflixa, i w filmie „Ostatni komers”. 

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2021, kategoria Ikona: Kayah

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od 20 lat prowadzi wytwórnię muzyczną Kayax. Od lat inspiruje piosenkami z siostrzeńskim przesłaniem. Kayah to nasza ikona.

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2021, kategoria E-aktywizm: Jagna Niedzielska

Aktywista, ekolożka, propagatorka nurtu zero waste. Uczy nas, jak nie marnować: jedzenia, rzeczy, życia. Ma przy tym takie poczucie humoru, że gorsze dni zaczynamy od jej stories. 

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Kobieta Roku Glamour 2021, kategoria specjalna Glamour x Obsessive „Sexy to stan umysłu”: Gabi Drzewiecka

Dziennikarka muzyczna, prezenterka, świetna dziewczyna. Seksapil, inteligencja i dobro w jednej kobiecie. Bardzo nas to połączenie kręci. 

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl

Mężczyzna Roku Glamour: Andrzej Piaseczny

Można kogoś nagrodzić za coming out? Tak, zwłaszcza gdy robi to w czasach, w których pewnie opłaciłoby mu się siedzieć cicho. To inspiracja dla wielu osób. A jego piosenka „Miłość” to nowy hymn równości. 

fot. materiały prasowe / kolaż Glamour.pl